×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Санкциите за шофьорите стават още по-жестоки! Взимат книжката доживот, ако...


Санкциите за шофьорите стават още по-жестоки! Взимат книжката доживот, ако...
Ключови думи: санкции, шофьори, книжка
17 Януари 2019, Четвъртък, 13:25 ч.

Ето кои са най-опасните прегрешения на пътя


Шофьор, който направи три от общо седем тежки нарушения в рамките на две години, ще остава без книжка до края на живота си. Тази промяна се планира да залегне в Закона за движение по пътищата след разделянето му на три части, пише „Телеграф”. Проектите на два от нормативните актове – за движението и водачите, са готови и се очаква до дни да бъдат публикувани за обществено обсъждане. Този за превозните средства се бави.

Експертите по пътна безопасност са категорични, че най-опасните прегрешения на пътя са преминаване на червено, превишена скорост с над 50 км/ч в населено място, отнемане на предимство на пешеходец, каране в аварийната лента на магистралата или скоростен път или движение в насрещното на някой от тях, участие или организиране на гонка, както и да седнеш пиян или дрогиран зад волана. Затова, ако някой бъде спипан да прави три пъти в рамките на 24 месеца едно или повече от тези нарушения, книжката му ще се отнема завинаги.

Мине ли отново обучение като кандидат-водач и успешно полагане на изпити, ще може пак да седне зад волана.  

С новия Закон за движение по пътищата повечето от санкциите ще бъдат фиксирани, като минималната ще стане 30 лв., а не 10, както е сега. Глобата за минаване на червено, която в момента е 100 лв.,  ще скочи на 150 лв.

По 150 лв. ще струват и нарушенията за неправилно изпреварване, опасна маневра и шофиране в насрещното. Единствената плаваща санкция ще е неправилното паркиране в паркове и градинки – между 50 и 100 лв., заради различното финансово положение на хората в общините. Идеята кметовете да налагат санкции по Закона за движение на пътищата отпада и те ще могат да се разпореждат само за лошо спрели коли.

Шофирането на нерегистрирано возило ще струва на водача му 500 лв. и отнемане на правото да сяда зад волана 6 месеца. 300 лева и месец без книжка ще стане наказанието за влизане срещу знак, който забранява движението поради ремонт. 60 дни без право да се шофира и 200 лв. пък ще е наказанието за шофиране на спрян от движение автомобил. Въвежда се и задължение водачите на коли с чужд номер да го сменят с български до 6 месеца, след като е влязъл у нас. Не го ли направят, ще отнесат глоба в размер на 500 лв.  

Със Закона за водачите пък ще бъде спряна порочната практика, при която джигитите с отнети от КАТ книжки учат кандидат-шофьори да карат автомобили. В проекта източно е записана забраната водачи без свидетелства за правоуправление да водят кормуване. Санкцията за преподавател в автошкола, който не отговаря на изискванията, се очаква да е 2000 лв..

При засечено повторно нарушение тя ще скача до 6000 лв. За неизправна кола с табела „У” на покрива от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” планират да лепват глоба в размер на 500 лв. Ако школата за бъдещи водачи не е изрядна по документи пък, ще отнася санкция 3 бона парично наказание.



В категории: Животът


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Пушката
19.01.2019 09:41:06
0
1
Няма ли закон да измислят,да намалят депутатите,заплатите им да са равни на две минимални заплати,и глобите им да са равни на 2 пъти глобата на редовия гражданин,и до кога ще търсите начин да ограбвате хорицата в българия като сте безсилни да създадете ред в държавата НАХНЕТЕ СЕ ,ОМРЪЗНАХТЕ НИ ВЕЧЕ ! За яашта наглост ,като хванете кокала се пущате само срещу тояги(защото вас ви,плюят хората не ви искат а вие не се пущате )...ЗА ВАС КАКВИ ДА СА ГЛОБИТЕ дето унижавате БЪЛГАРСКИЯ НАРОД ???.
2.
гражданин
17.01.2019 11:21:33
1
9
Много закон,много глоби,много правила....а кой ще следи за спазването !? Пак ли онези с "И кво праим сега.." ! Богопомазаните с по няколко еднакви цифри в номера тези глупости не ги плашат,те са над закона ! Мангото с отнета книжка също му е през оная работа-пак ще си кара на шише ракия и така нататък...и така нататък !
1.
Ne SA NAQDAHA
17.01.2019 10:35:52
4
4
Ne sa nakradaha...tiq ot GERB...samo te iskat da ostanat na putq.....vsi4ki na ulizata do pobedata...da gi izmetem tiq nazionalni predateli......iskat da ni izgonqt ot BG...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички! Телевизионната водеща се пошегува с бъдеща документална поредица за Netflix и призна, че може да ѝ потрябва и ново име Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Бивша учителка от Айтос благодари на лекарите от Бургас, спасили живота ѝ Всички от екипа на д-р Панайотова работят с професионализъм и пълна отдаденост в грижа за хората, те просто обичат пациентите си, споделя Златка Панчева КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари Синдикатът предлага учениците да почиват от 23 декември, а 96,7% от участниците в негово проучване подкрепят по-дългата ваканция КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати Любослав Костов предупреждава, че дългият работен ден, ниските доходи и високото доплащане за здраве задълбочават неравенството Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Д-р Николай Киселков: Ще превърнем КОЦ-Бургас в европейски онкологичен хъб Новият управител представи пред Общинския съвет стратегия за скрининг, дигитално проследяване, геномика, изкуствен интелект и привличане на млади специалисти За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас За шести път потрошиха детската фигура край пешеходна пътека в Бургас Димитър Николов обяви, че ремонтите вече струват повече от закупуването на нов макет, но Общината няма да се откаже от съоръженията Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ Предприятието в Асеновград планира да произвежда и продава водород и кислород, като обмисля зарядна станция за камиони и автобуси Иво Баев: 60-те хил. евро за филма за Стоичков са капка в морето спрямо ползите, които ще получи Бургас Иво Баев: 60-те хил. евро за филма за Стоичков са капка в морето спрямо ползите, които ще получи Бургас Филмовият екип пристига за снимки край морето през следващите седмици, а очакваните приходи за местния бизнес ще надхвърлят инвестицията стократно Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори