Стефан Шарлопов 2 години живял на прага на смъртта
Преди да издъхне, хотелиерът пратил пророчески есемес на жена си
Хотелиерът и един от най-богатите българи Стефан Шарлопов е живял с мисълта, че всеки ден може да му е последен в продължение на две години. Месеци преди да издъхне, при едно от посещенията си в болница, лекарите установили, че сърцето на милионера е много зле, пише вестник Ретро.
Лошите прогнози на медиците обаче бизнесменът не споделил със своята съпруга Бояна Шарлопова, за да не я тревожи. Знаел, че ако тя е наясно с диагнозата, няма да го остави на мира, докато не намали темповете и остави задълженията на заден план за сметка на здравето си. И така, неглижирайки проблема, собственикът на империята "Шарлопов груп" почина от сърдечна недостатъчност в нощта на 4 срещу 5 януари миналата година.
Часове преди смъртта си хотелиерът изпратил пророчески есемес на половинката си. "Получих го в 10 часа сутринта... Беше сякаш като за сбогуване: "Пращам ти целия позитивизъм на света. Ти си едно прекрасно жълто пиленце и си създадена да носиш любов на хората. Бъди себе си, бъди щастлива", върна се към фаталния ден вдовицата на Шарлопов - Бояна.
Предната вечер Стефан се оплакал от високо кръвно. Споделил на Бояна, че го боли главата, но взел хапче и когато налягането се нормализирало, съпрузите, успокоени, заспали. "Имахме навик да се гушкаме сутрин. Казах му "Стефче, Стефче...", сложих глава на рамото му и усетих студенина, която няма да забравя никога. Едва се събрах, не си спомням как се обадих на шофьора, как станах и направих закуска на децата. Той беше целият ми свят. Липсва ми най-много в моментите, в които се смеехме като деца, ей така, без причина, без нищо", споделя още овдовялата жена.
След смъртта на Шарлопов тя и най-голямата му дъщеря Ева поеха управлението на империята. Бояна не крие, че е имала възможност да продаде бизнеса на съпруга си, но не го е сторила. Двете дами успешно надграждат постигнатото от Стефан - миналата година те реновираха и разшириха някои от хотелите му.
Дават пари от ЕС за работа в малък град или село, плащат наем и транспорт за година
Камион удари мантинела на АМ Тракия и продължи, водачът светна за две дроги
Опасността край ЕМКО остава: Откриха три невзривени боеприпаса извън терена
Девет бомбени заплахи удариха София, сред мишените са NOVA, Сметната палата и детска градина
Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар
Извънредно! Делтапланер се обърна в Несебър, един загина, друг е в критично състояние (ОБНОВЕНА)
Средната заплата в България стигна рекордните 1444 евро, ИТ секторът води с 3079 евро
Плаж „Изток“ в Свети Влас е временно затворен за къпане със заповед на РЗИ-Бургас
Жена е с фрактура на черепа след удар на зебра в Бургас, блъсната е и 82-годишна в Слънчев бряг
Софиянец с Мерцедес удари моторист в Несебър
Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток
Градът на Моцарт, който пленява сетивата, тази вечер е домакин на мача за Суперкупата
