58-годишен мъж живее в палатка, дъщеря му го оставила на улицата
„Излизам да обикалям и като се прибера ми носят по две канчета манджа“, каза мъжът, който живее в палатка.
19 Ноември 2018, Понеделник, 10:40 ч.
От полицаите бездомникът разбрал, че му се е родил внук в Германия
58-годишен мъж живее в палатка в русенския квартал „Здравец“. Пред камерата на БНТ той сподели, че не желае да посещава кризисната трапезария на Българския червен кръст, която отваря врати днес.
В студените месеци бездомниците могат да получат топъл обяд и подслон. А доброволци от БЧК ще им помагат да си извадят лични карти и да си намерят работа.
„Излизам да обикалям и като се прибера ми носят по две канчета манджа“, каза пред камерата на националната телевизия мъжът, който живее в палатка.Той не пожела да покаже лицето си. Твърди, че дъщеря му е продала прехвърленото от него жилище. Затова останал на улицата. Наскоро от полицаите, отишли при него за справка, разбрал, че в Германия преди месеци му се е родил внук.
Нови четири убежища на бездомници обходи екипът на Червения кръст в Русе преди температурите рязко да паднат. Обиколката се прави всяка година и в картотеката на организацията непрекъснато се вписват нови хора.
Две от местата бяха празни, защото дъждът бе прогонил обитателите им.
В категории:
Лична драма
Ще играе ли Синер на Уимбълдън
Тайните на перфектната пица
08/06/2026, Понеделник 21:29
0
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
Как да запазим хляба свеж: Скрит трик
08/06/2026, Понеделник 19:59
0
Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак
Еволюция: Европейска авиокомпания подписва със Старлинк, ще има интернет без значение от височината
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини
