Сигнал до Флагман.бг : Защо в стария парк на жк. „Славейков” режат здрави дървета?
Бургазлии, излезли на следобедна разходка, завариха трупчета пънове и тежка техника в парка
В редакционната поща на Флагман.бг пристигна притеснителен сигнал на бургазлия, който в почивния съботен ден решил да излезе на разходка в парка, намиращ се в жк. „Славейков” до храм „Света Троица”.
Вместо спокойствие и зеленина, той заварил трупчета пънове и тежка техника за рязане. Паниран от видяното бързо потърсил отговор от работниците на място, но такъв и не получил. Притеснен, че се извършва незаконна сеч, той сигнализира Флагман.бг с настояване да се обясни защо се режат здравите дървета. Нашият читател ни изпрати и снимков материал.
Флагман.бг разговаря с дежурния екип към Община Бургас, за да намери изясняване на проблема. Оказа се, всъщност незаконна сеч няма, а подкастрянето на дърветата е запланувано и законосъобразно.
„Изсичането се осъществява от фирмата, която поддържа зелената система на града. Изсичат се само стари и счупени дървета и клони. Подкастрянето е планирано и напълно законно, има разрешителни и всичко е наред. Няма място за притеснение”, увериха от Община Бургас.
Въпросните "здрави" дръвчета пък всъщност са маркирани като потенциална опасност за здравето на бургазлии и затова са премахнати.


Първото пълнолуние за 2026 носи голям късмет на тази зодия
Спортният тотализатор вече работи само в евро
Карлос Насар избра България пред милионите - морален шампион в ерата на сделките
Голямо индивидуално признание за Везенков
Пожарникари спасиха българче, паднало в пропаст
Салата "Столична" - чудна рецепта с вкус на домашна трапеза
Човек на Путин: Фон дер Лайен ще работи още по-усилено за самоубийството на Запада
Жесток скандал: Не приеха плащане с евро в аптека
Притеснително: Второ земетресение до Благоевград
НАП с ударни проверки: Всеки десети търговец е в нарушение
Пенсионирането става все по-трудно: нови условия от 2026 г. за възраст и стаж
Дете загуби ръката си на Нова година след жесток инцидент

Те гербаджии и мафиотите от дпс и бдп града ограбиха, те се загрижиха за дърветата. Няма предприятия, няма живот, храна в този жалък град!
Ако има много изсъхнали клони някое дърво,нищо че основата му е здрава нагоре съхне и утре не дай си боже падне върху човек тогава всички ще пидскочат защо общината не е взела мерки.