"Тапициран" с тютюн автомобил опита да мине през ГКПП Малко Търново, митничарите го спипаха
04 Януари 2019, Петък, 18:31 ч.
Автор: Флагман.БГ83 кг контрабанден тютюн за наргиле задържаха митничарите на пропускателния пункт в Малко Търново.
Тютюнът е бил пренасян в лек автомобил, влизащ от Турция, а във вътрешността му са били открити пригодени тайни кухини.
Задържаният автомобил, с марка „Citroen Xsara Picasso” с австрийска регистрация, е управляван от румънски гражданин. Той влязъл в България на 02.01.2019 г. около 09.30 часа, на трасе входящи автомобили на пункта.
Шофьорът заявил пред нашите митничари, че не внася нищо за деклариране. След извършения първоначален оглед на колата те откриват подозрителни индикации за промяна по купето и правят щателна проверка.
При нея откриват във фабричните кухини и на четирите врати, в задните калници, в кухини на пода и под джантата на резервната гума общо 83 пакета, съдържащи по 1 кг недеклариран тютюн за наргиле, с марка „AL FAKHER“, с различни аромати.
В обясненията си румънецът посочил, че е купил тютюна от Истанбул за лична употреба. Срещу румънския гражданин, е съставен акт за нарушение на Закона за митниците.




В категории:
Разследване
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Дунав на плитко: Само 1,60 м дълбочина край Белене и Батин
04/08/2026, Вторник 17:30
0
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest
Бургаските музиканти отново се събраха за незабравима лятна вечер
София влиза в битка с жегите с климатични убежища и нов градски план
Радев превърна санкциите срещу Русия в битка за националния интерес
Ура! 20 чисто нови влака тръгват по релсите от понеделник
