×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кандидатури за европейски прокурор от България се подават до 11 май
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте кои са най-добрите строители на Бургас за 2018 г. (СНИМКИ)


Вижте кои са най-добрите строители на Бургас за 2018 г. (СНИМКИ)
Председателят на Камарата на строителите-Бургас инж. Николай Николов получи и най-ценната награда - за изключителната подкрепа на изкуството в града
25 Октомври 2018, Четвъртък, 08:55 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимки: Авторът

На празнична церемония по случай Димитровден гилдията връчи наградите след прецизна селекция на номинациите от комисия на Строителната камара


Областното представителство на Камарата на строителите в България връчи на официална церемония традиционните награди на най-изявените компании от бранша на територията на Бургас.

Гости на важния ритуал по повод Димитровден – Деня на строителя, който премина в изискана обстановка в Голямата зала на Гранд Хотел и СПА „Приморец“, бяха зам.-областният управител проф. Севдалина Турманова, зам.-кметовете на Бургас Красимир Стойчев - по икономика, бюджет и финанси и инж. Чанка Коралска - по строителството, представители на важни общински и държавни структури,  председателят на Комисията по ТСУ в ОбС на Бургас арх. Димитър Георгиев, директорът на огнеборците в Бургас комисар Васил Василев, изпълнителният директор на ВиК-Бургас и председател на националната Асоциация по водите инж.Ганчо Тенев,  главният редактор на информационния лидер Флагман Катя Касабова, както и директорът от ключовата за бранша  Професионална гимназия по строителство и геодезия „Кольо Фичето“ инж.Даниела Симеонова.


Инж. Николай Николов, инж. Тодор Андонов и инж. Петър Илиев заслужено бяха отличени за качествено строителство

„Изпитвам дълбоко уважение към професията ви. От вас зависи да я изпълните със мисъл, да бъде нарицателно за професионализъм, добро качество и непреходност. Като всеки бранш и вашият минава през периоди на трудности. Всичко това не бива да ви демотивира – трудностите са начин да изпъкнем, да творим още повече“. Това написа областният управител на Бургас Вълчо Чолаков, чийто поздравителен адрес бе прочетен от проф. Севдалина Турманова. Тя връчи и първата награда – „Строител на годината“, която отиде у „Планекс Бургас“ ООД, с управител инж. Людмил Митов, за обект: "Детска градина" в жк "Меден рудник" (виж снимката долу):



„Празникът ви се превърна в хубава традиция за Бургас. Вашата професия е много важна. Бъдете с високо вдигнати глави, работете така, както сте го правили досега, за да докажете, че никой не може да ви вземе това, което вие правите от душа и сърце. Ние, от Община Бургас разчитаме на вас да създавате все по-красиви сгради, улици и инфраструктурни съоръжения. А защо не за пети път градът да стане „най-добър за живеене“ с ваша помощ?!“, заяви зам.-кметът инж. Чанка Коралска, поздравлението й бе посрещнато с аплодисменти. Инж.Коралска поднесе и поздравителен адрес от кмета Димитър Николов.

„До вчера всеки от нас, ветераните, е бил по строителните площадки в Бургас, отдал себе си за изграждането на бъдещето на Бургас. Пожелаваме на  наследниците сили и търпение, за да можете да се справите с всички трудности, пред които животът ще ви изправи“, заяви доайенът на строителите инж. Дамян Камбуров, който е председател на Клуба на регионалното представителство на строителите-ветерани.

Приветствие по повод изключителната подкрепа към каузата за подпомагане на Бургаската опера, оказана от Камарата на строителите и в частност от председателя й инж.Николай Николов, поднесе Марина Бошнакова – съосновател на българския строителен хипермаркет "Мастерхаус" и организатор на редица благотворителни събития в града.


Наградата за цялостен принос към развитието на Бургас получи „Мидия Груп Холдинг“ АД, с управител Димитър Димитров Янакиев (на снимката долу):



С наградата „Знак за качество 2018“ бяха удостоени:
 
„Трансстрой ЕКО“ ООД, с управител инж Петър Христов Илиев - за инфраструктурни обекти и по-точно за реконструкция на ул. "Лермонтов" в Бургас (на снимката долу):



Консорциум „БТСС“ ДЗЗД, съставен от фирмите „Билдникс“ ЕООД - инж. Николай Николов, „Термал Инженеринг“ ООД - инж. Тодор Андонов, СМК „Монтажи“ АД - инж. Недялко Недялков  и „Среги“ ООД - инж. Георги Младенов - за санирането на бл. 9 в жк "Изгрев".


Инж. Николай Николов


Инж. Тодор Андонов


Инж. Недялко Недялков


Инж. Георги Младенов


ПГСАГ „Кольо Фичето“, инж. Даниела Симеонова получи приз за изключително добре подготвени кадри за строителството


Строителите разиграха символична томбола, с която за пореден събраха една годишна стипендия за отличник от ПГСАГ "Кольо Фичето".





В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia 04/05/2026, Понеделник 21:20 3
Емел МАХМУД Какво се случва с парите ни, ако банката фалира Какво се случва с парите ни, ако банката фалира 04/05/2026, Понеделник 20:00 3
България Всички новини
2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна 2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна В тежко състояние са пострадалите Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Експерти изследват новите случаи, търсят причините за тяхната смърт „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia Изкуството и спорта се срещат в морския град Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Причината е полученият официален отказ от Пътната агенция Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожарникари пристигнаха преди минути  Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Политикът изненадал минувачите със странно поведение Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Те ще са до приемане на бюджета за 2026-та. Предвидено е подпомагане на филмова продукция за живота, спортната кариера и високите постижения на Христо Стоичков Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Временно прекъсване на работата на светофара на ул. „Демокрация“ ще затрудни движението утре 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали Въвеждат ограничения за тежкотоварни камиони през почивните дни Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Двудневно събитие представя иновативните специалности в бургаските гимназии и насочва кандидат-гимназистите към бъдещите им кариери
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Шофьор с признаци на психично заболяване е задържан след инцидент, при който автомобил с висока скорост връхлетя пешеходци в центъра на германския град Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Военни анализатори коментират думите на Песков и предупредиха, че ако бъдат атакувани мирни граждани, реакцията ще е страшна за хората в бившата съветска република Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък СЗО предприема мерки, но няма нужда от паника Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби  Думите му поставят под съмнение реализацията на обявеният от Тръмп „Проект Свобода“ и решението на американския президент за защитата на корабоплаването в пролива Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки 64-годишната туристка е транспортирана в болница в Александруполис с тежки травми на главата и множество наранявания Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток На срещата на Европейската политическа общност държавният глава постави акцент върху газовите коридори, Коридор 8, Дунавските връзки и ролята на Черно море Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Народният театър изигра шест разпродадени спектакъла в Teatros del Canal, а испанската критика отличи Радина Кърджилова и трупата Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Няма пострадали, а атаката идва дни преди парада за Деня на победата, когато руската столица е под засилени мерки за сигурност Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Прокуратурата в Милано проверява дали бившата приближена на Берлускони е получила помилване с неверни данни за осиновеното си дете Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Огънят обхвана над 100 хектара, а невзривени снаряди принуждават пожарникарите да стоят на дистанция
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Разговор в кафенето на театъра:
- От мен зависи в каква светлина ще се представи всяка една пиеса в театъра.
- Вие да не сте директора?
- Не, аз съм осветителят.
Виц на деня Виц на деня В един хубав летен ден момче и момиче пътуват с кола.
- Виж! - казва той. - Каква е висока тука тревата?!
- За какво намекваш? - оживило се момичето.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният шеф може по звука на клавиатурата да разбере какво играе неговият подчинен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори