Британски министър обвини руското военно разузнаване за кибератаки срещу институции
Главното разузнавателно управление на Русия стояло и зад изчезването на секретни документи от Световната антидопингова агенция
04 Октомври 2018, Четвъртък, 10:22 ч.
Те били извършени с цел подкопаване на западните демокрации.
Британският министър на външните работи Джереми Хънт обвини руското военно разузнаване в поредица кибератаки срещу институции, компании и медии по целия свят, съобщава БНТ.
Според Лондон те са били извършени с цел подкопаване на западните демокрации.
Британската оценка е изготвена въз основа на работата на Националния център за киберсигурност. Според британското външно министерство руска намеса е засечена спрямо демократическата партия в Съединените щати, преди да избухне скандала с намесата в президентските избори през 2016.
Главното разузнавателно управление на Русия стои и зад изчезването на секретни документи от Световната антидопингова агенция, както и зад кибератаката на летището в Одеса, твърди още Джереми Хънт.
В категории:
Политика
Ще има ли сняг за Коледа? Прогнозите за декември не вещаят зимна идилия
Почитаме св. Даниил Стълпник – чудотворец и закрилник на изпадналите в беда
Тежка катастрофа с три коли в Студентски град: Полиция и линейки на място
Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания
Новият грип H3N2: мутирал щам буди тревога сред експертите
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
