Добра новина! Започва мащабна реконструкция за 1 млн. лв. на ВиК мрежата в старата част на Приморско
08 Ноември 2018, Четвъртък, 02:02 ч.
Автор: Флагман.бгРемонтът ще доведе до повишаване на качеството на питейната вода и намаляване на водните загуби
Община Приморско стартира проект, който ще обнови изцяло ВиК мрежата в старата част на града. Договорът е сключен между администрацията и Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда.
Срокът за изпълнение е 6 месеца, а стойността му 952 599,19 лв. с включено ДДС.
Целта на проекта е реконструкция на действаща водопроводна и канализационна мрежа, подмяна на съществуващите водопроводни и канализационни отклонения на прилежащите имоти по улиците - „Трети март“, „Черно море“ , „Ропотамо“ и изграждане на КПС 1В.
Улиците, които обхваща проектната разработка, са най-проблемните в града през цялата година.
Реконструкцията на така описаните части от ВиК мрежата на град Приморско и изграждане на КПС 1В ще доведат до повишаване качеството на живот на жителите и гостите на град Приморско, както и до повишаване на качеството на питейната вода, намаляване на водните загуби, и привеждане на канализационната мрежа в съответствие с изискванията на националното законодателство.
В категории:
Приморско
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината

Трябва да има избори на всеки 6 месеца!!!