Рашко Младенов: Човекът, който се занимава с изкуство, е борец за свобода (ВИДЕО)
В моя щастлив живот на артист са се случвали много приятни неща, но не съм писател, каза авторът на „До последен дух“
04 Септември 2018, Вторник, 10:06 ч.
Голямата ми любов е музиката, а не театърът, призна актьорът, който ще представи на „Аполония“ новата си книга
Човекът, който се занимава с изкуство, е борец за свобода. Това каза пред камерата на бТВ актьорът и бивш министър Рашко Младенов, който на 6 септември ще представи на фестивала „Аполония“ в Созопол новата си книга „До последен дух“.
Истории, които е преживял като музикант, шофьор на такси и министър, са разказани по забавен начин от него.
Голямата ми любов е музиката, а не театърът, сподели актьорът.
„Не мога да кажа, че по-малко го обичам и че не ми е страст, но съм се чувствал най-щастлив, когато съм правил музика. Там емоцията и мисълта, и всичко се слива в едно, а в театъра е по-подредено и се знае какво ще се случи. В музиката пък всичко е на мига и затова е прекрасно“, обясни творецът.
„Имахме група „Рашковците“ и ходехме по улиците на Созопол да създаваме настроение. Тогава художникът Любен Костов дойде при нас и ни предложи да опънем въже в залива до другия край на полуострова, за да мине в небето и на средата да е кухо, но така да се изпише буквичката „А“ на „Аполония“. Въжето беше здраво и дебело. Беше страшна мъка. Един катер ни дадоха военните. В продължение на 5 часа се мъчихме. Поддържахме връзка с радиостанции. Накрая катерът мина и отряза въжето“, разказва Рашко Младенов.
„В моя щастлив живот на артист са се случвали много приятни неща. Не съм писател, но книгата ми е занимателна“, каза още той.
В категории:
Созопол
Трагедия в Благоевград: мъж почина на строеж
Четиричленно семейство в Индия почина след консумация на диня, открит е токсичен химикал
Тръмп обяви ликвидирането на високопоставен командир на ISIS при прецизна операция
Financial Times: Русия разширява териториалните си претенции към Украйна
Google изпревари Apple като най-скъпа марка в света благодарение на изкуствения интелект
Примирието между Израел и Ливан се удължава
Буданов оцелява в многобройни покушения и продължава да води реформите в президентския кабинет
Празник е: почитаме Св. преподобни Теодор Освещени – пример за смирение и вяра
Немският метод Хугелкултура удвоява реколтата от чушки и улеснява градинарите
Деница Малчева стана 58-ата "Царица Роза" и посланик на красотата на Казанлък
Дневен хороскоп за 16 май 2026: Любовни страсти и съдбовни избори днес
Пица на тиган - лесна и бърза рецепта без фурна
