×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Прокълнат ли е палатът на Николай Банев? Втори милионер на път да го загуби заради дългове


23 Март 2019, Събота, 09:34 ч.

Преди това е бил на Красимир Дачев от Свилоза, който го е загубил заради дълг към Банев, семейство Баневи направили ремонт за 30 млн.лева

Ще се намерят ли смели мераклии да купят имота на скандалното семейство Баневи в „Бояна”, питат се мнозина, които са наясно с шаманските увлечения на неговите собственици. Имението беше изкарано за продан от частния съдебен изпълнител Милен Бъзински, който иска за него по-малко от 6 млн. лева. Търгът ще се проведе на 23 април, а огледите започват още на 22 март, уточнява в. „Уикенд“. 

Запознати с разкоша, който се крие зад дувара в „Бояна“, са изненадани от ниската според тях цена - нищо и никакви си 6 млн. лева. Реалната цена била двойно по-висока, без да се броят направените милионни инвестиции от парвенютата. Според запознати обаче това е стойност, посочена от външни оценители. Източници обясняват, че далеч по-интересно е кой ще се навие да влезе в имота, след като досегашните му обитатели са известни с манията си по разни шамански практики, магии, заклинания и други вещерски забавления „И без пари да ми го дават - мерси!“, казва бивш служител на Баневи, според когото имотът е като излязъл от готически роман и е прокълнат. До печалната продажба от ЧСИ се стигна, понеже фирмата на скандалното семейство „Партнърс комерс“, на която се води имотът, дължи на някакво си дружество „М. ПЛОД.Б“ 15 000 лева. С лихвите обаче те скачат на 100 000 лева.

Самата „Партнърс комерс“ е собственост на офшорка от Сейшелите, а навремето за неин управител е записан Николай Банев-син. Самият той твърди, че дори не е имал представа за това. Подписът му е бил фалшифициран от собствения му баща! Любопитен е и начинът, по който Баневи се докопва до къщата в „Бояна“. Имението преди това се владее от бизнесмена Красимир Дачев, който се прочут с мечтата си да стане космонавт на стари години.

Неговият завод „Свилоза“ в Свищов обаче има дългове към „Полимери“ - Девня. Дългът на Дачев е прехвърлен към друга фирма на комсомолския приватизатор. Така Банев се нанася в „Бояна“, а в касата на „Полимери“ не влиза нито стотинка - апропо, тема, по която прокуратурата също би могла да събере доказателства и да го включи в обвинителния акт. След това започва грандиозен ремонт, който според източници гълта колосалните 30 млн. лева. За да не дава обяснения пред данъчните за произхода на тези пари, новоизлюпеният милионер обявява дома си за бизнес център. Управителите на фирмите му са накарани да подпишат фиктивни договори за наем.

От в. „Уикенд" уточняват, че Банев така действа и към другите си луксозни играчки - леки коли, самолет и т.н.Те са регистрирани като фирмена собственост или лизингът им се изплаща от компаниите на скандалния бизнесмен. Банев се заселва в „Бояна“ през 2006 г. Тогава е приватизирана и филмовата студия, с която граничи имотът му. След това 1между съседите започва грандиозен спор за три декара земя. Те са на кинаджиите, но Банев лека-полека започва да ги окупира след 2009 г. В началото дори води благи разговори, че уж ще купи въпросните декари, ама след 20 години.

Земята му била нужна, за да прокара през нея пътека към своята хеликоптерна площадка. Банев обаче е щедър на приказки и стиснат да дава пари и в един момент инсталира паянтов зайчарник на чуждата земя. След това е изкопана и една дупка, която според приватизатора от Любимец е развъдник на риби. Риби в нея, разбира се, никой не е виждал, но затова пък се заселили жаби. Незаконните строежи на Банев са увенчани и с незаконна ограда, зад която са интегрирани чуждите три декара. Накрая на кинаджиите им писва и викат полиция. Банев контрира и също наема частни охранители.

Разправията стига до столичното кметство. Въпреки че има заповед незаконните Баневи градежи да се премахнат, той не ги събаря, а наема частни охранители, които да ги пазят. През 2013 г. в Шесто РПУ е образувана и преписка № 16248. за скандала в „Бояна“, но в интерес на истината полицаите не са много наперени срещу Николай Банев, а напротив, по-скоро му помагат. Твърдят например, че някаква си фирма „Къмпъни бипд комерс“ била „стопанин“ на трите декара. Най-накрая едва наскоро „Ню Бояна филм“ си върна заграбената земя. Отново след мощни скандали, сблъсъци между охранители и всякакви панаири.

 


В категории: Бизнес


1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ ЦСКА срещу Монако и Салах в София! ЦСКА срещу Монако и Салах в София! 28/08/2026, Петък 14:59 0
Михаил ДИМИТРОВ Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро 28/08/2026, Петък 12:30 3
1
Коментара по темата
1.
..
23.03.2019 09:58:30
0
9
Прокълнат съм аз, че живея в двустаен с цялото ми семейство, а работя на две работи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
72 деца останаха с часове пред входа на хотел в Слънчев бряг заради неплатени 25 000 евро 72 деца останаха с часове пред входа на хотел в Слънчев бряг заради неплатени 25 000 евро Четирима общински служители са командировани в курорта, предстои проверка да изясни какво се е случило с парите за престоя Три кражби по Южното Черноморие разкрити, откраднатото е върнато Три кражби по Южното Черноморие разкрити, откраднатото е върнато Тримата установени извършители направили самопризнания, парите и вещите отново са при собствениците им ГЕРБ събира 700 делегати за кадрови промени, Борисов чертае курса за новия политически сезон ГЕРБ събира 700 делегати за кадрови промени, Борисов чертае курса за новия политически сезон Националното събрание е в неделя в НДК, а една от големите неизвестни е как ще изглежда Изпълнителната комисия, в която е и кметът на Бургас Димитър Николов Жребият за Лига Европа! Левски посреща Милан в София Жребият за Лига Европа! Левски посреща Милан в София Сините ще гостуват във Франция на Марсилия и в Англия на Съндърланд. Близо 500 млади таланти от 6 държави превърнаха Несебър в международна сцена Близо 500 млади таланти от 6 държави превърнаха Несебър в международна сцена Николай Димитров: Фестивалите имат значение отвъд културния календар и развиват туристическия потенциал на града Българите не обичат да плащат за филми и музика: Страната ни е последна в ЕС Българите не обичат да плащат за филми и музика: Страната ни е последна в ЕС Само 9,3% от интернет потребителите имат платен абонамент за филми, сериали или спорт, при средно 33% в Европейския съюз Арестуваха екоактивистка при визитата на Радев в пострадалото от наводнение с. Струмяни Арестуваха екоактивистка при визитата на Радев в пострадалото от наводнение с. Струмяни Името ѝ е Гергана Петрова, а канали, поддържащи лявата политика у нас, побързаха да я определят като „журналист” и „критик на управлението” 4-годишно момиченце блъснато в Карнобат, пострадаха и две деца при верижна катастрофа 4-годишно момиченце блъснато в Карнобат, пострадаха и две деца при верижна катастрофа Трима поляци са ранени след удар между три автомобила на пътя Варна-Бургас 22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие 22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие Полицаите иззели общо 8 грама наркотични вещества, мъжът е задържан за 24 часа Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро 28-годишният осъждан софиянец поискал първо 47 евро, после още 85 и продължил по същата схема, докато накрая изчезнал
Развръзка по случая "Петрохан", две експертизи са готови Развръзка по случая "Петрохан", две експертизи са готови Предстои в кратки срокове представяне на заключението по назначената комплексна експертиза по отношение смъртта на трите лица в района на хижа „Петрохан“ ЦСКА срещу Монако и Салах в София! ЦСКА срещу Монако и Салах в София! „Армейците“ гостуват на тежки и познати отбори Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест Правителството затяга правилата за алкохолната реклама, а производителите предупреждават, че новото послание поставя знак за равенство между злоупотребата и умерената консумация 94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер 94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер Гунакешари Бохара е единствената оцеляла от дом за възрастни, пометен от стихията, стотици продължават да се издирват Почина кралят на Норвегия Почина кралят на Норвегия Харалд V, най-дълго управлявалият монарх в Европа Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Четири години след смъртта на Удо Ланге прокуратурата привлече Елизабет Ланге като обвиняема Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Спасителите продължават издирването, а разширяващо се езеро на границата с Китай носи нов риск 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони Повече от 1000 души остават в неизвестност, а спасителите разкопават кал и отломки с тежка техника Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Трусът е с магнитуд между 4,7 и 5,0 и е регистриран в Северен Тибет, докато властите вече следят и риск от преливане на бариерно езеро Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Астрономическото лято през 2027 г. ще настъпи на 21 юни, а до най-чакания сезон остават 298 дни
Проф. Рачев, синоптик: Проф. Рачев, синоптик: Ще започне и новата поредна порция горещини. Светкавиците и мълниите са за декор
Виц на деня Виц на деня Внуче към баба си:
- Ох ма бабооо, много са хубави тези лешници.
- Да бабе, знам. Нямам зъби и остават от шоколадовите бонбони.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, попаднах на супер промоция! Купих на половин цена две автомобилни гуми.
- Но защо... ние нали нямаме кола!?
- Аз казвам ли ти нещо, когато си купуваш сутиен?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато всичко е загубено, остава бъдещето
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори