Огнищата в опожарения цех за месо във Войводиново още тлеят
Четири екипа на пожарната все още са в цеха
Пожарът в цех за месо в пловдивското село Войводиново е локализиран, но продължава да тлее. Това съобщи в ефира на „Здравей, България” по Нова телевизия директорът на пловдивската противопожарна служба комисар Георги Мангараков. Към момента четири пожарни екипа дежурят на мястото.
„Те доизгасяват някои локални огнища, които все още тлеят, но няма възможност да се разпрострат на голяма площ. Това са горивни материали, които са затрупани от падналите термопанели, вследствие на тяхното прегаряне. Няма никаква опасност за населението”, увери комисар Мангараков.
По думите му все още не може да се каже дали става въпрос за умишлен палеж. „Не можем да кажем със сигурност дали има умисъл и дали пожарът е свързан с протестите, които се случиха напоследък в село Войводиново. Не изключваме никаква възможност”, добави той.
Собственикът на цеха е обяснил, че пожарът е възникнал в самия цех зад админстративната сграда и е видян от пазача, който е бил на смяна.
Голям пожар пламна в цех за месо в пловдивското село Войводиново. Общо 12 пожарни екипа се бориха с огнената стихия, която се простираше на площ от близо 10 декара. При инцидента няма жертви и пострадали, потвърдиха от МВР. В предприятието работят около 300 души. Към момента на избухването на пожара служителите на смяна били приключили работа. Пламъците, тръгнали от помещение за преработка и пакетаж на месо. Спасени са всички животни. Властите уверяват, че няма обгазяване в района.
Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка
Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години
Крах след 26 години: Фалира словашкият туроператор Solvex s.r.o.
Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина?
Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка
Илияна Йотова: Самолети на САЩ в Безмер не ни правят част от войната в Иран
Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара
Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците
Почти всеки 7 млад българин нито работи, нито учи
Дъщерята на Ники Кънчев поема към Рим, ще върви по стъпките на баща си
Студена бира в 35-градусова жега? Ето кога чашата става опасна
С 25 риби в улова и рядък рекорд: Александър Перухов грабна златото край Черноморец
