Златният глас на Странджа – Милка Андреева излиза тази вечер на сцената на Летния театър в Бургас за грандиозен концерт
14 Септември 2018, Петък, 12:16 ч.
Автор: Гергана РАДЕВАЗа първи път пред публика ще бъде изпята "Манда на одър седеше", която певицата научава от своята майка и баба
Странджанската народна певица Милка Андреева излиза на сцената на Летния театър в Бургас в грандиозен спектакъл днес.На събитието, посветено на 115 години от Илинденско-преображенското въстание, изпълнителката ще представи новия албум "Златният глас на Странджа". В него са включени малко известни досега седенкарски песни, които по този начин ще бъдат съхранени в богатата песенна съкровищница на Странджа.
„Албумът ми се казва "Златния глас на Странджа". Това е ѝ мнението на моите почитатели от чужбина за мен. Посетила съм Алжир и Франция, прекланят се пред моя глас. Включила съм нови неизпяти досега песни. Те са запазени от моята майка”, обясни Милка Андреева.
В сърцето на Морската градина на Бургас, Андреева ще извие глас в песни за любов, хайдутство и славно минало.
„Каня всички мои почитатели, приятели и любители на странджанската народна песен, да присъстват на концерта ми. Ще пея за всички от сърце”, заяви Милка Андреева.
Сред новите песни, които публиката ще чуе тази вечер е "Манда на одър седеше". Текста и музиката изпълнителката научава от своята майка и баба.
Концертът ще се състои днес от 19:00 часа в Летния театър при вход свободен.
В категории:
Бургас
Теди Москов след 45 дни в кома: „Не лекарите, а Бог ме спаси“
Черен Великден, двама загинаха в катастрофа край Монтана, дете се бори за живота си
3 рецепти за сладкиши със стария козунак от Великден
Избирателната активност в Унгария чупи рекорди
Какво е забранено на Великден. 7-те най-големи гряха
Поморие посрещна най-големия християнски празник с богата програма
Патриарх Даниил: Ако нямаме мир в сърцето, не можем да имаме връзка с Бог в сърцето
Мика Зайкова: 29% скок на парното е абсурден, България върви към тежка криза
Ето какво да правите с миналогодишното яйце
Марая Кери продава легендарния си мезонет в Ню Йорк за 27 милиона долара
Забравете за Санторини и Миконос, този остров ги измести
Великденска агнешка дроб чорба със застройка
