Над 500 български шофьори излизат на протест, ако пакет "Мобилност" е в дневния ред на ЕП
Ако пакетът мобилност залегне в дневния ред на последната сесия на Европарламента, това ще е явно нарушаване на процедурните правила
Близо 500 български шофьори ще протестират идната сряда в Страсбург, ако в понеделник спорният пакет "Мобилност" бъде включен в дневния ред на Европейския парламент (ЕП). Това заяви изпълнителният директор на Съюза на международните превозвачи Йордан Арабаджиев в Пловдив, където се провежда отчетно-изборно събрание на организацията.
Приетата на форума декларация ще бъде изпратена още тази вечер както на председателите на Европейския парламент и Европейската комисия, така и на личните електронни пощи на всички евродепутати.
Ако пакетът мобилност залегне в дневния ред на последната сесия на Европарламента, това ще е явно нарушаване на процедурните правила, категоричен е Йордан Арабаджиев:
"Безпрецедентен случай е, нещо, което е отхвърлено 3 пъти в Европарламента, да се вкарва за 4-и път. Два от трите доклада не са приети на комисия и никой не знае в действителност, какво ще се гледа. Всичко показва, че те на всяка цена искат да го пробутат този пакет“.
Само няколко са оспорваните промени в пакета, припомни Йордан Арабаджиев:
"Връщането на камиона, връщането на водача - принудително. Спането в кабината да бъде разрешено до изграждането на съответните сертифицирани паркинг зони и командироването“.
Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации
Поляците доминират в Бургас, а Германците водят туристическия поток във Варна
Общината преобрази неугледен терен в детска площадка във „Ветрен“
Сашо Кадиев пръсна 20 бона евро, за да заведе жена си на Малдивите
Кои са най-очакваните сериали на 2026 година
Доц. Кунчев с много тревожни данни за грипа у нас
„Книгите на Яков“ – шедьовърът на Олга Токарчук с премиера в Бургас
Община Несебър се включва активно в координацията за въвеждането на еврото
Бургаският музей представя научен сборник в памет на проф. дин. Иван Карайотов
Не пропускайте! Благотворителният концерт за рояла на Музикалното училище в Бургас ще е тази вечер
Бургас посреща първата предпремиера на „3.0 килограма щастие“ тази събота
Областният управител: Държавата е на мястото си при въвеждането на еврото в Бургас
