Открита стара бомба затвори ключово кръстовище и наложи евакуация на училища
24 Октомври 2018, Сряда, 19:10 ч.
Източник: дневник.бгСтава въпрос за взривно устройство, останало от бомбардировките над София през Втората световна война
Прееминаването през кръстовището на ул. "Оборище" и бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" в София беше спряно днес следобед заради открит при строителни работи стар боеприпас, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Става въпрос за авиационна бомба, останала от бомбардировките над София през Втората световна война.Заради находката беше евакуирана сградата, в която се помещават 129 ОУ "Антим I" и 164 гимназия "Мигел де Сервантес". На място е осигурена охрана от полицейски патрул от СДВР до идването на експерти, които ще изземат боеприпаса.
Затварянето на кръстовището наложи промяна в маршрутите на автобуси с номера 72, 75, 213, 9 и 280, допълват от Столичната община. Автобусна линия №72 се отклонява през бул. "Драган Цанков", бул. "Яворов". Превозните средства по линия №75 минават през ул. "Гурко", бул. "В. Левски" и бул. "Янко Сакъзов" и по маршрута си.
Автобусна линия №213 посока Централна гара се отклонява през бул. "Ситняково", в обратна посока маршрутът не се променя. Автобусна линия №9 ще движи през ул. "Гурко", бул. "В. Левски", бул. "Янко Сакъзов" и по маршрута си.
Автобусна линия №280 ще преминава през ул. "Гурко" пред националния стадион.
В категории:
Животът
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
