×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Без напредък в Женева в разговорите между Русия и Украйна
  • Гюров при президента днес в 12:00 със списък на министрите
  • Затвориха АМ “Тракия” от Бургас към София заради снегонавявания и намалена видимост
  • Сметките за ток скочили от ниското напрежение
  • Зеленски: Украинският народ не би ми позволил да отстъпя Донбас на Русия
  • Днес България отбелязва 153 години от гибелта на Васил Левски
  • Днес започват заседанията на комисиите в ОбС Бургас, очаквайте подробности
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ обвиниха Нинова в тежко национално предателство, ало-измами и системни лъжи и й пожелаха: Дано се уморите!


ГЕРБ обвиниха Нинова в тежко национално предателство, ало-измами и системни лъжи и й пожелаха: Дано се уморите!
"Хората се умориха от лъжите Ви. Дано се уморите и Вие най-накрая, за да прозрете и заобичате Вашия неприятел Истината", отсече Гърневски
01 Февруари 2019, Петък, 12:56 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Спас Гърневски изчете остра декларация от името на парламентарната група 

 

 

Парламентарната група на ГЕРБ излезе с изключително остра декларация, посветена основно на лидера на БСП Корнелия Нинова.

Тя бе изчетена от Спас Гърневски и започна с почит за жертвите на комунизма.

Днес, на 1-ви февруари, отбелязваме една от най-жестоките, най-черните и най-срамните страници в историята на България. На тази дата преди 74 години е извършено най-масовото произнасяне на незаконни смъртни присъди в страната ни. На днешния ден през 1945 г. Първи и Втори съдебни състави на т. нар. Народен съд осъждат на смърт регентите принц Кирил, Богдан Филов и генерал Никола Михов. На смърт са осъдени още 8 царски съветници, 22 министри, 67 народни представители и 47 генерали и висши офицери. Осъдените са разстреляни и заровени в общи ями на централните софийски гробища.

След разправата с цвета на нацията, България е превърната в соцлагер, а инакомислещите са изпращани, измъчвани и избивани в комунистическите концлагери на смъртта”, заяви Гърневски.

За да помнят идните поколения зверствата на този режим, през 2011 година правителството на ГЕРБ с министър-председател Бойко Борисов приело решение, с което обявило 1 февруари за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим.

Днес, 30 години след прехода, тази глутница ренегати нагло и безцеремонно посягат с мръсните си пръсти към законната власт в България. Посягат доста самоуверено, защото освен директивите на генерал Решетников зад тях изцяло е и неговото творение - президентът Румен Радев.

В този контекст цяла седмица наблюдаваме активните мероприятия на председателя на БСП Корнелия Нинова, която отново и отново забърква вече до болка познатата смесица от полуистини, внушения и откровени лъжи. С огромно изумление станахме свидетели как за пореден път Корнелия Нинова се опита да заеме позата на честен борец с корупцията – човек, току-що пристигнал в политиката, за да твори чудеса”, заявиха от ГЕРБ в лицето на Спас Гърневски.

Декларацията обаче не била посветена на лъжите, а на истините.

„Истините, които трябва да бъдат припомняни на българските граждани, за да се открояват още по-ярко фалшивите пророци и измамните месии в българската политика, които имат претенцията да управляват страната.

Затова, госпожо Нинова, нека оставим настрани пламенните Ви опити да изфабрикувате нова порция ало-измами и да се обърнем към истината и фактите, а именно:

Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, приватизирал с незнайно какви пари държавни дружества на крехката 28-годишна възраст. Историята Ви на тъмносиня приватизаторка, за която Вие никога не дадохте логично обяснение, може би просто защото такова няма, продължава и до ден днешен да поднася поредица от скандални факти за начина, по който Вие сте управлявала поверените Ви по онова време активи на българските данъкоплатци. Кога ще кажете истината за Техноимпекс?

Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, забъркал България в тежък международен лобистки скандал, отразил се изключително неблагоприятно на образа на страната ни пред международните партньори. Защото точно Вие, госпожо Нинова, в качеството Ви на вече червена председателка на борда на Пловдивския панаир, вземате дейно участие в аферата „Хохегер“, заплащайки в нарушение на куп правила и закони огромния хонорар на австрийския лобист Хохегер, осъден впоследствие на затвор.

Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, уволняван заради съмнения за корупция. Няма друг случай в новата ни история, при който говорителят на Европейската комисия изрично да приветства нечие уволнение от българското правителство. А ставаше дума за Вашето уволнение, г-жо Нинова, което е може би и причината за днешния Ви реваншизъм спрямо уволнилия Ви тогава премиер Сергей Станишев, понастоящем председател на ПЕС.

Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, за когото има доказано законни СРС-та - разсекретени и качени на интернет страницата на парламента. Точно Вие, така ентусиазирано цитираща ни ало-измамите, с които се опитвате да компрометирате правителството, обещавате във въпросните СРС-та да спирате проекти срещу благодарности, да носите подаръци на разследващата Красимир Фронтиера следователка Шарланджиева и да правите услуги на разследвани бизнесмени чрез правомощията на тогавашния Ви пост.

Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, позволил си да звъни над 200 пъти на български следовател, а именно въпросната г-жа Шарланджиева, разследваща същия този Красимир Фронтиера, заради чиито услуги Вашето име е в СРС-тата по тази разработка. Ще имате ли някога доблестта да кажете истината по този случай, а именно защо български политик звъни над 200 пъти на български следовател, разследващ злоупотреби в сектора на същия този политик? Едва ли, госпожо Нинова. Вие доказано не обичате истината.

Защото точно Вие, госпожо Нинова, сте единственият лидер на партия в тази зала, доказано съгласуващ програмите и политиките си с генерал Решетников и със службите на чужди държави, извършвайки по този начин тежка форма на национално предателство. Спомняте ли си ген. Решетников, госпожо Нинова? Същият този ген. Решетников, когото отричахте да сте срещала и познавала, докато не бяхте за кой ли път изобличена в лъжа от организиралите и присъствалите на въпросната среща, сред които има и видни Ваши съпартийци”, заяви Спас Гърневски.

Така изглеждала истината, колкото и да била неприятна за Корнелия Нинова.

„И това, че Вие сте неин враг и че притискате и съпартийците си да се включат в хора на клеветниците и ало-измамниците, е изключително лоша новина за българската демокрация. Защото докато обществото ни се развива и върви напред, втората политическа сила у нас се връща към най-гнусните практики от годините на комунистическото безвремие - а именно пропагандата, посочването на враг, оклеветяването и съсипването на човешки съдби и всичко това заради пустата Ви жажда за власт. Власт, която българските избиратели отказаха и ще отказват да Ви дадат, госпожо Нинова. Защото хората се умориха от лъжите Ви. Дано се уморите и Вие най-накрая, за да прозрете и заобичате Вашия неприятел Истината.

Искрено Ви го пожелаваме”, завърши Спас Гърневски.  

След декларацията му думата по процедура „по начина на водене” взе депутатът от „БСП за България” Кристиан Вигенин. Той отправи упрек към председателстващия заседанието Явор Нотев, че не е санкционирал изявлението на Гърневски, касаещо Корнелия Нинова, която отсъствала от залата.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Отдаваме почит на Апостола на свободата Отдаваме почит на Апостола на свободата 18/02/2026, Сряда 07:31 0
Тервел ИЛИЕВ Краят на февруари носи голям късмет за 4 зодии Краят на февруари носи голям късмет за 4 зодии 17/02/2026, Вторник 21:00 0
10
Коментара по темата
10.
Кой затрива българите?
01.02.2019 17:31:44
5
8
Ето ви отговора:
БКП/1950г - 5,7 млн българи, 0,3 млн роми
БКП/1960г - 7,2 млн българи, 0,3 млн роми
БКП/1970г - 7,9 млн българи, 0,3 млн роми
БКП/1988г - 8,8 млн българи, 0,35 млн роми
НДСВ/2001г -7,2 млн българи, 0,6 млн роми
ГЕРБ/2011г -6,3 млн българи, 0,9 млн роми
ГЕРБ/2018г - 5,5 млн българи, 1.2 млн роми
9.
Хахаха
01.02.2019 17:16:19
4
7
Най ми е смешно когато "умните" и "интелигентни" привърженици и гласоподаватели на ГЕРБ плюят комунистите, а дефакто най-много членове на БКП и комунисти има в ГЕРБ :) Хаха
Смятайте за какви умствено осакатени дебили става въпрос :))))
8.
Аз
01.02.2019 15:18:42
7
11
Че то всички са комунисти в порламента бе !Че Бойко Борисов какъв беше преди да направи ГЕРБ
7.
...
01.02.2019 14:49:02
10
11
nai golqmata mafiq i korupciq sa gerb
6.
Жив да не бях
01.02.2019 14:47:17
10
12
Утайката на ЦК на БКП обвинява върхушката на ЦК на БКП в действия извършване от утайката, по нареждане на върхешката. Само ако може Герберастите да ми дадат дефиниция за комунист и да ми посочат някои от тях? С малоумни декларации и театри няма да станат по-умни.
5.
DJARO
01.02.2019 14:08:26
12
12
Spas Gurnevski...tozi TOZI OTQVLEN KOMUNIST do v4era....mi stana golqm demokrat......DA KAJE KOIKO STIHOSBIRKI za Gergi Dimitrov e napisal...samo dokato be6e kmet na Plovdiv....golqm evroatlantik stana podloga gerberska??
4.
пичът
01.02.2019 13:48:04
11
19
Бог да прости-зверски убитите от комунистите българи......Бог да пази България и за тези жестоки убийства да накаже БКП и нейните последователи....Днешните социалисти да се покаят и сведат глава-бог ще ви прости.Ако ли пък не ,Господ ще ви накаже заедно с Кури Нинова за престъпленията ви пред Родината-България...
3.
R. I. P.
01.02.2019 13:20:02
15
15
Гробари колкото и да ревете идва и вашият час, гниди мръсни.
2.
гражданин
01.02.2019 13:19:15
13
18
Само не особено умните ,и привържениците на комунистите /което де факто е едно и също/ се връзват на "бомбите" на Елена Офшорката и Курнелия Техноимпексова !
1.
4oki
01.02.2019 13:11:22
11
15
Mrasni 4erveni Izrodi ...Ujasqva6to da jivee6 pod diktat ..i pogled kam Rusiq..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пътен ад в Бургаско: Затвориха АМ „Тракия“ Пътен ад в Бургаско: Затвориха АМ „Тракия“ Критично ниво в „Черниците“ – водата скочи до 230 см, затворен е и пътя между Бургас и кв. "Долно Езерово" Дневен хороскоп за 18 февруари: Време за прозрения и важни решения Дневен хороскоп за 18 февруари: Време за прозрения и важни решения Баланс между разум и емоции, финансови възможности и важни избори, които очертават ново начало Кой (само)уби агенти на ДАНС? Защо телата им са опепелени, пита Цветан Цветанов Кой (само)уби агенти на ДАНС? Защо телата им са опепелени, пита Цветан Цветанов Той не приема версията за самовзривили се боеприпаси и е категоричен, че в хижа „Петрохан“ е имало стрелба  Туризмът влиза в нова ера: TravelX 2026 показа как културата, AI и събитията се превръщат в двигател на икономиката Туризмът влиза в нова ера: TravelX 2026 показа как културата, AI и събитията се превръщат в двигател на икономиката Основният фокус тази година беше върху три ключови направления – културните мегапроекти, технологичната инфраструктура и събитийния и кулинарния туризъм като двигатели на растеж Какво изобщо прави в "Ергенът"? Скромна социална работничка от Бургас влезе в риалитито Какво изобщо прави в "Ергенът"? Скромна социална работничка от Бургас влезе в риалитито Тя си избра артиста Стоян за чието сърце ще се бори Хората на Зафиров, които допуснаха сглобката с ГЕРБ и ДПС-НН, аут от червените листи Хората на Зафиров, които допуснаха сглобката с ГЕРБ и ДПС-НН, аут от червените листи Няма да ги гоня от партията, но мястото им не е в ръководните структури, каза лидерът на столетницата Пълен резил в „Ергенът“! Блондинка се появи мъртвопияна и изчезна без следа Пълен резил в „Ергенът“! Блондинка се появи мъртвопияна и изчезна без следа Такъв гаф форматът не е виждал – водещият я търси, столът ѝ остана празен Удар за златотърсачките в „Ергенът“ – и тримата мъже се оказаха бедни Удар за златотърсачките в „Ергенът“ – и тримата мъже се оказаха бедни Сезон 5 на най-романтичното и интригантско риалити в българския ефир  - „Ергенът“ започна тази вечер по бТВ Бащата на момичето, пътувало с Калушев до Българи: Взеха я в кемпера след сън Бащата на момичето, пътувало с Калушев до Българи: Взеха я в кемпера след сън То се сприятелило с Николай Златков, ходили няколко пъти в хижа „Петрохан“ Кметът на Средец Иван Кичев: Да правим от казармите бежански лагер в града? Изключено! Кметът на Средец Иван Кичев: Да правим от казармите бежански лагер в града? Изключено! Централният портал на бившето военно поделение започваше почти от центъра на Средец, сега това са руини и ще трябва сериозно строителство, не сме готови, каза Кичев
Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Америка обгръща руската империя от всички страни и постепенно пристяга смъртоносно Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Двама загинаха при стрелбата, а трима за в тежко положение, като всички са били членове на семейството му Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт 21-годишният заподозрян е обвинен в членство в терористична организация и изработване на взривни вещества България се моли за Боби Михайлов България се моли за Боби Михайлов Състоянието му остава критично Тръмп с остро предупреждение към Украйна преди преговорите в Женева Тръмп с остро предупреждение към Украйна преди преговорите в Женева Киев да седне на масата за преговори колкото се може по-бързо, заяви той Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайският календар, за разлика от западната астрология, не следва фиксирани дати, а се ръководи от лунните цикли Българинът се замогна, търси все по-големи жилища Българинът се замогна, търси все по-големи жилища При избора на апартамент въпросът не е само колко пари имаме, а и какво качество на жилището търсим Почина легенда в киното Почина легенда в киното Напусна ни режисьор, оставил дълбока следа в историята на филмовото изкуство Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват През тази година Китайската Нова година почита Огнения кон и започна на 17 февруари 2026 година, а празненствата продължават 15 дни Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Носителят на "Оскар" и седемкратен номиниран оставя след себе си десетки силни роли и влияние върху новата вълна в Холивуд
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Украйна е по-добре да седне на масата за преговори колкото се може по-бързо Виц на деня Виц на деня - Как кръстихте детето?
- Петър, на баща му.
- Но той е Николай?!
- Николай е съпругът ми...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ако съм гола и в ръката си държа, шише ракия. Какво ще пожелаеш?
- Овчарска салата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените си затварят очите по време на с*кс?
- Защото не понасят да гледат как мъжете си прекарват добре.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори