Внук на дисидент от Джебел е сред загиналите в адския взрив и стрелба, за които турският президент Ердоган съобщи
11 Ноември 2018, Неделя, 18:21 ч.
Семейството на убития войник живее в Аланя, там живее и дядо му
Загина внукът на дисидента от Джебел Кара Юсуф – боецът от Хакари Юсуф Йондер, съобщава за 24rodopi.com, позовавайки се на близки на опечаленото семейство. 22-годишният Юсуф служел в оръжейния склад в Шемдинли, в югоизточната провинция Хакари.Вчера лично президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган съобщи за 7 загинали и 25 ранени воини при инцидент от стрелба с тежки боеприпаси.
Експлозията е станала в базата в района на Шемдинли. 22-годишният Юсуф Йондер носи името на дядо си Юсуф Йондер – Кара Юсуф, който е от организаторите на протестите в Джебел срещу така нар. „Възродителен процес“.
Семейството на загиналия войник живее в Аланя. Там живее и дядо му. Майка му Севджан и баща му Сунай са родени в Джебел. Трагичната новина съкруши джебелчани, които изказват съболезнования на семейство Йондер.
В Русия пак се изправиха пред криза с бензина
Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии
Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график
Кое е единственото село без жители в област Бургас
Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. €
Спомен за големите наводнения в Бургас и Самоков
Знаете ли къде е Кулата на самоубийците
Узреят ли първите ягоди, задължително у дома правя този десерт
Православен свещеник обясни за кого да запалим първата свещ в църквата: Мощен щит срещу злото!
Пет зодии на прага на съдбовен поврат
Момиче измина стотици километри, за да избяга от брак по принуда
Жена загина при тежка катастрофа
