Несебърското читалище „Яна Лъскова”отбеляза Сирни Заговезни, вижте как
Просветната институция организира маскараден конкурс
Деца, преобразени като любими филмови и приказни герои, изпъстриха сцената на читалище „Яна Лъскова“ в неделя. Поводът бе Сирни Заговезни – един от най-тачените от народа ни зимно-пролетни празници.
На този ден от вековe та чак до наши дни, тачим древните обичаи да се маскираме, да си прощаваме, да запалваме огън и да пропъждаме злите сили от себе си, да се помолим за здраве и берекет. Цветна палитра от оригинални костюми на Батман, дракон, индианска принцеса, духчето Каспър, котка, куче, полицай, Пролетта и ред други познати и непознати герои и феи от безкрайния свят на въображението изпълниха сцената на читалището.
Специален поздрав към всички присъстващи – публика и участници в маскарадния конкурс, бяха изпълненията на солистки от Детско вокално студио „Сюрприз“ към НЧ „Яна Лъскова“.
Симона Апостолова зарадва публиката с песента– „Пей ми славей, а Даниела Събева изпълни „Без радио не мога”. Всички 11участници в конкурса получиха награди.
.jpg)
Васка е най-чаровната катаджийка у нас и е необвързана
Ужасът с домашните любимци е навсякъде! Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса (СНИМКИ)
Гордост за България! Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата
Неочакван обрат в опита за съставяне на правителство
Селска манджа с печени чушки и сирене – стара българска рецепта, която ухае на лято и домашен уют
Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ)
Разследват случай на жесток побой: 5-годишно дете е с множество хематоми след системно насилие
Неделя на Всички български светии, ето кой има имен ден
Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки
Времето ви изтича, имате само още няколко дни: Ако сте сред тези 3 зодии, ви се открива реален шанс за богатство
Всяка година в сезона на черешите правя този обърнат сладкиш - сочен, ароматен и толкова вкусен, че не остава и троха
Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма
