Пускат скоро модерно енергоспестяващо осветление в Равда, подмяната излиза без пари
Ще финансираме проекта като използваме фонда по примера на Община Бургас, заяви кметът Николай Димитров
19 Ноември 2018, Вторник, 01:34 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, снимка: авторътОбщината кандидатства за покупка и на електромобили
Ново модерно улично осветление ще имат скоро жителите на несебърското село Равда. Докладната бе гласувана от съветниците днес. Реконструкцията и изграждането му ще бъде финансирана от фонда за „Енергийна ефективност и възобновяеми източници”.„Каква ще бъде реконструкцията и теглим ли кредит за нея ?”, попита в залата председателят на Комисията по устройство на територията в ОбС – Несебър Костадин Нищелков.
На практика това са смарт устройства, които ще намаляват консумацията на енергия, стана ясно от думите на кмета на града Николай Димитров.
„Ще финансираме проекта от фонда по примера на Община Бургас, които скоро сменяха стълбовете на входа на града. Да, с кредит, но с преференциални условия, които са много по-добри като условия за общината от конвенционална банкова институция”, заяви Димитров.
От дебата в залата стана ясно, че фондът предлага специална схема на погасяване на задължението. Той е финансова институция, специализиранa за подобен тип проекти. Кредитът ще се изплаща със спестените средства от сметките за ползваното електричество.
Кметът на Несебър уточни, че чрез енергийния фонд ще се кандидатства и за покупка на електромобили за нуждите на общината.
В категории:
Несебър
Масови протести в Дания и Гренландия срещу исканията на Тръмп за контрол над острова
Пенсионери масово се записват да учат в университети, защо
Бил Гейтс прогнозира двудневна работна седмица до 10-тина години
Атанасовден е - зимата си тръгва, а лятото наднича от ъгъла
Полицайка е разследвана за еротични снимки
Мони Николов с поредна магия в Русия
ЦСКА с огромна трансфера бомба?
Многохилядни протести срещу планове на Тръмп в Европа
Семейството на Любо Пенев благодари на Валтер Папазки
Масови мита: Тръмп размаха пръст дори на Великобритания, започва ли война за Гренландия
Два удара с евро менте: българка разпозната и заловена
35-годишен чужденец почина внезапно на улицата във Варна
