Два светофара в Бургас ни надуват сметките за такси безбожно
Неумението на администрацията да регулира трафика създава проблеми на всички, смятат в БСП Бургас
Два светофара в Бургас – на кръстовището на бул.”Сан Стефано” с бул.”Христо Ботев” и бул.”Сан Стефано” и бул.”Стефан Стамболов”, са с най-продължителния светлинен сигнал в страната, изчислили са от БСП Бургас.
На днешната пресконференция, която социалистите дадоха в централата си на „Фердидандова”60 общинският лидер на партията Живко Господинов бе категоричен, че общината трябва да предприеме мерки, за да облекчи трафика в тази част на града.
„Една голяма част от задръствания ги създава неумението на администрацията да регулира трафика, което довежда до замърсяване на въздуха, агресия. На тези два светофара, се чака по 120 секунди. Обикновено в пиковите часове не можеш да преминеш на един сигнал, чакат два, което е безумие – близо 4 минути. Няма го никъде в страната! Говорих с таксиметрови шофьори, които се шегуват, че ще искат кафемашини, за да слязат от колите и да изпият по едно кафе и продължат по пътя си. С тяхна помощ изчислихме, че ако си хванете едно такси само за този интервал ще ви струва 1,50 лева.”, коментира Живко Господинов.
Той счита, че е време да се предложи по-модерен подход за регулиране на трафика – интелигентни светофари, които да се регулират според трафика.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Нищо че сбора е един и същ
Много често ще си с 30 секунди отгоре, защото вместо да минеш на 60с ще чакаш 90с
като видя светофар над 60 секунди ми се драйфа.
Ако освободят бус лентите и вдигнат позволената скорост с 10км/ч на места където няма досег с пешеходци ще намалят значително тапите в града
За измислените им кръгови с големина на капака на кацата със зелето на умника който ги е създал пък няма да говоря колко много пречат на трафика
ха ха - БСП пак превъртя
ако не чакате вие - този отсреща ще чака - ами ако отсреща сте вие
Светофарът е 90 сек. .......