„Големи автори за малки библиотеки“ подари нови издания на училището в Ахтопол
10 Октомври 2018, Сряда, 15:15 ч.
Автор: Флагман.БГУчилищната библиотека в ахтополското ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ вече разполага с нови издания на изучаваните според програмата на МОН заглавия. В рамките на своя приемен ден народният представител от ГЕРБ-Бургас Диана Саватева се срещна с директора Албена Касабова. Ахтопол бе втората спирка от най-новата инициатива на бургаските депутати „Големи автори за малки библиотеки“. Целта й е да обогати и обнови книжните училищни библиотеки в по-малките и отдалечени населени места.
„Четенето на книжни издания винаги ще е на мода и ще намира място в живота на подрастващите, вярвам в това. Надявам се инициативата ни да стимулира децата да прекрачат прага на училищните библиотеки и там да открият един друг свят. Това е отворена инициатива, всеки, които желае да се включи в нея, може да се свърже с нас“, сподели Саватева.
Учениците в Ахтопол ще могат да разлистят красивите илюстровани издания на приказките на Братя Грим, Андерсен и Български народни приказки. Сред популярните заглавия за пети, шести и седми клас са още разказите на Елин Пелин и Йордан Йовков, забавната „Моето семейство и други животни“ на Дж.Даръл и други. Директорът Албена Касабова от своя страна изненада бургаския депутат със своята стихосбирка „Аз и ти“.
Инициативата „Големи автори за малки библиотеки“ вече има и своя фейсбук страница, където може да бъде открита актуална информация. Организаторите се надяват и на активност от страна на гражданите, които искат да дарят книги или да помогнат за намиране на конкретни заглавия.

В категории:
Животът
Отворко със скъпа кола се заяде на паркинг с ММА звяр в тежка категория
Призрачен кораб стряска родни рибари
Как да отпушим мивка лесно и без майстор
Георги Йомов пред изненадващ трансфер
Печен парти хляб с масло, кашкавал и чесън: лесна рецепта
Любовни трепети в Кухнята на Ада
Млад баща пребит до смърт, съдебното дело предизвика скандал
Двама от мъжете в "Ергенът" сложиха дамски дрехи
Фънки с неочаквано признание за Глория в "Като две капки вода"
Агнешко печено на фурна: крехка домашна рецепта за празничната трапеза
Защо пералнята започва да мирише: грешката, която мнозина допускат
07/04/2026, Вторник 18:48
1
Министър Трайков: В ход са решаващите 72-часови проби на хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ "Чаира"
