Очаквано! Прокуратурата ревна срещу преквалифицираното обвинение на Принца, иска го зад решетките за 14 години
Апелативната прокуратура на Бургас очаквано протестира спорното решение на съда, с което преди седмица бе изменена в по-лека присъдата на Кирил Христов Принца. Мъжът е обвинен в причиняването на смъртта на собствения си готвач – Никола. Припомняме, че пре
21 Декември 2018, Петък, 20:40 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВ, Снимка: Архив на Флагман.БГКирил Христов застреля хладнокръвно добрия си приятел и главен готвач в ресторанта „Принц Кирил“ в Несебър преди повече от 2 години
Апелативната прокуратура на Бургас очаквано протестира спорното решение на съда, с което преди две седмица бе изменена в по-лека присъдата на Кирил Христов Принца. Мъжът е обвинен в причиняването на смъртта на собствения си готвач – Никола Колев.Припомняме, че преди броени дни, като подранил коледен подарък, съдът буквално на последното си заседание преквалифицира престъплението от „умишлено убийство“ в „причиняване на смърт по непредпазливост“, и намали срока на присъдата от 7 на 4 г. лишаване от свобода.
Изненада! Кирил Принца май се размина, ще лежи 4 години, вместо 7 за убийството на готвача Никола
Именно тази част от съдебното решение е подложена на протест от Апелативната прокуратура. Представителите на държавното обвинение мотивират тезата си, че деянието е преквалифицирано неправилно и наложеното наказание е явно несправедливо. Посочено е също така, че е допуснато нарушение в процесуалните правила – превратно тълкуване на факти.
С протеста се иска Принца да бъде признат за виновен по първоначалното обвинение, както и увеличението на присъдата за него – от 7 на 14 г. затвор.
Жестоката драма се разигра малко след полунощ на 18 април 2016 г. в Несебър.
По пъровначални данни от тогава Кирил Христов застрелял готвача си и един от най-добрите си приятели хладнокръвно със законно притежаван пистолет.
Още в началото на съдебния процес видни магистрати от Бургас изказаха съмнения, че Христов изобщо ще лежи в затвора. Тогава хипотезата бе, че с течение на няколко години, обвинението постепенно ще бъде преквалифицирано и накрая мъжът на практика ще бъде освободен заради дългия му престой в ареста и под домашен арест.
В категории:
Темида
Нова сметка от 1 август: Здравната вноска скача на 24,81 евро
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия
Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август
Часове за 5 километра: Ремонт блокира важна връзка с АМ "Тракия"
Вдигнаха въздушна линейка за дете в критично състояние, паднало от тротинетка
Софийският университет разкрива три нови магистратури в Бургас
Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки
Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
„Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас
Мира Добрева отказа „Дондуков“ 2: Тайна двойка я поиска за вицепрезидент

Като го прочетох и се сетих за един виц,който завършва така: " ...няма рѝма ,ама е истина!"
Този прокурор да си покаже дипломата и оценката по наказателно право щом поддържа обвинение за умишлено убийство!
сигурно е рожба на Бургаския свободен университет. Ако пък се окаже, че че има познание по наказателно право и въпреки това поддържа обвинение за умишлено убийство, то тогава да бъде разследван за длъжностно престъпление!