Прокуратурата атакува освобождаването на Десислава Иванчева от ареста
19 Октомври 2018, Петък, 14:24 ч.
Специализираната прокуратура ще обжалва наложените мерки на кмета на район Младост Десислава Иванчева и заместничката й Биляна Тодорова, които снощи бяха освободени от Спецсъда под домашен арест.
Съдът мотивира решението си главно с това, че след разпитите в съдебно заседание като свидетели на служители в Столичната община и в Район „Младост“, двете подсъдими за корупция вече не могат да влияят на показанията им.
Мотивът на обвинението да протестира това решение е фактът, че Иванчева и Петрова могат да повлияят на останалите неразпитани свидетели по делото, не по малко, отколкото на общинските служители, с които от месеци нямат служебни отношения.
Освен това, в хода на съдебното заседание не е посочен нито един факт или доказателство, които да поставят под съмнение обоснованото предположение за извършеното от тях престъпление. Десислава Иванчева и Биляна Петрова остават в следствения арест до произнасяне на Апелативния специалиализиран наказателен съд по протеста в преднидения в закона 7-дневен срок.
В категории:
Животът
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив
Ас от Световното с двойна глупост зад волана
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
24/07/2026, Петък 18:33
0
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща
МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
24/07/2026, Петък 17:30
10
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая
Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро
