Ламбо седна в инвалидна количка
15 Януари 2019, Вторник, 11:44 ч.
Автор: Флагман.бгЛекуват Стефан Данаилов с най-добрите лекарства в света
Стефан Данаилов вече бил почти неподвижен и категорично отказвал да излиза от дома си, пише вестник Ретро.Страхувал се да не хване някой вирус, а и разходките навън били почти непосилни за него, защото трябвало да ангажира чужди хора, които да го качат на автомобил и да го возят от едно място до друго. Дори метрите от апартамента му до входната врата били изтощителни за него и се налагало да го придвижват с инвалидна количка.
Още през изминалото лято краката на Мастера отказаха и здравето му започна да се влошава. По време на импровизираното си турне за представянето на автобиографичната си книга той изпитваше затруднения да стои прав пред многолюдната публика, която се събираше в салоните из цяла България. На премиерата му във Варна дори се наложи да го изкарат на сцената, седнал върху стол на колелца, защото не можел да измине късото разстояние сам.
Последната здравословна неволя, за която самият Ламбо сподели, е че, треморът на ръцете му преминал в паркинсон. Според лекуващия го лекар – акад. Лъчезар Трайков, с новите модерни медикаменти имало надежда състоянието му да се подобри. Все пак му препоръчвал да не се натоварва и да лежи, а за да не се натъжава от самотата, всички негови студенти и близки приятели го посещавали вкъщи.
Преди броени дни Мастера навърши 76 години и за първи път изкарал празника на дивана в дома си. Студентите от класа му в НАТФИЗ обаче му спретнали чудна изненада и го навестили вкупом. За всички тях той бил приготвил традиционната почерпка – домашна руска салата и водка. „Празникът ми мина спокойно. Все пак съм на 76, не са малко. Важното е, че акълът ми сече и мога да разделям доброто от лошото и да преценявам къде е истината и къде - лъжата“, споделя големият ни актьор.
Междувременно ежедневието на Данаилов било заето и с подготовка на нов спектакъл за Народния театър, в който той анонсира, че ако му стигнат силите, ще си партнира с Аня Пенчева. Племенницата на Ламбо – Росица Обрешкова, споделя, че е обнадеждена за здравето на вуйчо си и коментира: „Паркинсонът е болест, с която се преборваш. Тя е за това да се бориш с нея, не да ѝ се отдаваш и да страдаш“.
В категории:
Политика






Алкарас каза дали е гадже с тази красавица
18/09/2025, Четвъртък 18:33
0

Никола Барбутов остава в ареста, съветникът му – на свобода срещу гаранция
18/09/2025, Четвъртък 18:25
0



Домакиня дрогира и изнасили 13-годишен приятел на децата й
18/09/2025, Четвъртък 18:00
1

Лавров: Тръмп разбира необходимостта от справяне с коренните причини за украинския конфликт
18/09/2025, Четвъртък 17:40
0

Убийството във Варна - син-наркоман намушкал майка си
18/09/2025, Четвъртък 17:20
0

Созопол посреща първия международен турнир по плажна борба
18/09/2025, Четвъртък 17:20
0



На 22 септември Тополовград се превръща в столица на любителското театрално изкуство
18/09/2025, Четвъртък 16:50
1

Ритъм анд блус историята на живота на Джими Хендрикс - по-бърза от едно намигване
18/09/2025, Четвъртък 16:40
1



