162-ма депутати дадоха старт на новия парламентарен сезон, Караянчева зове за съединение
04 Септември 2018, Вторник, 16:19 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)Реално в залата обаче бяха над 200
162-ма народни представители осигуриха кворума за първия пленарен ден след ваканцията на парламента. Депутатите станаха на крака за химните на България и Европейския съюз.
Цвета Караянчева обяви наличието на кворум в 22-рата секунда в момента, в който се бяха регистрирали 127 народни представители чрез електронната система. В следващия момент обаче се регистрираха още депутати и те станаха 162-ма. Така кворумът днес е необичайно висок.
Реално в началото обаче бяха над 200 депутати. Това показа първото гласуване в залата.
Караянчева призова различните политически сили за съединение предвид и предстоящия празник на 6 септември.
По традиция председателите на парламентарни групи започнаха четене на декларации за началото на новия политически сезон. Пръв на трибуната се изправи Цветан Цветанов от ГЕРБ.
В категории:
Политика
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Къде са останалите , на почивка ли?
Нали това има е работното място, нали за това сме гласували за тях, за да работят на ползу роду, нали ние данъкоплатците им плащаме заплатите и всичките им проклети разходи?
Парламента да се намали на 120 души- напълно достатъчно за намаляваща България, пък и отдавна сме под 6 милиона постоянно живущи, а може вече и да ме под 5 ...