Отбелязваме 110 години от обявяване Независимостта на Княжество България
21 Септември 2018, Петък, 13:59 ч.
По повод 110-тата годишнина от обявяване Независимостта на Княжество България, Община Бургас организира празничен ритуал на 22 септември (събота).
От 10:30 часа на площад "Атанас Сиреков" ще се състои тържествено издигане на националния флаг, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас, след което ще бъде извършен празничен молебен за благоденствието на Независима България.
От 11:00 часа ще се положат венци и цветя при паметника на 24-ти Черноморски пехотен полк в памет на загиналите за защита на българската независимост, а от 11:30 часа отново на площад "Атанас Сиреков" бургазлии ще бъдат зарадвани с празничен фолклорен концерт на професионалистите от ансамбъл "Странджа".
Преди 110 години в старопрестолната столица Велико Търново княз Фердинанд променя историята, прочитайки манифест, с който са отхвърлени последните васални връзки с Османската империя .
Нека заедно отдадем заслужена почит към предците ни, работили и отдали живота си на каузата за независима България.
Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина
Електрически локомотив пламна в Русе
Бард събира на рождения си ден в Дома на писателя поети и музиканти
Осем години без Дядо Добри: Байлово почете своя най-смирен дарител
Разследват пожара в следствената служба във Враца
Солните стаи в детските градини в Русе под ключ след забрана от здравните власти
Първите пет бронирани машини "Страйкър" пристигнаха на пристанище Бургас
"Шугър деди": Бившият бос на Google с 43 години по-млада любовница
Сандов: Не вярвам, че мъжете от "Петрохан" са се самоубили
Захарова нарече изявленията на Зеленски "блъфове на болен човек"
Оставиха в ареста мъжа, наръгал децата и майка си
Годежен пръстен за 96 пенса разбуни Великобритания покрай Свети Валентин

"Другаре" въприки вас и господарите ви в българомразка Русия, България я има и е независима.
А, на останалите българи - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!