VAR в евротурнирите на пожар
03 Декември 2018, Понеделник, 20:27 ч.
Системата ще бъде използвана от следващата година
Системата за видеоповторения, която помага на съдиите да преразглеждат решенията си по време на мач (VAR) ще бъде въведена извънредно в Шампионската лига и Лига Европа. Това обявиха от Изпълнителния комитет на УЕФА.Още от съответно 1/8-финалната и 1/16-финалната фаза реферите ще имат възможност да използват системата и да гледат повторения на спорните ситуации.
Първоначално президентът на УЕФА Александър Чеферин заяви, че е доста рано за такава нововъведения. След няколко грешки в груповата фаза на турнира, обаче той промени мнението си.
Плановете бяха VAR да бъде въведена в двата турнира през сезон 2019/2020. Само че от централата избързаха.
Със системата работят четири от петте големи първенства - Примера дивисион, Серия "А", Бундеслигата и Лига 1. VAR ще бъде въведена и в английската Висша лига от следващата година.
Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете
Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение
Изборът на Моджтаба Хаменей е сигнал, че режимът в Иран ще втвърди позициите си
Новата формула за сметките за парно вече чака отзиви
ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас
От сряда започва застудяване, ще вали дъжд и сняг
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?
Март е обявен за „Месец на българското културно наследство“ в Лос Анджелис
Хилари Дъф споделя какво е да си майка на 4 деца: Понякога имам нужда от едно мартини
Един от най-влиятелните гласове на Германия в света замлъкна
Проучване: Дразнещите хора около нас ускоряват стареенето
