Бургазлия алармира: Асансьорът на пасарелката до „Мираж“ е опасен, притисна като в менгеме количката заедно с бебето ми!
Съоръжението над едно от най-натоварените кръстовища в града се използва ежедневно от десетки деца, майки с колички и велосипедисти
24 Август 2018, Събота, 02:30 ч.
Автор: Флагман.бг; снимки: Ивайло Х.В кабината на асансьора липсвала задължителната информация за връзка с фирмата за поддръжка при авария
За неподозирана, сериозна опасност за здравето на деца и граждани, използващи пешеходната пасарелка на кръговото кръстовище до хотел „Мираж”, сигнализира читател на Флагман.бг. Бургазлията разказа как разходката в парка на съпругата му заедно с 3-месечното им бебе била на път да се превърне в истински кошмар.„Вчера, около 10:15 ч сутринта, съпругата ми, която отивала на разходка в парка в жк „Славейков” заедно с малката Мария, използвала асансьора на пасарелката, за да се качи и премине безпрепятствено от другата страна на булеварда. В момента, в който количката е наполовина в асансьора, явно поради проблем с фотоклетката или неправилни настройки с недостатъчно време на таймера, вратата тръгва да се затваря и пристиска количката като в менгеме. Само бързата реакция на съпругата ми и късметът помагат инцидентът да се размине без никакви травми за 3-месечното ми бебе, а само с голям стрес и уплаха и за двете. Не искам да мисля какво би се случило, ако в асансьора влизаше малко дете без придружител, за да отиде да си играе в парка, примерно. Трябва ли да се случи най-лошото, за да се вземат мерки?“, пита нашият читател.
Семейството веднага сигнализирало на дежурния телефон на Община Бургас, на който поели ангажимент да решат проблема. Бургазлиите обаче не срещнали такова разбиране от фирмата, занимаваща се с поддръжката на асансьора. Вместо да реагират светкавично и да проверят съоръжението, от „Бургас лифт“ ООД директно препратили пострадалите към Института по метеорология и хидрология.

Това е опасното съоръжение, твърди нашият читател
При повторния оглед на опасния асансьор бургазлията забелязал още нещо много притеснително.
„Оказа се, че в кабината няма телефон за връзка с фирмата при аварии и заседнали хора?!?! След кратко търсене установихме, че има един единствен стикер с размери 5 на 5 см противно на всякаква логика, разположен на втория етаж от външната страна на асансьора?! Така в случай на авария и заседнали пътници няма възможност за реакция от страна на хората, което отново създава риск от инциденти. Искам да обърна внимание, защото това удобно съоръжение, улесняващо достъпа между два от най-големите бургаски комплекси, се ползва ежедневно от десетки деца, майки с колички и велосипедисти. Дано фирмата да благоволи да проведе нужната профилактика и поне сложи телефон за реакция на правилното място“, коментира бургазлията.

В кабината на асансьора липсва задължителната информация за връзка с фирмата за поддръжка при авария

Съоръжението улеснява достъпа на пешеходците до два от най-големите бургаски комплекси
В категории:
Вашият сигнал до ФЛАГМАН
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова

И количката на внучката ми беше затисната по този начин.Наблизо минаващ мъж ми помогна да задържим врата и да освободим количката на бебето.
Кой е шефа на подръжката в Общината????
Ne samo toq, a i ot drugata strana e taka
Minalata sedmica shtqh da napravq edni gospojici na kaimichka
Trugnaha da se kachvat v asansiora, i vratite se zatvoriha
Dobre che bqh v asansiora da natisna kopcheto da se otvorqt vratite
Inache shtqha da stanat na kaimichka