Друг голям българин излиза срещу Иван Жабов в битката за кмет на община Средец
Столетницата е одобрила на най-високо ниво кандидатурата на Иван Кичев
Една от знаковите фигури на община Средец през последните 20 години – бившият волейболист и граничар, известен и като директор на областна структура на голяма охранителна фирма – Иван Кичев, ще се кандидатира за кмет в местните избори в община Средец през октомври.
Биографията му и самата кандидатура са преминали през обсъждане първоначално през областното ръководство на БСП-Бургас, а вчера Кичев е получил и картбланш да се подготвя за вота от най-високо ниво на „Позитано” 20. Това съобщи за Флагман.бг днес източник на Столетницата.
Навръх Националния празник 3-ти март, Кичев бе забелязан от наш репортер да поднася и цветя на паметника в центъра на град Средец заедно със съмишленици.
Пред Флагман.бг Иван Кичев потвърди информацията ни и каза, че ще излезе като кандидат на БСП. Вратите обаче в тази кампания ще са отворени и за други партии и организации, готови да се обединят около него срещу събарянето на двумандатното статукво на кмета на ГЕРБ Иван Жабов.
Иван Кичев не е външен човек за БСП. Той е бил член на БКП до 1990 г., когато системата на МВР е политизирана. Оттогава е безпартиен, но не е тайна, че изповядва патриотични идеи, присъства в народна носия в почти всички издания на фолклорния фестивал в Жеравна, близък е и на ПП „Средна европейска класа”, която е част от централната коалиция „Обединени патриоти”.
Иван Кичев е на 59 години, роден е в град Средец, завършил е висше образование в университет „Проф.д-р Асен Златаров”, специалност „Силикати”. Разведен е, има две пораснали деца – син и дъщеря. 26 години работи в структурите на МВР – към паспортно-визовия контрол в 12-ти отдел на Държавна сигурност. След пенсионирането му в МВР, близо 10 години ръководи областен клон на национална охранителна фирма.
Очаква се сблъсъкът с другия голям спортист на Средец, с исполински ръст - Иван Жабов, да е титаничен.
„От днес казвам, че основното мото на кампанията ми ще бъде въвеждане на ред и дисциплина, справедливо разпределение на блага и толериране на местния бизнес”, каза Иван Кичев пред Флагман.бг.
Очаквайте до края на деня още една взривяваща предизборна новина само във Флагман.бг!
Стъпка назад: Гърция „реабилитира“ кемперите
Германия разполага военни кораби в Средиземно море
Раздават 100 000 жилища в Истанбул с жребий
Макрон пристигна в Гърция, за да поднови ключово споразумение
„Нова Студена война или Хаос“: Прогнозите на Хал Брандс за света след Доналд Тръмп
БАБХ: Въвежда се пълен контрол върху вносното мляко
Технологични гиганти гонят 20 000 служители заради ИИ
Как да удължите живота на дрехите?
Слонове стъпкаха милионер в Централна Африка
Хегсет към Европа: Стига конференции – качвайте се на лодките за Ормуз
Иво Христов пресоли манджата: Български Орбан? Радев е Де Гол!
Обявиха имената на новите народни представители

Мъж, който си "гълта" шкембето няма пари...