×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как съдия Ангел Гагашев върна доверието в правосъдната система и даде сигнал към убийците на пътя


Как съдия Ангел Гагашев върна доверието в правосъдната система и даде сигнал към убийците на пътя
Владимир Колев бе поредният, който мислеше, че ще му се размине, но буквално бе нокаутиран, след като чу решението на съдията, а секунди по-късно бе закопчан директно в залата и отведен зад решетките, където ще остане много дълго
26 Март 2019, Вторник, 08:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Магистратът от БОС постанови ключово решение, което трябва да е сигнал към всички безотговорни водачи

В Съдебната палата на Бургас се случи нещо безпрецедентно в късния вчерашен следобед. За тези, които не са разбрали - съдия Ангел Гагашев от Бургаския окръжен съд (БОС) наложи най-тежката присъда в България за причиняване на смърт на пътя – 17 години затвор за Владимир Колев, прегазил велосипедиста Евелин Дуков в Приморско!

Само преди няколко години немислимо бе дори да се произнесе искане за подобна наказание, а никак не бяха редки случаите, в които подсъдимите се размиваха с условна или присъда до 1 година, изтърпявана в общежития от открит тип.

Преди време законодателят направи промени, които дадоха възможност за по-сериозни присъди, но такива реално липсваха. Дори и при най-фрапиращите случаи – на катастрофа след много алкохол или дрога, се налагаха по 5-6 години.

Имаше няколко изключения, а сред тях бе бившият граничен полицай Костадин Стоянов блъснал дете напушен в Крушевец. Отново от Бургаския окръжен съд той бе осъден на 11 години затвор, но впоследствие наказанието му бе редуцирано до 7 години.

Съдия Ангел Гагашев влезе в историята, налагайки най-тежкото наказание за смърт на пътя на един изключително арогантен шофьор, отнел живота на млад мъж

Може би заради това, Владимир Колев е считал, че ще му се размине, но той буквално бе нокаутиран, след като чу присъдата си. Дори не му остана време да си прибере пазарската торбичка, с която незнайно защо бе дошъл в съдебната зала, сякаш е бил на покупки и за кратко е минал през съда. Съдия Ангел Гагашев разпореди Владимир Колев на секундата да бъде закопчан и тикнат на топло, където ще остане много дълго.

Парадоксалното е, че дори прокуратурата поиска по-леко наказание – до 15 години, но Ангел Гагашев, бивш районен съдия от Сливен, който отскоро е в Бургас, бе изключително строг и тикна Владимир Колев много за дълго зад решетките. 

Разбира се, за да се прочете тази присъда трябваше да има и сериозни доказателства, а такива бяха налице, което говори за безупречната работа на наблюдаващия прокурор. Въпреки арогантното поведение на водача, който отказваше да съдейства, отричаше всичко и е опитваше да саботира процеса, бяха събрани достатъчно уличаващи доказателства, които да му осигурят най-строгата присъда за смърт на пътя.

Обвиняемият определено го заслужаваше, не само заради престъпното си деяние, а и безобразно поведение при разследването и процеса.

Малко ретроспекия: На 3-ти декември 2017 година Владимир Колев се качва мъртвоппиян зад волана на автомобила си, шофирайки в градска среда с близо 100 км/ч  той навлиза в насрещното платно, където помита Евелин и отнема живота на един млад и достоен човек, баща и син, чието дете още го чака и се чуди къде е тати. След това бяга от местопроизшествието, скрива се и отрича всички обвинения – не бил карал колата, някой му я взел и все абсурдни версии, с които явно смяташе, че ще му се размине Е, не му се размина!

Присъдата му трябва да е сигнал към всеки, който си помисли да шофира пиян, всеки, който смята себе си за Бог зад волана и безгрешен.

Решението на съдия Ангел Гагашев трябва да е и сигнал към магистрати от цялата страна, че е време да прилагат действащото законодателство по-строго за подобни брутални престъпления, за да не говорим за този случай като за прецедент, а като за обичайна съдебна практика.

И не на последно място: Близките на Евелин си върнаха доверието в правосъдната система, повярваха, че тя може да бъде справедлива и да наказва ефективно виновниците. 


