×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отговор на клуб-ресторант 8 мамас срещу клеветническата кампания на отстранен готвач


Отговор на клуб-ресторант 8 мамас срещу клеветническата кампания на отстранен готвач
Заведението работи четвърта година и е сред наложените и известни имена в Бургас
04 Януари 2019, Петък, 10:08 ч.
Автор: Дима МЪРМЪРОВА

Писмото от ръководството на заведението пристигна в редакционната ни поща днес

От няколко дни в социалната мрежа Фейсбук се е завихрила клеветническа кампания срещу нас, клуб-ресторант 8 мама'с в Бургас.

Момчето „Шеф”. Да, момчето. Ще спестя името на клеветника, но дължа публичен отговор – не заради него, а заради екипа на 8 мама'с и заради личното ми достойнство. Разпространяват се и се мултиплицират лъжи от поста на въпросния "шеф" във Фейсбук:

Лъжа №1: Момчето е на 26 г., а твърди, че е "Шеф готвач" от 8 години, сиреч от 18-годишен. На мен лично, когато дойде да търси работа, ми обясни, че е завършил строително-дървопреработвателен техникум в Стара Загора, а после е бил ди джей, след това сервитьор, накрая получил просветление и станал готвач. От CV-то му в JOBS преброих около 5 години общо.

Лъжа №2: При нас работел без трудов договор. Нищо подобно - има трудов договор с  №69/22.11.2018 г. Договорът му е регистриран в Обществено осигуряване (по електронен път) още на 22 ноември 2018 г. Договорът му бе предоставен за подпис, но така и не го върна. Клеветническата кампания започна на 20 декември. Работеше  едновременно и в друг ресторант, името на който научих случайно, обаче там „кинтите”, както обича да се изразява, били малко и му пържел само картофи. Няма да посоча името на заведението, защото не е етично да вкарам собствениците в тази гнусна игра, не ги познавам лично, но съм чувала само добри думи за тях и бизнеса им. И в още един ресторант е работел междувременно. И там - греда.

Лъжа №3: Когато постъпи на работа тук, той огледа много внимателно кухнята. Каза, че му харесват условията и ще остане да работи поне една година. Как не видя тази пуста мръсотия тогава!? Всичко му хареса!

Обаче на нас той не ни хареса! Вглъбен и отдаден на смартфона си, трудно се изправяше да свърши работата, за която беше нает при нас. И то му личи, защото много добре се справя с интригите и клеветите във ФБ. Бих казала професионално.

Най-трудното, дори невъзможно за този "шеф", беше да си почисти работното място.

Една работничка опита да му направи забележка за хигиената на работното му място. Първо бе заплашена, че ще й счупи краката, а после се обърна към мен и безцеремонно заяви: "Шиевке, утре тая, ако не дойде на работа, да знаиш, че съм й счупил краката". Заканата бе отправена пред целия екип, изключвам унизителния тон.

Няма да коментирам и личните му хигиенни навици. Впечатленията оставям за всички, които са били с него в близък контакт.

Лъжа №4: Въпросният "шеф" се занимаваше със съхранението и обработката на месото за краткия си престой при нас. В хулите си използва изрази като "храна с неустановен произход", въпреки че добре знае, че поне един път седмично ходехме и още ходим до град Ахелой, за да снабдяваме с прясно месо от фермата на д-р Караманов. Телешкото е от фермата в с. Бродилово в Странджа. 
Целият персонал се храни с продукти и сготвено в ресторанта, семействата ни също. Много голяма част от тях работят в заведението повече от 3 години.

Никога не сме имали вредители. През миналото лято една редица мравки опита за един ден. Взехме веднага мерки.

Но толкова за него, този „борец“ за справедливост и истина. Защо е предприел клеветническата кампания - за да се прочуе с лайкове  или са му платили, или и двете?

Ако някой бърза да повярва в твърденията на някого, не трябва ли да си зададе въпроса: Аз познавам ли този човек?

Работата в един ресторант е трудна. Клиентите искат да се радват на ниски цени и добро качество, а работниците - на високи заплати. Отговорността за всичко обаче е върху раменете на работодателя, който е длъжен да осигури средства за ремонти, поддръжка, консумативи и т.н. Не се оплаквам. Аз лично прекарвам в заведението 12 часа, поне. Ресторантът е голямата ми тръпка. Старая се. Всички от екипа се стараем. Не сме безгрешни, очевидно. Това е! Бъдете здрави. 

P.S. Написах това на 21 декември, но досега смятах, че не бива да слизам на нивото на един клеветник и да влизам в евтин сериал. Но след като започнаха да идват хора, които ми се доверяват вече толкова години и да питат в недоумение "Вие..., работите ли?", си казах: Дължа горе написаното и на тях! Затова изпращам този отговор в редакцията на Флагман.бг.

В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 26/07/2026, Неделя 10:37 0
Светлозария КИДЕРОВА 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 26/07/2026, Неделя 09:50 2
Михаил ДИМИТРОВ Жегата се завръща с температури до 33 градуса Жегата се завръща с температури до 33 градуса 26/07/2026, Неделя 08:40 1
България Всички новини
Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Неправилно съхраняваната риба предизвиква хистаминово отравяне, което силно наподобява истинска алергия Бургаската рафинерия не преработва руски петрол, България поиска нови дерогации, обяви вицепремиерът Александър Пулев Бургаската рафинерия не преработва руски петрол, България поиска нови дерогации, обяви вицепремиерът Александър Пулев Министърът обяви международен одит в Лукойл и рестарт от нулата на преговорите с Райнметал Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност АПИ трябва да подмени над 16 000 километра ограничителни системи по магистрали и междуградски пътища Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години Юнската дефлация не заличава натрупаното поскъпване, а ресторантите, хотелите и личните услуги продължават да дърпат сметките нагоре 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера Дронове и паркови патрули следят за нарушители, а конете за лагера на Бялото братство ще минават далеч от туристите Какво сервират на туристите? БАБХ провери 200 обекта Какво сервират на туристите? БАБХ провери 200 обекта Най-честите нарушения са лоша хигиена, изтекли срокове и липса на данни за алергени През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян Сделките намаляват с двуцифрени темпове, а според анализатора над половината продавачи вече приемат отстъпка 13 месеца без отговор: Пепи издъхна след мистериозен ритуал 13 месеца без отговор: Пепи издъхна след мистериозен ритуал Прокуратурата проверява последните часове на 35-годишната жена и причината за смъртта ѝ Микробус уби велосипедист при нощна катастрофа край Хасково Микробус уби велосипедист при нощна катастрофа край Хасково 23-годишният шофьор е задържан, пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни Готвят 75% обезщетение за майките, които се върнат по-рано на работа Готвят 75% обезщетение за майките, които се върнат по-рано на работа Социалното министерство подготвя по-силен финансов стимул, но промяната още не е приета
21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин Германската полиция разпространи и портрет на Абдул Б. Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Сред пострадалите са деца със специални потребности и техните придружители, няма опасност за живота им 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН Олара Отуну е бивш заместник генерален секретар на световната организация и дипломат с дългогодишен международен опит Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Богатите туристи се затварят в луксозни вили, наемат готвачи и заобикалят ресторантите и клубовете Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Полицията издирва 21-годишен заподозрян и предупреди гражданите да не го доближават, защото е въоръжен и опасен САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Номинираната за “Оскар” българска актриса Мария Бакалова ще се включи доброволно в инициативата на Министерството на туризма за представяне на страната ни пред света
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори