Къщите поскъпват двойно по-бързо от жилищата
Най-бързо се продават жилища с 4 спални
С 53.1% са се повишили цените на градските къщи за 10 години в Манхатън. Средната стойност днес е 5.2 млн. USD. През 2018 г. са продадени 232 подобни имота, което представлява 2.2% от всички продажби на недвижимости в Манхатън. За сравнение, средната цена на жилищата за десетилетие е нараснала двойно по-малко – 26.5%, до средна стойност на имот малко над 1 млн. USD. Причината цената на къщите да се повиша със значително по-бързи темпове от тази на апартаментите е дефицитът на първите, смятат анализатори.
Най-популярни сред купувачите са градските къщи разположени в центъра на Манхатън. Там за миналата година са продадени 79 подобни имота, което е почти двойно в сравнение с 2009-а. И само в централната част се наблюдава стабилен ръст на продажбите за разглеждания 10-годишен период.
На пазара на жилища най-бързорастящият сегмент е този на имотите с 4 спални. През 2018 г. са били сключени 518 сделки с тях. Това е с 90% повече в сравнение с 2008-а. Ръстът при продажбата на жилища с по-малко спални е 30%
Автомобил се вряза в спирка и срути павилион - чудо, че няма пострадали
Дрога и неадекватна жена в апартамент в бургаския "Славейков"
Трагедия в Пирин: Скиор загина след падане извън пистите
Инциденти в Бургаско: Жена падна в автобус, друга катастрофира
Ще отиде ли Бойко Борисов при Румен Радев
Силен вятър, снеговалеж и мъгла усложняват обстановката на пътя в цяла България
12 януари - Денят на Света Татяна: Вяра, мъченичество и сила на духа
Тежки преговори за мач Саруханян - Вергиев
САЩ иска Гренландия: Островът има блага за трилиони
Четири зодии ще усетят най-щастливата си зимна седмица от 12 до 18 януари
Йордан Цолов от Бургас иска да е Христо Стоичков
ЦСКА преговаря с бивш съотборник на Меси
