Дончо Атанасов и Лазар Лазаров на разпит в Националното следствие
31 Август 2018, Петък, 16:50 ч.
Двама бивши директори на Агенция "Пътна инфраструктура" Дончо Атанасов и Лазар Лазаров са на разпит в Националното следствие. Това са поредните разпити по трагедията край Своге и в частта на разследването, свързана със състоянието на пътя.
В четвъртък на разпит в Националното следствие бяха регионалният министър Николай Нанков и настоящият шеф на АПИ Светослав Глосов, както и над 20 души, които са били част от комисията, приела този път. Пак в четвъртък Николай Нанков заяви, че непременно трябва да има наказани хора от държавната администрация заради липса на контрол на пътя.
Дончо Атанасов и Лазар Лазаров влязоха без адвокати, което означава, че на този етап никой от тях няма как да стане обвиняем, въпреки че има подозрение, че поне един от двамата ще бъде обвинен за случая с пътя.
Лазар Лазаров беше шеф на Агенцията "Пътна инфраструктура" от 2011 до 2016 година с две прекъсвания. Именно по време на тези прекъсвания, едното през 2014 година, когато е бил полаган асфалтът, и другото – през 2016-а, когато е бил издаден акт 16, бяха основанията му да каже, че не смята, че ще бъде обвинен.
Що се отнася до Дончо Атанасов, той поема Агенция "Пътна инфраструктура" през 2017 г., когато се твърди, че е имало тежка комуникация с фирма "Трейс" във връзка с неравностите по пътя, които не са били отстранени.
Дончо Атанасов твърди, че АПИ си е свършила работата и е препратила на “Трейс“ всички сигнали за нередности по пътя и дотам стигали правомощията на агенцията. Атанасов твърди, че това бил европейски стандарт. До края на гаранционния период, а той изтича през декември, фирмата, извършител на ремонта, да носи единствена отговорност. В случая става дума за “Трейс“-Своге, както стана ясно. "Каквото сме могли, сме направили“, каза няколко пъти Атанасов. На участъка е имало повече пътни знаци, отколкото е трябвало, установила проверка там. А над 30% от шофьорите карали с превишена скорост.
Националното следствие продължава разпита на другия бивш шеф на АПИ Лазар Лазаров.
В категории:
Разследване
Гонка с полицията завърши с арест и 460 хил. евро, разбиха и наркооранжерия
Имен ден на 8 август: Емил и Емилиан черпят заради светец, отказал да се подчини на император
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия

Хора от иконом.полиция. Повечето не са пътни инженери.
За рекетьорство да не говорим?