Сляпата баба Султанка убеди съветниците, че трябва да има спирка край Турското консулство
Първоначално се търсиха варианти, за да се отхвърли предложението
Да се открият две нови спирки на градския транспорт на бул.Демокрация. Това ще предложи постоянната комисия по транспорт и морско дело на ОбС Бургас. Заради това, че мястото е ограничено, се предлага те да са от т.нар. „джоб спирки”, каквато има до Хепи в ж.к.”Лазур”.
Първата ще се намира малко след Гъбката в посока Трета поликлиника, а втората – след Турското консулство в посока ул.”Булаир”.
Първоначално общинските съветници от ресорната комисия щяха да отхвърлят предложението като неосъществимо. Изтъкнаха се мотиви, мерките за сигурност не биха позволили спирка около турската дипломатическа мисия в Бургас, както и че е няма достатъчно място за подобни съоръжения.
Вотът бе „обърнат” от инициатора на предложението – пенсионерката Султанка Райкова, която дойде на заседанието, за да защитава искането под което са се подписали десетки нейни съседи.
Султанка е сляпа жена, придвижва се много трудно. Живее в района на Славейковото пазарче и се чувства изолирана от света.Тя разказа през какви трудности минава, за да стигне до най-близката спирка.
„От спирката на кръстовището на бул.Демокрация и ул.Ген.Гурко се подминават 10 улици – „Хан Аспарух”, ул.”Св.св.Кирил и Методий”, ул.”Средна гора”, ул.”Рилска”, ул.”Екзарх Йосиф”, ул.”Петко Каравелов”, ул.”Войнишка”, ул.”Пейо Яворов” и ул.”Алеко „Богориди”. Както ние, които живеем на тези улици, така и нашите близки, сме затруднени да се придвижваме”, мотивира се Султанка Райкова.
Тя получи сериозна подкрепа от общинския съветник от ГЕРБ Димитринка Буланова, която живее в района и защити искането й.
Предложението предстои да се разисква и на други комисии, както и на редовното заседание в края на месеца.
Четири българки стартират в биатлона на Олимпийските игри в Милано
Парламентът обсъжда промени в пенсионната реформа и въвеждане на мултифондов модел
След избора на Зарков: Нови големи рокади в БСП
Родител: Служебен бус, който докарва ученици, ме блъсна на тротоара
На фона на случая "Петрохан": Психолог очерта страшен проблем за младите хора в страната
Григор Димитров е аут в Далас
Православната църква чества Свети свещеномъченик Власий, има строги поверия за днес
11/02/2026, Сряда 07:38
0
Какво ще е времето на 11 февруари
Дневен хороскоп за 11 февруари: Водолеят да внимава с парите
Милена Тодорова тръгва към историята на Олимпиадата в Милано
Добър приятел на Димитър Бербатов: Понякога толкова много ме боли, че ползвам инвалидна количка
Сензация: 20-годишен направи дете на 80-годишна, двойката е много щастлива
