Битката за РС Бургас загрубя: 11 съдии написаха писмо в подкрепа на един от кандидатите
В петък ще се избере кой измежду Асен Радев и Дарина Йорданова да оглавят РС Бургас
Ключови думи:
Райна Кирякова, Анатоли Бобоков, Калин Кунчев, Магдалена Маринова, Петя Георгиева, мариета Бушандрова, Мая Стефанова
11 Декември 2018, Вторник, 09:57 ч.
Автор: Иван КОЛЕВДокато Радев и Йорданова се борят за поста НПО опита да отстреля и двамата, не били достойни
Битката за председателския пост в Районния съд в Бургас навлиза в нова фаза.11 от 28-те магистратите в Районен съд-Бургас и 40-ина от служителите изпратиха до Висшия съдебен съвет декларация в подкрепа на един от кандидатите – Асен Радев.
„Изразяваме своята подкрепа към Асен Радев. Считаме, че същият, е уважаван и достоен магистрат, обективен и принципен човек, има управленски опит, поддържа отлични взаимоотношения с колегите. Вълнува се от проблемите в съда, а в концепцията си предлага мерки за справяне с тях”, отбелязват заставащите зад Асен Радев. Те изтъкват, че правело чест на Асен Радев, че ще даде личен пример и ще има равна натовареност с редовите магистрати.
Под подкрепителното писмо са се подписали съдия Мариета Бушандрова, Петя Георгиева, Мая Стефанова, Камелия Ненкова, Иван Дечев, Стоян Мутафчиев, Силвия Петрова, Калин Кучнев, Магдалена Маринова, Анатоли Бобоков и Райка Кирякова.(ВИЖТЕ ПИСМОТО ТУК)
Отново днес във ВСС е постъпило още едно подкрепително писмо за Асен Радев – от съдия Дарина Костова от Окръжен съд Бургас, съдия Диана Ганева от Административния съд и Дарина Йорданова от БОС.(ВИЖТЕ ТУК)
Тази сутрин във ВСС е постъпило и становище от Сдружение Съюз на одиторите от Сметната палата, представлявано от Ангел Иванов Ангелов (ПОДРОБНОСТИ ТУК).
С него той призовава да се избере административен ръководител, дипломиран в СУ „Св. Климент Охридски”, а не от Бургаския свободен университет. Любопитното е, че и двамата кандидати са завършили Правния факултет на БСУ, както и трима от членовете на ВСС – Георги Кузманов, Калина Чапкънова и Драгомир Кояджиков. Явно се цели преследване на други цели с това становище, евентуално саботиране на конкурса и налагането на външен кандидат на нов конкурс, смятат в магистратската общност в Бургас.
При всички положения трите писма доказват, че има сериозна битка за Районния съд в Бургас. Флагман.бг още в неделя подробно писа (ВИЖ ТУК) за борбата между двете лобита и безкрайно напрегнатото заседание на Общото събрание на съдиите, което е детайлно протоколирано в 26 страници.
Изборът за нов председател на РС Бургас ще е в петък. ВСС ще изслуша и двамата кандидати, но ако нито един от тях не получи необходимата подкрепа, ще се проведе нов конкурс, което на този етап изглежда малко вероятно.
В категории:
Темида
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм

После говорете за "независима съдебна система".
Толкова са оцапани всичките, системата е вмирисана отвсякъде.