×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дара спечели Евровизия! България се готви за домакинство през 2027 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Левон Хампарцумян: Смешни са опитите за регулиране на цените (ВИДЕО)


Левон Хампарцумян: Смешни са опитите за регулиране на цените (ВИДЕО)
Ако има повишаване на заплатите неминуемо ще има и повишаване на цените, каза банкерът
28 Септември 2018, Петък, 10:44 ч.

Това дори в комунистическия свят не се прави, каза банкерът

Смешни са опитите за антипазарно регулиране на цените на основни стоки, което дори в комунистическия свят не се прави. Това са наивни усилия, каза банкерът Левон Хампарцумян в „Тази сутрин” по бТВ.
Той коментира идеята да се регулират цените на основните храни и предложението 10 важни продукта от първа необходимост да имат таван на печалбите.
Ако една стока е регулирана ценово,  тя или изчезва от пазара или търговецът си намира начин да компенсира, обясни той  и посочи примери – Венецуела и Северна Корея.
„Ако има повишаване на заплатите неминуемо ще има и повишаване на цените", отбеляза банкерът.
„Когато има процеси, които водят до по-високи цени и биха довели до по-високи заплати в определени сектори, това е свързано със забогатяване. Няма кък да забогатеем без ценовите равнища да отиват нагоре", обясни Хампарцумян.
По думите му имаме растяща икономика от доста време, има и процеси в света, които водят до промяна на цените на енергонисителите, които се покачват и естествено това се отразява и в България.
Всяко увеличение на данъците трябва да бъде свързано с предоговоряне на обществения договор, заради който плащаме данъци, отбеляза Левон Хампарцумян по повод идеята за промяна на плоския данък.
„Вероятно е в един момент да има по-висока дънчна ставка. Как ще се използват данъците  обаче е по-важно. Дали сме склонни да даваме пари на тези хора, които в момента ни харчат данъците – това е една голяма въпросителна. Ако ги използват за неработещи камери и вълнисти магистрали, просто няма да бъде най-добрият договор”, каза още банкерът.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Силни и слаби страни на зодиите Силни и слаби страни на зодиите 17/05/2026, Неделя 14:10 0
Тервел ИЛИЕВ Лили Иванов с обръщение към Дара след фурора Лили Иванов с обръщение към Дара след фурора 17/05/2026, Неделя 13:43 0
Тервел ИЛИЕВ Ники Кънчев изригна след победата на Дара Ники Кънчев изригна след победата на Дара 17/05/2026, Неделя 13:16 5
Тервел ИЛИЕВ Карнобат домакин на "Млад огнеборец" Карнобат домакин на "Млад огнеборец" 17/05/2026, Неделя 12:48 0
Тервел ИЛИЕВ Премиерът Румен Радев с коментар за Дара Премиерът Румен Радев с коментар за Дара 17/05/2026, Неделя 12:25 1
5
Коментара по темата
5.
Петър
28.09.2018 23:04:45
0
0
Принципно е прав!
Цените растат, и ще растат!
Но при нас доходите не растат, а само задлъжнялостта!
Ако се погледне цените са равни, или по високи от тези в Държавите, които имат в пъти по висок стандарт, или доходи!
За 10 години членство в ЕС, на место да изравнят, или поне да подемат ръст на доходите, които зависят от Публичния бюджет, Управляващите, и то точно герберите го стопираха (в предните мандати на Управление)! При това на два пъти, ако не ме лъже паметта!!
Ако това предложение се приеме, колкото и да не ми харесва господина на снимката, той е прав! Ще стане страшно!
4.
Гошо
28.09.2018 22:11:19
0
0
Директна смъртна присъда за мазняра и точка, без обяснение.
3.
nedevbs
28.09.2018 11:19:37
0
2
С тая заплата който взимаш, сигурен съм, че на теб всичко ти е смешно.
2.
Лостов
28.09.2018 10:55:29
0
1
Кой беше тоя мишок?!!! Недоразумение някакво. Да иде да продава семки и бомбонки.
1.
ДО Хампарцуцата от Бълбукбанк
28.09.2018 10:32:19
0
4
Ох, че ми е сладък тоя хубавец Хампарцуцата от Бълбукбанк! Не всеки взима по 100 000 лева заплата на месец, мизернико!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите Гълъб Донев ще отговаря за социалната сфера и земеделието Димитър Николов: Бургас иска Евровизия 2027 и ще я направи перфектно Димитър Николов: Бургас иска Евровизия 2027 и ще я направи перфектно След победата на Дара градът се заяви като реален претендент с арена, логистика и амбиция Защо от ПП и ДБ се държат пред камера все едно Netflix снимат документален филм за тях Защо от ПП и ДБ се държат пред камера все едно Netflix снимат документален филм за тях Всеки поглед - Оскар, всяко вдишване - епичен момент, всяка дума - цитат за учебниците по история, пише Ирина Зикидис Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Днес всички са #Дара, а помните ли как преди няколко месеца цялата държава едва не я срина Хейтът не я пречупи, тя събра сили, излезе на голямата сцена и постигна исторически триумф Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! Победителката на Евровизия 26: Не мога да повярвам какво се случи! България спечели с главозамайващите 516 точки тазгодишното издание на песенния конкурс Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници Денят носи силни емоции, важни прозрения и неочаквани обрати в любовта и финансите за много от зодиите След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 След триумфа на Дара: Бургас е вариант за Евровизия 2027 "Арена Бургас" имашансове да приеме най-гледания музикален формат в света, ще се конкурира със София Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Исторически триумф: Дара спечели Евровизия 2026 с BANGARANGA Песента, която предизвика бурни спорове и вълна от критики у нас, донесе първата победа за България в 70-годишната история на конкурса   Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Министерството на образованието обяви неучебни дни от 20 до 25 май Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище Това е една от най-упоритите и мрачни мистерии, в която се преплитат смърт, страх, суеверие
Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира FIFPRO препоръчва въвеждането на защитни мерки Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Животното е открито край датския остров Анхолт Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити Координационният щаб изрази благодарност към Международния комитет на Червения кръст за оказаната помощ и подкрепа при репатрирането на тленните останки САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение Американският министър на енергетиката Крис Райт обещава дипломатическо решение, но военна намеса остава опция Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Анкара под напрежение заради регионалните рискове и продължаващите икономически предизвикателства Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Българската изпълнителка впечатли с хитовото си парче и вече предизвиква вълна от реакции пред големия финал на „Евровизия 2026“ Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Националният отбор на ислямската република ще играе в Сиатъл при условие „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена Международни реакции и дебати за историческата достоверност и холивудската визия на Нолан Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Американският президент обсъди с китайския лидер Си Дзинпин оръжейната политика към Тайван и предупреди за рисковете от отделяне на острова МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия Новата стратегия предвижда полицаите и камерите да бъдат извадени от скритите места по пътищата, като фокусът се измести изцяло върху превенцията, а не върху механичното събиране на глоби
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори