×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министър Ангелкова на крака за 50-годишния юбилей на гимназията по туризъм „Иван Вазов” в Слънчев бряг


Министър Ангелкова на крака за 50-годишния юбилей на гимназията по туризъм „Иван Вазов” в Слънчев бряг
Министър Николина Ангелкова и посланикът на САЩ в България Ерик Рубин бяха гости за юбилея за гимназията
09 Ноември 2018, Петък, 15:30 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, снимки: авторът

Разчитаме на кадрите от професионалните гимназии да създават качествен туризъм

Поздравявам ви за избора на професия и ви уверявам, че разчитаме на кадрите от професионалните гимназии по туризъм максимално да използват своя потенциал и да създават висококачествен продукт. Това заяви министърът на туризма Николина Ангелкова при посещението си в Професионалната гимназия по туризъм „Ив. Вазов“ в Слънчев бряг. Тя бе придружавана от посланика на САЩ в България Ерик Рубин. Двамата разговаряха с преподавателския екип и възпитаници на училището, което тази година навършва половин век.

Основната ни задача е да направим България разпознаваема и търсена целогодишна дестинация, подчерта министърът на туризма. Имаме прекрасна природа, над 1200 минерални извора, богато културно-историческо наследство. За качествата на невероятната ни кухня заслуга имате и вие, и вашите колеги, за да бъде една от най- предпочитаните, каза още тя.



Министърът изтъкна, че важна цел на институцията е да убеди всички, които работят в тази сфера, че усилията си заслужава да бъдат инвестирани във всеки един елемент, за да може секторът да разгърне възможностите си.

Николина Ангелкова припомни сериозния напредък на туристическата индустрия в България, която за последните три години отчита 31 ръст на чуждестранните туристи.
„Вие формирате 99 процента от услугата и сте най-важните, за да може България да се представя с качествен продукт. Но е много важно също да залагаме конкретни цели в промотирането на туризма. Имате шанса да учите и практикувате в най-големия ни морски курорт. В Слънчев бряг са създадени прекрасни условия да се прилагат дуалното обучение и други форми за съчетаване на теорията с практиката”, акцентира Ангелкова.





През периода юни-август 2018 г. реализираните нощувки тук са били общо над 4,2 млн., а приходите от тях - повече от 244 млн. лв., което е близо 6 на сто ръст, информира министър Ангелкова.

Тя посочи, че летният ни туризъм е ключов продукт и ние продължаваме да инвестираме в него в инфраструктура и подготовка на кадри. От приближаващия зимен сезон също очакваме да надгради постигнатите рекордни ръстове след приемането ни в ЕС. С формираните различни тематични дестинации - културно-исторически, винено-кулинарни, балнео- и СПА, искаме да разширим крилата на сезоните, допълни тя.

Министър Николина Ангелкова обърна внимание върху значението на дигиталния маркетинг и модерната реклама за постигането на тези цели. Интернет платформата iLoveBulgaria, която създадохме, вече има присъствие във Viber и предлага много възможности на потребителите да получат информация за българския туризъм чрез чат бота.

В него се споделят полезни данни за промоции, съобщения за туристически обекти, новини, видео. „Ние сме първото министерство, което направи подобно улеснение”, съобщи министърът.

Тя обърна внимание, че САЩ е огромен туристически пазар, към който също насочваме вниманието си. През миналата година за първи път проведохме рекламна кампания там, която постигна отлични резултати. За първите девет месеца на 2018 г. например близо 82 хил. туристи от Щатите са посетили България, което е над 12 на сто ръст спрямо същия период на 2017-а.

Н.Пр. посланик Рубин призна, че много харесва страната ни и високо оценява приноса на министерството за развитието на този важен сектор.





В края на посещението министър Ангелкова поднесе специален плакет от министерството на ръководството на гимназията по случай 50-ата годишнина от основаването й и пожела нови високи постижения на преподавателите и учениците.




В категории: Несебър


Моника ИЛИЕВА Автор
Моника ИЛИЕВА
14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
*********
10.11.2018 17:30:02
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
До 14.
10.11.2018 16:11:09
0
5
Абсолютно вярно! Усетиха се малко и флагманите или някой ги съхиреса та подмениха първите снимки към статията. Само посланика и ангелата , директора после го изтъпосаха. И той кат тях безхаберен
12.
до Ghu
10.11.2018 15:24:20
0
2
Бай Хуй не си запознат ама и в кашата вече повечето са мангали май .. не е като преди 15 - 20 години
11.
Ко? Не!
10.11.2018 07:43:20
1
4
Малииии от “кашата” най-големите специалисти излизат. Ей тва е майтап!
10.
БСП, ГЕРБ, ДПС и патрЕотите
10.11.2018 07:31:39
0
5
Тея кадри и колкото да бъдат обучени,каква съдба ги очаква тук после? Да обслужват бедните руснаци в ММ и Младост,тва ли е???
9.
*********
10.11.2018 06:46:49
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Слънчака
10.11.2018 06:45:03
0
6
Тия мязат на сватбари
7.
*********
10.11.2018 06:23:13
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
4.
10.11.2018 04:53:41
0
4
Васко до 75-тата годишнина все ще се празнува 50 годишния юбилей, после до 100-75-тата годишнина. Дали, ама надали-не вярвам да го има училището.
5.
До 3
10.11.2018 03:20:47
0
5
Заради лачените обувки, друго няма...
4.
*********
10.11.2018 00:59:34
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Мераклия
10.11.2018 00:26:48
4
3
Тоз Директор не малко ученички му имат мерака.
2.
*********
09.11.2018 22:41:51
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
*********
09.11.2018 22:32:11
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Полицаите тествали младия мъж след пътния инцидент и го задържали за 24 часа След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота Нападателката се оказа с богато криминално минало, но остана с празни ръце Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Съоръжението било забелязано на около 500 метра от брега след голямата буря Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Шофьорът бил рецидивист, хващан е и преди да шофьора почерпен Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето НИМХ с прогноза за слънчев вторник, а от сряда се очакват още по-големи горещини Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори