×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал! Инвеститор заплаши да се изтегли от Средец, ако не му продадат 1800 дка на безценица


Скандал! Инвеститор заплаши да се изтегли от Средец, ако не му продадат 1800 дка на безценица
Вместо да убеди общинските съветници да подкрепят предложението, управителят на Агролес започна да им се кара и да заплашва
31 Септември 2018, Събота, 01:19 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторът

Апетитният терен включва 15 горски имота, разположени в землището на с. Драчево, които в момента се отдават под аренда за 40 000 лв. на година

Страхотен скандал се разрази на последната сесия на общинския съвет в Средец. Представител на фирма инвеститор се скара на съветниците, след като те отказаха да гласуват докладна за продажба на 1 800 дка земя на неговото дружество.

Апетитният терен включва 15 горски имота, разположени в землището на с. Драчево. В момента там се намира стара орехова градина, която досега е отдавана под аренда за 40 000 лв. на година от Община Средец.

Според направеното инвестиционно намерение фирма „Агролес“ ЕООД предлага да закупи въпросните 1 800 дка, които са оценени от лицензиран оценител на средно 388 лв. за дка или общо около 755 000 лв. Това е под сумата, която общината ще спечели за 20 години, ако само дава под аренда горските имоти.

Очаквано общинските съветници се възпротивиха срещу ниската цена.

„Ако този терен се продаде на тази цена, ще е подигравка за нашата община“, обяви Янко Германов от БСП. Той уточни, че може да се спечели повече само от изсичането на ореховите дървета.

От опозицията разкриха, че до момента общинските съветници не са продавали толкова крупна комасирана земеделска земя наведнъж.

Вместо обаче да убеди местните парламентаристи да подкрепят инвестиционното му намерение, представителят на „Агролес“ започна да говори на висок тон и да им се кара.

„Ще изтеглим инвестициите си от Община Средец, ако тази сделка не се случи!“, дори заплаши управителят на фирмата Румен Генчев. Наложи се съветниците да поискат намесата на председателя на ОбС, който да направи забележка за поведението на бизнесмена.

След като се поуспокои, Генчев обясни, че фирмата му има сериозни намерения и е готова да инвестира милиони в Община Средец, разкривайки десетки работни места. Той уточни, че „Агролес“ смята да вложи над 1 млн. лв. в терена в Драчево. Консорциумът щял да превърне бракуваната орехова градина в бадемова и да направи капково напояване за 350 000 лв. Те вече били закупили бившата пиперена фабрика в Средец, която планирали да превърнат в преработвателно предприятие. За целта били готови да похарчат 4 млн. лв.

В крайна сметка, мнозинството общински съветници приеха предложението на Антоанета Колеолова от ГЕРБ и отложиха точката за следващата сесия. Колеолова поиска преоценка на имотите заради ниската цена.

„Аз вярвам в общинските съветници и съм благодарен за решението им. Тяхна работа е да се грижат за интересите на хората и да защитават собствеността на общината. След като са преценили, че оценката е ниска, напълно в правото си са решили да отложат докладната и да поискат преоценка. Ние сме си свършили работата – уведомили сме ОбС за възникналите инвестиционни намерения. Нямаме отношение към цената на имотите, защото тя се прави от независим лицензиран оценител“, каза за Флагман.бг кметът на Средец инж. Иван Жабов.

Градоначалникът обаче добави, че приветства всеки един инвеститор.

„Ако съветниците изобщо не подкрепят предложението, няма откъде да влязат свежи пари в общината. Но трябва внимателно да се прецени каква е точната пазарна цена и да се съобрази с годините, които остават от арендата. Ще бъде жалко, ако подобен инвеститор се изтегли от Община Средец, но аз се съобразявам изцяло с решението на ОбС“, отбеляза кметът.

В категории: Средец


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 55-годишна с гадже по-младо от сина си 55-годишна с гадже по-младо от сина си 30/04/2026, Четвъртък 21:57 0
Тервел ИЛИЕВ Известен актьор припадна в ресторант Известен актьор припадна в ресторант 30/04/2026, Четвъртък 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Най-щедрите зодиакални знаци Най-щедрите зодиакални знаци 30/04/2026, Четвъртък 20:25 0
21
Коментара по темата
21.
Руси Русев
02.09.2018 21:40:08
0
2
Брънки
20.
Руси Русев
02.09.2018 21:38:27
0
3
Бръчките да се чете бръчките ,но бръчки като се замисля може и да отговаря
19.
*********
02.09.2018 21:36:50
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
18.
Руси Русев
02.09.2018 21:35:06
0
3
Точно твърденията които е изтрил модераторът са доказуеми от една от бръчките на изпълнителната власт и тогава цигари и мас ....
17.
*********
02.09.2018 21:29:38
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
16.
*********
02.09.2018 18:58:17
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
*********
02.09.2018 16:24:22
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
14.
Той
02.09.2018 14:06:36
1
7
Кражба и разпродаване на комасирана земя. Ще видим кой поименно ще продаде "И МАЙКА СИ". Собственост не на Кмета а на хората от тая община. Тези които са ги избрали. Продажни гербаджийски подлоги.
13.
Ужас
02.09.2018 11:25:39
1
4
Може да си изтегли ластик,а инвеститор се оттегля!!!!
12.
Защо
02.09.2018 07:02:34
2
4
Нямал отношение към цената на имотите
11.
до 8
02.09.2018 00:17:51
2
4
Къде в статията пише това, което твърдиш?
Ако статията не е вярна си пиши коментара до Флагман
10.
Toto
01.09.2018 23:22:00
4
2
Режете странджа.продължавайте.
9.
Kircho
01.09.2018 23:05:54
3
11
Иван Жабов е равно на Рангел Чаканов. Същия бетерин.
8.
до 4
01.09.2018 22:25:08
7
0
Пак нищо не сте разбрали и пишете глупости. От 1800 само 900 са под наем за 40000 лв
7.
Луд да инвестира в БГ
01.09.2018 21:47:36
8
2
Какво прави да инвестира в тази дупка България. Тук могат да инвестират само американски и други фирми които плащат на Боеко и по веригата. Тези и 1 декар няма да могат да решат да продадат. Дай им да режат дървета друго незнаят. Седят на хранилката и за 1лв работа не вършат
6.
Жабов
01.09.2018 20:01:03
10
6
Ганчев заминавай си
5.
Бургас до 1.
01.09.2018 19:17:56
8
16
Прав(а) си! С малката разлика, че това не е инвестиция, а кражба. Чиста кражба !
Взимат земята, абсолютно нищо не инвестират, само малко документи, и започват да цоцат субсидии. Това е, на който му е интересно, може да се поразрови, да почете и да се убеди. Земята ще си буренясва, а тия ще смучкат пари лежейки...
4.
Пак схеми
01.09.2018 19:17:36
12
23
Отдават 1800дка за 40000лв?
22,22лв наем за декар на година
Вие сте луди бре
Затова ще сте бедна община
3.
Бургас
01.09.2018 19:11:14
7
14
Не е ясно какво взимате от наем, но на 1800 дка, само субсидиите от ЕС са им около 90000 лв годишно. Зависи от насажденията, но средно 50 лева плащат, ако имате умни и кадърни хора да ви правят документите и проектите.
В тязи връзка хич не се правете на загрижени, ясно е, че единствената ви борба е за по-висока комисионна от продажбата.
Ще отнеме повече време, докато стигнат до вас, ама след 16.09. и вие сте пътници, благодарение на Бога!
2.
мнение
01.09.2018 19:02:44
14
12
защо обшината ще продава , наи доброто е под наем. сключете наем за 5 или 10 г и вижте реално какво се случва.
1.
Plumka ot Gramatikovo
01.09.2018 18:59:34
11
11
Требе Наистина да си перкенде , та да праиш инвест в Грууудооо !
Кой харчи пара по тая цигания?!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори