×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Православната църква чества Архангел Гавриил, ето кои са имениците
  • ЦИК представя образците на хартиената и електронната бюлетина
  • Киър Стармър разреши на британските военни да задържат руски кораби
  • Иран изстреля ракетен залп към Централен Израел
  • С ритуал в чест на подвига на героите отбелязваме Деня на Тракия
  • Международната морска организация: 2 000 кораба и 20 000 моряци са блокирани в Ормузкия проток
  • Горивата у нас са поскъпнали с до 28% за месец
  • САЩ удариха плавателен съд в Карибско море, четирима души са убити
  • Полицейските акции срещу купения вот в страната продължават
  • САЩ настояват Украйна да предаде целия Донбас на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иван Гешев хвърли бомбата: Банев имал 1 млрд.лева в швейцарски сметки


Иван Гешев хвърли бомбата: Банев имал 1 млрд.лева в швейцарски сметки
Според Иван Гешев ще е трудно за доказване, че Баневи са изпрали 1 млрд.лева, но прокуратурата имала своите козове
09 Декември 2018, Неделя, 08:44 ч.

Ако цитираме обвиняемите Баневи, каква конкурентна среда и разчистване на бизнес сметки? Кой е бизнесът, конкурентен на рязането на скрап? Няма такъв, коментира Гешев

Дали ще бъдат осъдени Баневи, ще каже съдът. Баневи са обвинени за пране на пари, данъчни престъпления, за участие и ръководена на организирана престъпна група, както и за държане на оръжие. Това заяви зам.-главният прокурор Иван Гешев, пише Пик.

"Това е труден процес - събирането на доказателствен материал. За длъжностно присвояване ние сме привлекли Цветан Василев за над 3 милиарда. Това също беше трудно и залаганията на адвокатите бяха, че това дело никога няма да влезе в съд. Пране на пари за 1 милиард също е много трудна задача. Факт е, че тези пари са открити в швейцарски сметки и ние имаме безспорно доказателство, че те са попаднали там чрез пране на пари. От господин Банев", коментира Гешев.

Той поясни, че от швейцарските власти зависи запорирането на сметките на Баневи.

"Наблюдаващите прокурори направиха анализ на всички преписки, досъдебни производства, включително и тези, намиращи се на ниво районна прокуратура. Част от тези доказателства, доколкото ми е известни, са приобщени към делото "Баневи", за да бъде указано, че тези хора могат да се укрият или да извършват друго престъпление - да окажат натиск върху свидетели, както и да манипулират доказателства", коментира зам.-главният прокурор.

На въпрос кои са основните свидетели по делото "Баневи", той заяви, че в правния норматив "няма малки или големи свидетели, всички са свидетели". "Синът на Баневи е разпитан в качеството на свидетел, но кои са другите, не мога да коментирам. Отделно това не е в интерес на делото".

"Факт е, че ние смятаме, че имаме доказателства за обвиненията, които цитирах преди малко", отбеляза Гешев.

Той отбеляза, че няма недосегаеми за закона лица, в това число и депутати като даде пример, че народен представител от ДПС също е обект на юридически интерес.

"Ако цитираме обвиняемите Баневи, каква конкурентна среда и разчистване на бизнес сметки? Кой е бизнесът, конкурентен на рязането на скрап? Няма такъв", допълни той.

"Колкото и да говори една креслива парламентарна групировка, около която гравитира явно госпожа Иванчева, говорим за крайно дясна групировка, условията в арестите се определят и контролират от Министерството на правосъдието. Тези условия покриват минималните европейски изисквания. Явно са недостатъчно добри, но държавата ни е в такова състояние. 50% от българските пенсионери, които са създали тези условия и са работили в тези заводи, които сега се режат на скрап, живеят много по-зле. Това не е място за курорт все пак, това е арест", заяви Иван Гешев, коментирайки обвиненията на бившата кметица на "Младост" Десислава Иванчева, че условията в ареста са непоносими.

В категории: Животът


13
Коментара
13
Коментара по темата
13.
до 5 и 7
09.12.2018 21:39:55
0
3
Валерката не е толкова важен колкото Баневи.
По-скоро е по-голяма игра
12.
до 8
09.12.2018 18:54:44
1
6
Наистина си мноо проЗД !!!
Групировката - ГЕРП. Не е сьздадена тая година , която посочваш !
На тая година просто и е дадено ново име !
Но това не променя характера на диктата !
На душегубците и крадците от БКП им трябваше ново име зад чедата им !
На тая територия Нищо не се е променяло вече 75 години !
Само имената !
А вие си трайкате в мизерията !
11.
Интригант
09.12.2018 17:42:11
4
7
Точно швейцарска банка ще даде инфо на булгаристанските куки...на 30ти февруари,всичко е лъжливи новини
10.
наблюдател
09.12.2018 17:26:16
0
10
Гешев и той взе да увърта нещата. Не можело да се докаже че изпрали 1 милиард Баневи. Ами да докажат откъде ги имат. Страхуват се че онази циганка Банева си отвори голямата уста и каже на кой са давали подкупи и кой е стоял зад гърба им през годините ще стане страшно. Същата работа стана и с КТБ. Не екстрадират Цветан Василев защото ако проговори много политици ще лъснат в схемата за източване на банката. Така ще стане и с Баневи.Никой за нищо няма да им търси отговорност. И всичко ще потъне в забвение.
9.
Браво на Гешев!
09.12.2018 15:14:34
7
12
Много добре казано,че пенсионерите да не живеят по-добре,а са се трудили в тези заводи цял живот. И сега ще ревем за Банев,който наряза заводите и Иванчева,която не е по-зле от пенсионерите,само че тя е следствена и делото е в съдебна фаза. Да се молят БСП и ДПС да дойдат на власт,и тогава вече ще ”оттърват кожите”.
8.
Прост Ганьо беден и болен
09.12.2018 14:48:31
9
20
Ганьо говедо тъпо и страхливо,нали искаше ”едри риби” нали искаше справедливост? А сега говедо недно ревеш че Банев бил жертва,ама с 1 милиард. В ареста има и други милионери тарикати на прехода,за които ти говедо все ревеше ” А от къде имат пари,аз защо съм с малка заплата,а те милионери”
И защо ганьо тъпанарчев ГЕРБ да са виновни за прехода,като партията е създадена 2006г. а Банев създава АКБ Форест-приватизационния фонд през 1991 г. Ти Ганьо Сиромашки задаваш въпроса ”Защо сега”? - Ами Ганьо ”баща ти защо не се разведе с майка ти,преди да я хване че се плющи с комшията”? - Ами защото преди това,не е можал да я хване.
Друг тъпа ганьова мантра ”Ами те спряха да плащат,за това ги мачкат сега” - Ами да не са спирали бе Ганьо,защо им е този 1милиард! И ако чак сега са спрели,значи до сега са давали. Е тогава,защо да са виновни ГЕРБ?
Ама виж сега Ганьо,ти не знаеш какво искаш бе говедо. Тя жена ти ганьовица,за това го удари през просото,защото и омръзна да си объркан слабак,незнаещ какво иска от нея и от живота. Затова ”Ганка яко и тъпчат луканка”,и не понася объркания Ганьо. А ганьовите чавета мятар гюбеци по чалготеките и се друсат с какво ли не,а Ганьо е идолопоклонник на боса който трупа милиони от дрогирането на ганьовчетата. И не само това,ами възрастните родители на Ганьо са изоставени сами рещу ”циганският терор” по селата,а той ми седнал конспирации да нищи! Абе гиведо тъпо,жена се е.е,децата ти се друсат,родителите ти бити и грабени от мангали. Ти си тръгнал за Банев да ревеш,за тока и смяна на системата. Вземи си обуй гащите,че все са свалени,а ти си надупен !
7.
До 5
09.12.2018 12:52:23
0
13
По скоро си мисля, че отклоняват вниманието от Белене!
6.
nedevbs
09.12.2018 11:46:48
11
19
И накрая какво излезе, Баневи са виновни за ниските пенсии и тежкото положение на пенсионерите.Голям демагог този прокурор.И той на 100% не си вярва, ама трябва да плямпа нещо тъпо.Много ще стане интересно, ако догодина за изборите Баневите, пуснат някое милиардче на когото трябва и им се размине затворът.Тогава зам-главният прокурор Иван Гешев какви ли ще ги приказва.Но няма да изпита срам.
5.
Боцмана
09.12.2018 11:45:34
6
15
Всичко беше пункт и пластика....ГЕРБ решиха да отклонят вниманието на народа от полуфабрикати Валери Симеонов и решиха да жертват няколко такива като Банерви...
4.
Hahahahahahahaahahhaah
09.12.2018 11:32:02
0
17
И сега законно бат бойко ши ги конфискува
3.
Ок
09.12.2018 11:13:17
0
20
А къде е била държавата досега?
И мн други въпроси..и съмнения
Ще видим резултата
2.
az
09.12.2018 11:00:48
0
23
а кога ще разследвате и другите милиардери от къде си събраха милионите и милиардите Баневи да не са единствените
1.
Предположение
09.12.2018 10:28:26
4
21
Имам чувството, че сина е топнал бащата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход При акция в село Чифлик инспектори и икономическа полиция са намерили десетки ушни марки, стотици килограми месо и следи за нерегламентирана дейност БДЖ: Не стопанисваме гарата в Карнобат, не сме увеличавали цените БДЖ: Не стопанисваме гарата в Карнобат, не сме увеличавали цените От дружеството твърдят, че стойността на билетчетата е била единствено превалутирана в евро ЕС въвежда край на малките шампоани в хотелите ЕС въвежда край на малките шампоани в хотелите Нови екологични правила за ограничаване на пластмасовите отпадъци в туристическия сектор Румен Радев от Карнобат: Първата ни задача във властта ще бъде да изгоним крадците Румен Радев от Карнобат: Първата ни задача във властта ще бъде да изгоним крадците Ще има проверки за имоти, обществени поръчки и сметки в чужбина, закани се водачът на листата на Прогресивна България за Втори МИР Бургас Служебният кабинет издаде разрешително за садки за пастърва край Приморско, бъдещето на туризма в региона е на кантар Служебният кабинет издаде разрешително за садки за пастърва край Приморско, бъдещето на туризма в региона е на кантар Кандидатите за народни представители от ГЕРБ-СДС Жечо Станков, Галя Василева и Андрей Рунчев се обединиха с кмета на общината Иван Гайков в дебат с обществеността, за да спасят най-чистата вода в Черно море Синът на Софи Маринова отново е сам след двегодишна връзка Синът на Софи Маринова отново е сам след двегодишна връзка Личният живот на Лоренцо привлича вниманието в социалните мрежи, но семейството запазва дискретност Русенският театър акостира в Бургас с комедията „Последният страстен любовник“ Русенският театър акостира в Бургас с комедията „Последният страстен любовник“ Произведението на от Нийл Саймън в изпълнение на русенския театър ще ни припомни, че животът може да бъде нещо повече от рутината на ежедневието Община Несебър и РД „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Бургас започват работа по съвместен проект Община Несебър и РД „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Бургас започват работа по съвместен проект Проектът се изпълнява в партньорство с всички общини на територията на област Бургас Емил Дечев разкри подробности за акцията в Кърджали и за издирването на Петьо Еврото Емил Дечев разкри подробности за акцията в Кърджали и за издирването на Петьо Еврото Служебният вътрешен министър свърза случая с престъпления срещу политическите права на гражданите За нови фишинг измами предупреждава НАП: Примамват с „възстановяване“ на данъци За нови фишинг измами предупреждава НАП: Примамват с „възстановяване“ на данъци При фалшивото чат приложение се иска кликване върху линк и въвеждане на лични и банкови данни - не го правете
Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“ Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Дронът е навлязъл в румънското въздушно пространство край Тулча, районът е обезопасен, няма данни за жертви и щети Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Плавателният съд е тръгнал от руското пристанище Новоросийск Турски танкер с руски суров петрол е ударен от дрон в Черно море  Турски танкер с руски суров петрол е ударен от дрон в Черно море  Плавателният съд Altura е подал сигнал за помощ на около 28 километра от Истанбул, а 27-членният екипаж е в безопасност след удара, съобщават турски и международни източници Австрия прие таван на цените на горивата след решение на парламента Австрия прие таван на цените на горивата след решение на парламента Мярката цели поевтиняване на бензина и дизела с около 10 цента на литър чрез по-нисък акциз и ограничаване на маржовете, въпреки критиките на опозицията Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Вероятно преди това е бил в тоалетната, но е бързал за заседанието Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Властите в ислямската република са категорични: преговори не може да има, докато не се изпълнят условията им, които във Вашингтон считат за неизпълними Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Имам усещане, че този някой се казва Scott Bessent (финансовият министър на САЩ), а залогът е задържането на властта в САЩ
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Не всеки крокодил се казва Гена, но всички крокодили са в Ергенът Виц на деня Виц на деня Между блондинки:
- Много съм умна! Уча английски, немски, алгебра...
- Айде като си толкова умна, кажи "добро утро" на алгебра...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, довечера ще имаме гости. Сготви нещо!
- Добре. Как да сготвя, да дойдат пак, или да не идват повече?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук BMW-то е като жената. Ядосва те, дразни те, ама като си завърти задницата - всичко ти минава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори