Шедьовърът „Червената лястовица“ отлетя от Лувъра, ще бъде продаден на благотворителен търг тази вечер в Гранд хотел и СПА Приморец
Новината за прибавянето на ценната творба към експонатите в търга вече предизвика вълнение сред бизнеселита на Бургас
Произведение на изкуството с изключителна стойност бе дарено на асоциация „Бургас е надежда“ от Bachiyski Art Gallery в подкрепа на кампанията „Да помогнем на абитуриентите на Бургас в затруднено положение“. Тази вечер в Гранд хотел и СПА Приморец високо оценената в Париж творба ще бъде продадена на благотворителния търг, организиран по повод инициативата.
Автор на удивителния портрет Red Sparrow /Червената лястовица е бургаската художничка Петя Николова. До скоро платното с размери 100x100 см привличаше с магнетичното си излъчване хиляди погледи и пленяваше с уникалната си техника и страстните си цветове посетителите в най-големия национален музей на Франция - Лувъра.
Само след няколко часа картината ще стане собственост на щедър дарител, който ще оцени по достойнство творбата. Възможност да попълнят личния си картинен фонд с изключителното платно ще имат всички присъстващи на благотворителния бал. Първоначалната цена, от която ще стартира наддаването за „Червената лястовица“ е 3000 лева. Според познавачите на изкуството тази картина би се продала на много по-висока цена в галериите в Париж.

Авторът на "Червената лястовица" Петя Николова лично предаде картината на главния инициатор на благотворителното събитие Марина Бошнакова
Портретът е рисуван с шпатули, предпочитаната от авторката Петя Николова техника. Голяма част от картините си тя излага в галерията за модерно изкуство Bachiyski Art Gallery, намираща се в стария град на Несебър, на самия морски бряг при Марина Несебър. Картините на Петя Николова са участвали в изложби в Германия и Испания. През октомври 2018-та година бургаската художничка е специално поканена да излага своето творчество и в Лувара, от където пристига и "Червената лястовица" за дефилето тази вечер.


.jpg)
На 18 юли световната класа муай-тай идва в Бургас за MAX FIGHT 66
БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“
The Sun: Съкрушителните удари на Киев могат да принудят Путин да спре войната до месеци
Извънземното, което бързо завладя НБА
С класически автомобили и благотворителна кауза Бургас посреща 19-ия Ретро парад
Спират тировете по магистралата заради жегата
България губи позиции в световна класация: Кои са най-критичните проблеми пред бизнеса ни?
Бъдещи юристи провеждат практиката си в Районен съд-Бургас
Нов мост между Бургас и турския футбол: БсТПП подкрепи силен съюз за „Черноморец“
Храната "изяжда" почти една трета от доходите на българските семейства, в ЕС - 16%
3 зодии ги очаква златен период на блаженство!
Малцина използват този бутон на климатика, а охлажда по-ефективно и може да намали сметката за ток

Ще се включа в наддаването.