В категории: Темида


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
14
Коментара
Владислав БОНЕВ 63 години от подвига на д-р Стефан Черкезов 63 години от подвига на д-р Стефан Черкезов 15/08/2026, Събота 17:00 0
Флагман.БГ Силен трус разлюля Южна Испания Силен трус разлюля Южна Испания 15/08/2026, Събота 15:01 0
Михаил ДИМИТРОВ Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България 15/08/2026, Събота 14:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна 15/08/2026, Събота 13:41 0
14
Коментара по темата
14.
Bravo
27.03.2019 18:40:50
1
15
Респект за този достоен съдия! Поздравления и на прокуратурата и разследващите за добре свършената работа. Когато съдебната система работи ще се радват на уважение и подкрепа.
13.
До 11
26.03.2019 21:41:20
0
0
Коя беше тая софийска специалистка?
12.
Людмила
26.03.2019 16:09:14
0
13
Не сме сменяли никой и моля без такива реплики.Като не можете да помогнете и да се радвате на чуждото макар и малко щастие,поне не хвърляйте кал.
11.
иван
26.03.2019 14:36:22
6
1
Добре,че си смениха софийската адвокатка с адвокат П.Димитров,навремето и нас ни излъгаха едни софиянци да подпишем договор с тях в болницата и после ни откраднаха обезщетението още се съдим
10.
Ник
26.03.2019 12:35:08
0
5
Браво
9.
Иван
26.03.2019 11:32:22
0
11
Браво само така 17 год без право на обжалване, и да си ги лежи до ден.
8.
гражданин
26.03.2019 11:23:31
0
4
Една птичка пролет не прави....особено в България ! Тук имаш ли кинти....пак ще изкараш максимум година даже и две пеленачета да прегазиш !
7.
Цирк
26.03.2019 10:05:11
1
9
Ще я върне като вкара цветан цветанов в затвора...
Така няма да успее
6.
6.
26.03.2019 09:04:23
3
32
Браво на съдия Гагашев. Аплодисменти.
5.
5.
26.03.2019 09:02:05
1
5
Защото в Айтос се правораздава справедливо като стриктно се спазва буквата на закона.
4.
Здравко Костов
26.03.2019 08:57:00
7
18
Защото не си е платил, затова ще лежи.
3.
3
26.03.2019 08:41:48
1
35
не съм мислел, че ще го кажа някога, но в този случай съм горд със съда (да българския).
2.
Темид
26.03.2019 08:24:58
2
16
За съдебната система в България или добро ,или нищо.От мен-нищо.
1.
Жана
26.03.2019 08:19:16
2
36
Браво на съдията ! Няма много такива !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
63 години от подвига на д-р Стефан Черкезов 63 години от подвига на д-р Стефан Черкезов На 15 август България почита младия лекар, превърнал последните часове от живота си в битка за хората в горящ автобус Бургаският куклен театър предложи талисман за Евровизия. Харесва ли ви? Бургаският куклен театър предложи талисман за Евровизия. Харесва ли ви? Познатият герой от спектакъла "Бургаски гларуси" влиза в неофициалната надпревара за лице на музикалния конкурс край морето ДСБ-Бургас: Бургас заслужава! Бургазлии заслужават! Да се обединим за Евровизия 2027 ДСБ-Бургас: Бургас заслужава! Бургазлии заслужават! Да се обединим за Евровизия 2027 Местната структура поздрави Общината за спечелената битка и призова политическите различия да останат настрана: Нека покажем един вдъхновяващ и европейски Бургас Ицо Хазарта: Бургас има всичко необходимо да направи Евровизия незабравима Ицо Хазарта: Бургас има всичко необходимо да направи Евровизия незабравима Христо Петров разказа вдъхновяваща история от Германия и видя огромен шанс не само за морския град, а за цяла България Бургас покори Япония и Китай! "Фортисимо" с три златни отличия и две първи места Бургас покори Япония и Китай! "Фортисимо" с три златни отличия и две първи места Вокалният ни ансамбъл бе класиран и сред 10-те най-добри състава в целия конкурс, като се нареди сред тях като единствения хор извън Китай Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството, убеден е Васил Терзиев  Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Иванка Петрова уверява, че не напуска ГЕРБ, но обяви последен мандат и готовност да подкрепи човек, с когото работи от 15 години - описание, което подозрително добре пасва на Иван Кюркчиев Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Подготовката започва още отсега, ценови шок не се очаква, но градът ще трябва да реши въпроса с работното време след 23 часа Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Ние правим плановете още от момента, в който Бургас кандидатства заедно с колегата Димитър Николов, имаме какво да предложим, каза Николай Димитров  Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Превозното средство със сръбска регистрация пробило предпазната ограда на 90-ия километър, пътниците се връщали от почивка в Кушадасъ
Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна Ограниченията за корабите остават в сила по целия български участък, продължават опитите за освобождаване на заседнал съд край остров Батин НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори