×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Въпреки топлото днес, гответе се за студ и сняг заради арктично нахлуване навръх Нова година (ТАБЛИЦА)


28 Декември 2018, Петък, 11:17 ч.


Атлантическият циклон, който се спусна до Черноморската низина в нощта на Бъдни вечер срещу Рождество, се оттегля на североизток. И изстудяващото му въздействие върху североизточната част на Балканите, съществено отслабна, пише meteobalkans.com. Причината е разширяването на топлия Западноевропейски антициклон, който завлича топло от Тропиците и е нещо като рожба на отоплителя на Европа през зимата Азорския антициклон.

Интересното е, че във височина топлото ще навлиза от северозапад, очакванията на моделите са за по-скромни – под 10 градуса максимуми. Последният ден на кратката работна седмица се очертава да е и най-топъл, без студ във височина и с продължаващ до умерен западен вятър, моделите отново скромничат за температурите, но може би ще се тестват 15 градуса. Утрото се очертава да е по-студено, тъй като вятърът ще отслабне, а в Софийското поле може и съвсем да спре и да успее да поизстине. Засега изгледите са за предимно слънчево, ще има добри условия. Вятърът няма да е особено приятен, но на завет, слънцето ще грее доста приятно, може и до 20 градуса да ги докарва, но на слънце.

Топлото бързо се предава, в събота студ се спуска от североизток Заснежената Източноевропейска равнина няма как да ни остави във владение на Азорския антициклон и ще ни спусне малко студ още в петък вечер от североизток. Всъщност причината няма да е снегът, покрил най-голямата равнина в Европа, а пореден атлантически циклон, който ще се спусне от северозапад към Черноморската низина, което ще породи своеобразен студен фронт. Леко се очертава да е размит обаче, ще хване повече Източна България. Циклонът буквално ще се стовари върху Черно море, но валежите от дъжд ще са повече над водата, отколкото над сушата. В петък вечерта се очертава да повали първо в Западната Дунавска равнина, а после и в Лудогорското и Добруджанското плато.

По планините леко би трябвало да заснежи, валежният фронт ще е по периферията на атлантическия циклон и ще хване и югоизток след полунощ, в малките часове на съботния ден. В неделя пореден атлантически циклон ни наближава от северозапад – носи дъжд и сняг Причината за тази непрестанна атака на атлантически циклони е Западноевропейския антициклон, който ще поддържа Предновогодишно по-високи от обичайното температури на запад. А това, което ще ни застига, дори не може да се определи като класически циклон, рожба на Атлантика, а по-скоро някакво недоносче, родено по периферията на антициклона, някъде над Северно море. От поредното подобие на циклон все пак се очертава да повали малко сняг в Софийското поле в неделя. Дълбок атлантически циклон и студен фронт в последните часове на 2018 г.

Мощен атлантически циклон се очертава да ни пусне студен фронт като за финал на 2018 г. Вятърът ще достига пориви до 50 километра в час от северозапад в понеделник около обяд и следобед, като вечерта ще отслабва, но временно. Изгледите са студен вятър да бележи както финала на 2018, така и началото на 2019 г. Изгледи за съществени валежи по-скоро няма, засега сценариите за вятър, като изключим петък, когато е възможно малко да отслабне. Арктичното нахлуване ще е по-скоро половинчато, ще хване повече Източна България, но ще е с вятър и температурите през деня ще прескачат с няколко градуса нулата, но със силния вятър ще се усеща мразовито. Ще е студено, но няма да е мразовито, сутрешните минуси ще са крехки. Серията атлантически циклони ще ни подсигуряват постоянно условия за вятър, а последният и най-мощен за 2018 г. ще е като черешката на тортата.

Топъл вятър за Йордановден

Арктичното нахлуване за Нова година ще е по-скоро предверие на ледената вълна, която ще завлече новогодишния циклон, но засега изгледите са да подмине по периферията и да хване повече Източна България, но студът се очертава да нетраен. С тези ветрове няма шанс да изкара повече от 48 най-много до 72 часа и за Йордановден изгледите са Азорецът да го помете и да хвърли топъл воал към нас. Но ако вятърът стихне напълно и не се раздуха отново от запад, има вероятност да се спуснат мъгли и само в планините да е топло.


В категории: Животът


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област 20/07/2026, Понеделник 09:49 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Премиерът Румен Радев: САЩ поискаха да базират 8 самолета на "Безмер" за операциите в Иран Премиерът Румен Радев: САЩ поискаха да базират 8 самолета на "Безмер" за операциите в Иран Машините са предназначени да подкрепят американските операции в Близкия изток, кабинетът отказа да ги допусне без решение на парламента Край на лечението в социалните мрежи: Влезе в сила строгата Наредба Н-5 Край на лечението в социалните мрежи: Влезе в сила строгата Наредба Н-5 Д-р Златко Кироваков хвърли светлина относно нови изисквания Никой не може да спре Испания, само концерт може да я забави Никой не може да спре Испания, само концерт може да я забави Ла Фурия с тотална доминация и на финала на Световното Дневен хороскоп за 20 юли 2026: Стрелецът да се пази от измами и да избягва рискови ситуации Дневен хороскоп за 20 юли 2026: Стрелецът да се пази от измами и да избягва рискови ситуации  Интуицията, разумните финансови решения и навременните съвети ще помогнат на всяка зодия да премине по-успешно през деня В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко Прегледът за чужденци започва от 100 евро Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Причината ли!? Финалът на Световното първенство по футбол Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Европа качва товарите на влакове, а България продължава да трупа камиони, опашки и жертви върху асфалта На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване Местни жители твърдят, че автомобилът редовно участва в нощни гонки край Велико Търново и Горна Оряховица Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена Силната градушка удари благоевградското село в неделя, засега няма официални данни за щети Иран изнесе петрол за 6 млрд. долара в краткия прозорец без санкции Иран изнесе петрол за 6 млрд. долара в краткия прозорец без санкции Близо 70 млн. барела са напуснали страната с около 20 танкера, като основната част от суровината е насочена към Китай
11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария 11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария Тричленно семейство натрупало сметка от 2100 паунда, оставило невалидна банкова карта и прекъснало връзката с хотела Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 ФИФА още не е обявила победителя, а аржентинецът излиза срещу Испания с осем гола и четири асистенции Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Учениците се завърнаха от Dance World Cup 2026 с четири медала и три класирания сред първите пет Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Едрите насекоми се появяват край домовете предимно вечер, най-засегната е европейската част на мегаполиса Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Имотният бум и щедрите служебни схеми превърнаха бейби бумърите в заможно поколение, но бъдещите пенсионери са изправени пред друга реалност Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Общият хонорар на словенеца от турнира ще достигне около 140 000 долара, но ФИФА пази тарифите в тайна Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Броят на потвърдените заразени достигна 2267, а пренасянето на тела между отделни райони създава нов риск Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Капитанът постави общия път, трудните моменти и единството в отбора над спечелените трофеи САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран Няколко снаряда са поразили площадката на АЕЦ Дарховин, но Вашингтон не е потвърдил атаката срещу ядрения обект От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте Една малка обява във вестник променя живота на треньора, който изгради новото златно поколение на Испания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори