Ким Кардашиян отново на съд, искат й 100 млн. долара
Делото е започнало наскоро, въпреки че конфликтът датира от 2014 година
Риалити звездата Ким Кардашиян попадна под ударите на закона. Срещу нея се води дело за измама, а исканото обезщетение възлиза на 100 милиона долара.
Делото е започнало наскоро, въпреки че конфликтът датира от 2014 година. Тогава звездата сключила сделка с производителя на софтуеър Дейвид Либенсон за създаване на приложение за емоджита, наречени "Кимоджи", пише Dir.bg.
60% от печалбата да отиде в джоба на Либенсон и партньорите му. Условието било Ким Кардашян сама да подаде документите за защита на търговската марка. Риалити звездата обаче е обвинила един от партньорите на Либенсон, че е оповестил лична информация за нея, след което се оттеглила от сделката. Според документите тя се опитала да окаже натиск на Либенсон да не завежда дело.
Самият Либенсон заявява, че Кардашян е знаела за изтичането на личната информация преди да подпише договора и е използвала това като извинение, за да не изпълни ангажиментите си. "Уверени сме, че делото ще бъде прекратено", коментира пред TMZ адвокатът на Ким.
През 2017 г. Кардашиян бе обвинена в плагиатство, а исканата сума за обезщетение отново беше 100 милиона долара. Тогава ставаше дума за калъфчета за телефони. Мъж на име Хушманд Харуни твърди, че патентът е негов и датира от 2013 г. към фирмата SnapLight.
Съпругата на Кание Уест обаче пуска калъфчетата като неин продукт. Миналата година страните постигнаха споразумение.
Класическа българска мусака с кайма и картофи: Тайната на пухкавата заливка
Огромен пожар в Испания, Португалия иска помощ от ЕС
Меси с първи думи след драмата с Кабо Верде
Момче, тествано на 13 години, се оказа най-младият човек със свръхпамет
Мистерията с револвера на Левски: кое е истинското оръжие на Апостола
Хамилтън няма да спира, докато не вземе осмата титла във Формула 1
Как да намалите подуването и тежестта в краката през лятото
Ветеран от американската армия бе застрелян след спор за паркомясто (ВИДЕО)
Пет километра опашки за бензин в Русия, шофьори чакат с дни
Дневен хороскоп за 4 юли 2026: Късметът е с Девата, а Стрелецът да бъде предпазлив
Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА)
Драмата в небето: Млади асове на изтребители съпровождат самолета до Бургас, три летища отказват кацане
