×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП отхвърлиха зова на президента да се върнат в парламента: Условията не са изпълнени, в цирк няма да участваме


БСП отхвърлиха зова на президента да се върнат в парламента: Условията не са изпълнени, в цирк няма да участваме
Прогнозата на ГЕРБ, че БСП ще се върнат в парламента през "авариен вход", осигурен от Румен Радев, не се сбъдна
25 Февруари 2019, Понеделник, 14:57 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Ветото дава възможност за отмяна на скандалните промени в Изборния кодекс, тя е в ръцете на управляващото мнозинство, каза Крум Зарков

БСП приветства ветото на президента Румен Радев върху промените в Изборния кодекс. Това стана ясно на извънредна пресконференция в централата на партията.

Крум Зарков от Изпълнителното бюро на БСП обаче каза: „Чухме и призива на президента да се върнем в пленарната зала. Чухме и разбираме този призив, но Българската социалистическа партия прие това нелеко решение на своя Национален съвет с ясни условия. Условията към момента не са изпълнени. Условията са и за отмяна на всички тези проблеми, които изредих и които са залегнали във ветото. Нещо повече. Само преди около час чухме на пресконференция, че ГЕРБ не само не са взели поука за това какво се случи последната седмица и последните дни в парламента, а и готвят поредния парламентарен цирк, при който да жонглират с ветото и да избират от него това, което им харесва, и това, което не им харесва. Ние в този цирк няма да участваме“.

Зарков припомни какво гласи решението на Националния съвет на БСП: „Ще се върнем в парламента при отмяна на скандалните изменения в изборния закон. Ветото дава възможност за такава отмяна. В ръцете на управляващото мнозинство е да я направи. Това са нашите непроменени условия към този момент.“

Припомняме, че по-рано от ГЕРБ обясниха, че между БСП и президента се разиграва цирк и че Румен Радев осигурява „авариен вход“ за завръщане на соцдепутатите в парламента. Тази прогноза, явно, засега не се сбъдва.

На пресконференцията на БСП Крум Зарков каза още за ветото на президента: „Разгърнатите в мотивите му аргументи, както за машинното гласуване, така и за преференциите, за начина на взимане на решения от ЦИК, за обжалваемостта на тези актове, са аргументи, които ние яростно защитавахме в продължение на повече от 20 часа преди няколко дни в парламента. Те тогава, за съжаление, останаха нечути, но благодарение на нашата активност и на цялата обществена реакция днес имаме възможност да поправим тази грешка. Тази възможност зависи най-много от тези, които се противопоставяха на разумните аргументи досега, а именно – управляващата коалиция.“

Зарков не смята, че БСП следва да участва в нова дискусия в парламента по ветото върху Изборния кодекс.

„Ветото на президента може да бъде преодоляно, ако има 121 гласа „за“ този закон. Ние сме „против“ този закон. Тези гласове „против“ бяха озвучени многократно“, обясни депутатът от БСП.

По думите му управляващите веднъж завинаги трябвало да решат какво искат да правят. Вече нямало време за игрички.

Георги Свиленски от своя страна каза, че ГЕРБ искали да манипулират изборния процес. Той отново повтори, че БСП настояват за четири неща – изчистване на изборните списъци, машинно гласуване, възможност за обжалване на всяко решение във Върховния административен съд, както и решенията в изборните комисии да се взимат с мнозинство, което е по-голямо от това на управляващите.

 

 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
1
Коментара
Флагман.БГ Пиян мъж нападна екип на Спешна помощ във Варна Пиян мъж нападна екип на Спешна помощ  във Варна 01/06/2026, Понеделник 12:20 0
1
Коментара по темата
1.
мислещ
25.02.2019 16:44:33
2
3
Идеално,парламента си работи много по-добре без комунясите вътре,те освен да ръсят идиотщини от трибуната друго и без това не правеха !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бивш футболист на "Нафтата" е лидер на ОПГ-то с 250 килограма марихуана в Зимница (ВИДЕО) Бивш футболист на "Нафтата" е лидер на ОПГ-то с 250 килограма марихуана в Зимница (ВИДЕО) Той и още трима са задържани при блестяща съвместна акция на ДАНС, ГДБОП, МВР и Окръжна прокуратура-Бургас Бащата на Трифонова от "Хелс Китчън" коментира за пръв път участието ѝ личните драми в шоуто Бащата на Трифонова от "Хелс Китчън" коментира за пръв път участието ѝ личните драми в шоуто Известният участник от Биг Брадър изрази силна гордост от професионалните умения на поморийката, но разкритикува публичното показване на семейни конфликти Близкият до Пеевски шеф на РИОСВ-Варна бе уволнен Близкият до Пеевски шеф на РИОСВ-Варна бе уволнен Казусът "Баба Алино" изяде главата му Николай Попов дари детски кувьоз на болницата в Пазарджик навръх 1 юни Николай Попов дари детски кувьоз на болницата в Пазарджик навръх 1 юни Това обещание направих още по време на предизборната кампания на СИЯНИЕ, написа той Млада жена загина след падане от 8 етаж на жилищен блок в Пловдив Млада жена загина след падане от 8 етаж на жилищен блок в Пловдив Полицията разследва трагичния инцидент, като първоначалните данни изключват следи от насилие Любо Киров обяви връзката си с актьора Боян Арсов по време на пътуване до Париж Любо Киров обяви връзката си с актьора Боян Арсов по време на пътуване до Париж Популярният музикант и носителят на награда Икар разкриха споделените си отношения след дълъг период далеч от медийното пространство Все повече деца поръчват наркотици онлайн, твърдят от Агенция "Митници" Все повече деца поръчват наркотици онлайн, твърдят от Агенция "Митници" Митническите служители предупреждават за навлизането на нови синтетични опиоиди, които се разпространяват чрез колетни пратки с минимални грамажи Самосвал се преобърна на пътя между кв. Долно и Горно Езерово Самосвал се преобърна на пътя между кв. Долно и Горно Езерово Шофьорът е откаран в болница "Сърце и мозък" С вой на сирени ще почетем паметта на Христо Ботев утре С вой на сирени ще почетем паметта на Христо Ботев утре В Бургас 150-ата годишнина от гибелта на поета-революционер ще бъде отбелязана с военен ритуал и заупокойна молитва в Морската градина Месец май най-кървавият на пътя, 168 души са загинали от началото на годината Месец май най-кървавият на пътя, 168 души са загинали от началото на годината Това е с 25 души повече спрямо същия период на 2025 г.
Морската вода в турския курорт Алания става опасна Морската вода в турския курорт Алания става опасна Замърсяването е стигнало критично ниво, предупреждава експерт Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Руският президент не иска да умира Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Администрацията на Тръмп обсъжда временно спиране на огъня, но ключови въпроси около ядрената програма, санкциите и корабоплаването остават нерешени Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Високите разходи за подслон поглъщат огромна част от доходите на домакинствата и спират младите хора да създават семейства Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Климатичните промени и зачестилите валежи активизираха разпространението на Кримска-Конго хеморагична треска в региона Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Мамо, тате... утре има родителска среща...
- Ааа, по-добре да идем на почивка с тези пари!
Виц на деня Виц на деня - Какво е знаменитост?
- Това е човек който цял живот се мъчи да стане известен и като успее - започва да носи черни очила и перуки, за да не го познаят.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При соца беше по-хубаво - банкети, бригади, манифестации, с*кс, жени, танци. А сега ни остана само с*кса.
- Дядо Яне - самотен овчар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори