Ето как приятелите на Иван Ласкин ще го почетат
Събират се за рождения му ден в неделя в Карабунар
Приятели на Иван Ласкин почитат паметта на актьора, който си отиде в началото на годината, на 10 март.
Тогава те ще се съберат в Карабунар край Пазарджик, където бе ловната дружинка на Васко да Гама. На тази дата талантливият артист щеше да навърши 49 години. Организатор на помена е дипломираният театрален критик и телевизионен готвач Ути Бъчваров. За да си спомнят за Ласкин, в Карабунар ще се съберат оперният певец Юлиян Константинов, членът на журито в „Капките“ Димитър Ковачев – Фънки, съпругата на Иван – Александра Сърчаджиева, и още много други, писа „Галерия“.
Сред инициаторите на срещата е шефът на дружинката бай Стоян, с когото приживе Ласкин прекарваше часове в разговори. Бай Стоян настоява на този ден близките на актьора да си спомнят незабравими истории с него и дори е организирал ловна стрелба преди събирането на всички около масата.
Ловната дружинка на Иван в Карабунар бе неговото бягство от столичната суета и фалша на арт средите. Актьорът често посещаваше гости в пазарджишкото село, а местните го възприемаха като свой човек. В чест на Иван по време на сбирките често идваше да свири цигански оркестър. Ловните авери и приятелите на Ласкин искат да почетат паметта му така, сякаш той все още е сред тях, защото не могат да свикнат да говорят за него в минало време.
Тайните на всяка зодия - какво казва астрологията за вас?
27/04/2026, Понеделник 22:00
0
Традиционен български таратор - идеален за топлото време
Учени: Няма доказателства, че стресът повишава риска от рак
27/04/2026, Понеделник 21:20
0
Бургаска доминация на Antea run в Созопол, местната битка предложи голямата интрига
Дори Анчелоти не е виждал такова "чудо" като Неймар
Барселона готви трансферната бомба на 2026 година
Коя зодия е най-добрият партньор за вас?
Лесен начин да приготвите българска мусака - стъпка по стъпка
Този трик помага за намаляване на вредите от продължителното седене
Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка
Драма на пешеходна пътека, майка и дете в болница
18-годишен остана без книжка, летя със 138 км/ч в роден град
