Организаторът на кампанията с гей-билбордовете: От снимки на голи жени не съм станал хетеросексуален (ВИДЕО)
Не мисля, че една прегръдка между двама мъже е нещо е нещо скандално или порнографско, каза Симеон Василев
14 Декември 2018, Петък, 08:15 ч.
Симеон Василев призова този, който е залял с боя плаката с прегърнати хомосексуалисти, да бъде наказан
От гледането на снимки на голи жени не съм станал хетеросексуален мъж. Това сподели в „Тази сутрин“ по бТВ Симеон Василев от фондация „Глас“, който бе представен като организатор на кампанията със скандалните гей - билбордове.
„Тези плакати не противоречат по никакъв начин на установените правила за външна реклама. Тяхното сваляне е подсъдимо и неправомерно. Много е хубаво, че има човек, който остава зад призивите за хомофобия и агресия. Много бих се радвал, ако Община Варна накаже извършителите и вандалите на този билборд, защото заливането му с боя е незаконно“, заяви Василев.
„Не мисля, че една прегръдка между двама мъже е нещо е нещо скандално или порнографско, или призоваващо към разврат. Представете си ако това бе целувка!“, добави той.
„Целта на кампанията бе да се обърне внимание на дискриминацията и враждебността към бисексуалните, гейовете и транссексуалните. Реакцията към билбордовете доказа, че проблемът е много по-голям“, коментира организаторът на кампанията с гей-билбордовете.
„Благодаря за тази омраза, която се изсипа, защото този билборд щеше да бъде видян от 1000 души във Варна, а сега е видим за всички в държавата“, добави той, а после призна, че проектът е финансиран от Европейския съюз.
„Нормално е като ползваме еврофондовете за земеделие и за инфраструктура, да вземаме средства и за човешките права. 150 000 евро е стойността на целия проект. Реализира се в София, Пловдив, Бургас и Варна“, съобщи Василев.
Ивайло Тинчев от Гражданска инициатива „Поход за семейството“ пък го упрекна, че дори не знае знае какъв е бюджетът на гей-кампанията. 159 000 евро е, а не 150 000, уточни той.
„Целите са ясно описани – да бъдат достигнати 600 учители в 30 града, 600 младежки и други обществени лидери, да се провеждат семинари, да си осигурят финансиране и т.н. В нашето общество, както реши Конституционния съд, неща като полова идентичност, които да се вкарат в законите и по този начин да се гледа на сексуалната ориентация, са незаконни“, коментира Тинчев. Никой не дискриминира тези хора, добави той.
„В самата кампания не са заложени билбордовете за рекламна кампания. Целта е провокация. Стремежът е да се увеличат хората, които подкрепят хомосексуалните двойки“, обясни Тинчев.
„И вие гледате реклами за проблеми с менструацията, но нямате месечен цикъл. Така и не може да станеш гей от гледането на билборд, както и аз не съм се превърнал в хетеросексуален от снимки на голи жени“, сподели Василев.
„Не може да сме толерантни като 67% от новите случаи на СПИН са на хомосексуални хора. От тях заразените деца под 13 години са 18 %“, каза пък Тинчев и намекна, че Европейския съюз не помага на българските семейства, а на гейовете.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Ето кой стои зад НПО-то, монтирало скандалните гей-бордове в Бургас. Незаконни ли са?
В категории:
Животът
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места
Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите
Бургаският държавен университет продължава приема в специалности с висока професионална реализация
До неделя идва финансов обрат за тези три зодии
Сложете дафинов лист в хладилника за час - ето какво ще се случи
Чикагото от Игри на волята показа най-нежната си страна: Тя винаги ще е малкото ми момиченце
Почина Жужа - малката жена с огромен талант
От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти
Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град
Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ)
Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки
Президентските избори се очертават за 25 октомври, при балотаж - на 1 ноември
