×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавната фирма „Автомагистрали“, която уж ще строи „Хемус“, сключила договор с „Омерта“


Държавната фирма „Автомагистрали“, която уж ще строи „Хемус“, сключила договор с „Омерта“
Няколко договора за всичко с "ПСТ груп" - хоп, един участък! Други, с "Грома холд" - прас, още един участък, обясни образно Кирил Добрев (в средата)
12 Февруари 2019, Вторник, 14:40 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Дружеството отказало да предостави на депутати от БСП рамковите контракти с частни фирми


От БСП продължават да следят как ще бъдат изхарчени 1,34 млрд. лв., отпуснати извънредно от правителството в края на миналата година на държавната фирма „Автомагистрали“.
Припомняме, че те са предназначени за строеж на магистрала „Хемус“.

В соцпартията са категорични, че „Автомагистрали“ няма капацитет да се справи със строителството. Съмненията са, че парите минават през държавното дружество, за да може да се усвоят от други фирми, които се наемат като подизпълнители чрез рамкови договори. По този начин се избягва обявяването на обществени поръчки.

"Червените" отправили въпроси по темата на регионалния министър Петя Аврамова, обясни на пресконференция днес депутатът Георги Свиленски.
Той се оплака, че „Автомагистрали“ отказвали да предоставят на народните представители рамковите договори с частните фирми, макар че нямали право да крият информацията. Свиленски призова и медиите да изискат тези договори.

Зам.-председателят на БСП Кирил Добрев заяви от своя страна: „Да ме извинят всички фирми, които ще спомена. Както стана ясно, ние нямаме претенции към фирмите. Да не бързат да протестират, защото не са виновни те. Виновна е системата и държавата, която по този начин, по който ще ви прочета сега, заобикаля обществените поръчки. Списъкът е с 50 и няколко фирми. Много от тях са малки фирми.“
Сред тях имало и еднолични търговци, от които едната дала кран, другата – вишка, и т.н.. Нека да работят, нормално е. Държавата е партньор на бизнеса, обясни Добрев.

След това той започна да изрежда: „Но тука има герои, които си познаваме от не толкова близкото, и от по-далечното минало. „ПСТ Груп“ - рамков договор за изпълнение на отделни видове дейности. „ПСТ груп“ - доставка на строителни материали. „ПСТ груп“ - наем на техника. Ми че това е всичкохоп, един участък! Ако не ви става ясно, да ви кажа.
Продължавам. „Грома холд“ - рамков договор за изпълнение на отделни дейности. „Грома холд“ - доставка на строителни материали. „Грома холд“ - наем на техника. Прас! Още един участък.
Значи имаме техника, имаме материали, имаме договор за изпълнение. Ми че това е всичко. Какво всъщност ще прави „Автомагистрали“? Просто ще следи един процес, който ще се извършва.“

Добрев припомни: „„Грома холд“, да ви кажа, е „Агромах“. Споменах, че те бяха някакъв обект за разследване. Прокуратура, милиони марки, източване на ДДС. Не знам. Сигурно всичко е свършило. За награда, няма как да им върнат онези пари – по-добре да им дадат един участък.“

Фирмата „Галчев инженеринг“, която „прави НДК“, имала същите три рамкови договора. Такъв бил случаят и с „Пътища и мостове“, които правели ларгото в София.

Наистина е много тъжно. И ползвам името на една фирма, която е в този договор. Може би тя е много коректна. Тя е малка фирма и се нарича „Омерта“. Омертата – това е клетва, която дават мафиотите, да запазят името на автора на престъплението. Ето това е реалността и действителността в строителството на българските пътища“, заключи Кирил Добрев.

Зам.-председателят на БСП обясни и че фирмите не били виновни, че полагат половината от изисквания асфалт или чакъл в пътищата. Те просто правели толкова за колкото им се плаща, тъй като половината от парите отивали в друга посока.

След въпрос дали приемат сериозно ултиматума на Красимир Каракачанов към ГЕРБ, Кирил Добрев отговори, че е късно за такива ултиматуми. Каракачанов бил от две години в управлението, през което много от неговите предложения минали с гласовете на ДПС.

Според Добрев, лидерът на ВМРО закъснял с размахването на „любимата му циганска карта“, тъй като вече никакви социологически проучвания не го ловяли.

 

 


В категории: Бизнес , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 7-звезден спектакъл на "Лазур" 7-звезден спектакъл на "Лазур" 06/06/2026, Събота 20:29 0
3
Коментара по темата
3.
Не на нас
12.02.2019 23:49:57
0
2
не 10 години, а вече 30 години вилнее мафията. Не се лъжете - всички партии са в кюпа! Спомнете си батко и братко на БСП, обръчите на ДПС, далаверите на СДС, царя и неговите юпита, които ни "оправиха", пардон ограбиха и ГЕРБ, които ни довършват и последния мандат заедно с псевдо патриотите! Всички са от партията на парите! Грабежът продължава вече 30 години и стават все по-алчни! Само плямпат, уж са в опозиция, но в далаверите са рамо до рамо, а като дойдат на власт никой на никого не търси отговорност!
2.
Адолф
12.02.2019 17:00:11
2
5
Няма как да е различно, като от 10 години мафия и държава са се слели, а най-голямата мутра е краля на мафията и Министър Председател на България. Преди ни управляваха крадливи но интелегентни олигарси от БКП а сега охраната им и физкултурните им методисти!
1.
измръзнали те от Сунгурларе
12.02.2019 15:12:44
1
5
Голяма зима. В Сунгурларе нямаме дърва. Дърва, които сме платили в общината още през 2018г.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Британското правителство намалява митата на 125 вносни стоки Британското правителство намалява митата на 125 вносни стоки Въвеждането на мерки срещу ценовата криза ще струва на британската хазна над 1,8 млрд. паунда Пожарникарите от катастрофата на „Челопешко шосе": Изваждахме пътниците през люка Пожарникарите от катастрофата на „Челопешко шосе": Изваждахме пътниците през люка Имаше автомобил, който се беше врязал в преобърнатия автобус, автомобилът вече гореше, вътре се чуваха човешки гласове, споделят огнеборците След мелето на "Челопешко шосе": 8 ранени се лекуват в София, трима от тях са в реанимация След мелето на "Челопешко шосе": 8 ранени се лекуват в София, трима от тях са в реанимация При инцидента загинаха 4 души 5 породи кучета, които помагат в борбата с тревожността 5 породи кучета, които помагат в борбата с тревожността Изследванията показват, че те могат да осигурят значителна емоционална подкрепа Над 90 акта за собственост в Баба Алино са издадени този март Над 90 акта за собственост в Баба Алино са издадени този март Община Варна е вадила данъчни оценки за последвалите сделки Добавете това към кафето - прави го подмладяващо Добавете това към кафето - прави го подмладяващо Добавката се разтваря лесно в гореща напитка, практически без да променя вкуса или аромата Почитаме хилядите безименни герои на вярата Почитаме хилядите безименни герои на вярата Почитаме светец, откупващ телата на мъчениците, за да ги погребе по християнски Летни температури до 30 градуса в неделя, но с мощни гръмотевични бури Летни температури до 30 градуса в неделя, но с мощни гръмотевични бури Температурите остават високи, но нестабилното време продължава в цялата страна Футболното чудо в Бургас: Как Стилиян Петров събуди един заспал гигант Футболното чудо в Бургас: Как Стилиян Петров събуди един заспал гигант Световни и български легенди събраха стотици хиляди евро за благотворителност пред рекордна публика, каквато градът не помни от десетилетие ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата В официалния доклад се посочва, че сегашният модел води до несправедливо разпределение на тежестта сред данъкоплатците
Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори