×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция пуска безплатни почивки за 25 000 пенсионери
  • Светът преживя втория най-горещ месец май в историята
  • Правителството обсъжда рокади в НАП и избор на шеф на разузнаването
  • Депутатите гледат предложението на правителството за вдигане тавана на дълга с до 3,8 млрд. евро
  • Възможни са затруднения при закупуването на винетки и маршрутни карти тази вечер
  • Слънчева сряда с превалявания следобед, температурите скачат до 35°
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Райски залив ли? Вижте клозета на Южното Черноморие


14 Август 2018, Вторник, 18:05 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, Георги РУСЧЕВ

С този фоторепортаж т.нар. еколози от България могат да кандидатстват за Гинес

Репортрски екип на Флагман реши да снима най-интимното, съкровено и приказно красиво място на Южното Черноморие, което няма как да бъде сбъркано или подминато, защото отговорна институция е поставила табелка за точното му местонахождение. Отправната ни точка е между култовия плаж "Бамбо бийч" и ваканционния комплекс "Созополис", от лявата страна на главния път в местността "Буджака". Наречен Райски от родителите, бабите и дядовците ни, какъвто явно е останал в тяхното съзнание, заливът днес като гледка може да предизвика у зрителя само отвращение.

Дълго през годините закътаното заливче  под гъста амфитеатрална гора бе любимо място на влюбените, но състоянието до което е докарано днес, би отблъснало и най-непретенциозния скункс. Едва ли има друго място по-мръсно по брега на българското Черно море.

Пясъчно-мидената ивица с дължина около 300 м явно не е чистена от години, въпреки че всяка пролет, а тази година и в началото на лятото разни екологични организации се тупат по гърдите, оповестявайки акция след акция по почистването на Райския залив.

Мръсотията е невъобразима и е натрупана от доста време. Някой находчив собственик на семейно хотелче наоколо си е направил и нелегален каптаж за чиста природна вода – с помпа и маскирано с дървена скара (виж последната снимка).

Крак на нормален летовник тук няма къде да стъпи, защото трябва да броди сред разлагащи се боклуци от храна, картонени опаковки, пластмасови бутилки, парчета плат и други отадъци.

За отбелязване е, че върху скалите от години има няколко дъсчени бараки с неясен статут, в които пребивават хора с манталитет далеч от цивилизованото разбиране за природосъобразност. Екипът ни видя върху скалите пред бараките и върху импровизирания кей  петима мъже, които бяха заринати в боклуци, но това не има правеше никакво впечатление:















В категории: Созопол


16
Коментара
Георги РУСЧЕВ Розовият сън на Маями Розовият сън на Маями 10/06/2026, Сряда 16:40 0
Димитър КИРЯКОВ Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас 10/06/2026, Сряда 16:18 0
Емел МАХМУД Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща 10/06/2026, Сряда 13:40 5
Георги РУСЧЕВ Краят на футболната анонимност Краят на футболната анонимност 10/06/2026, Сряда 13:20 1
16
Коментара по темата
16.
аман от глупости
22.08.2018 21:57:57
0
0
Не е необходима да се учредява концесия за Райския залив, за да се поддържа чист.
8 -10 години буклуците се сипват от концесионерите на даляна- Рибарите.
Сега същите искат да си направят ресторант и да озаконят незаконните постройки.
15.
коко
22.08.2018 21:48:31
0
1
В подножието на стълбата към залива има проснат кабел с който рибарите крадът ел. енергия от стълба за улично осветление.
Построили са бараки и така ползват и замърсяват плажа години наред, а само плачат че били ощетени и бедни. Да им дадяли да си направят заведенийце. Това е защитена зона и това са мераци на глупаци. Замърсителите са рибарите и заведението над залива. В шахтата която показвате са заустени води от външния бар а водата в залива мирише на тиня и плува в мазнина.
Никаква концесия, общината да го чисти и да премахне незаконните бараки за да няма гнус и смрад от рибарските колиби.
14.
аман от дурета
15.08.2018 10:41:28
3
12
Поредната поръчкова и неграмотно написана статийка в русофилското сайтче.
Еколозите били виновни защото не чистили?! Ами виновни са защото не плащат на т.н. български медии.
И нито звук за бетонирането на целия бряг. Как цъфнаха там от нищото " култовия плаж "Бамбо бийч" и ваканционния комплекс "Созополис""??
Заливът беше райски, когато хакана селяните си бяха на село, а сега завзеха всичко , управляват ни , че и акъл ни дават със статийки.
13.
оффф...
15.08.2018 10:29:05
8
6
Хем искаме някой да ни чисти плажовете, хем не искаме да взема плажа на концесия и да поставя чадъри, с които да събира средства за това.

Или чистота, капани и платени чадъри. Или див плаж, но потънал в мръсотиите на "природозащитниците"
12.
Фанта-Бамбуча до 3 продължение
15.08.2018 09:41:54
0
8
Хакам го на майка ти,във всичките и дупки!
Османски олигофрен.
11.
Антон
15.08.2018 09:41:01
0
11
Заливът спря да е райски когато около него, отгоре му и въобще отвсякъде се наля бетон. Наля се за да може хора с повечко пари да къснат парченце от красивата местност до Созопол. Обаче с тъпотията си го презастроиха и нито местността е толкова дива и красива, нито райския залив е вече райски. Не зелените са виновни че залива е преграден отвсякъде и всеки си мята боклука там.
10.
Фанта-Бамбуча до 3
15.08.2018 09:36:31
0
4
Затова си,слагаш дъвката на долната глава на миньора!Глупав еничар си Ти,глупав и кух!
9.
9 до Кмета васил ЕДРЕВ
15.08.2018 08:58:45
1
7
а Рая на имотните измами /Айтос/ ,кога ще бъде почистен инж.Лиляна Димитрова докога ще чертае ФАЛШИВИ СКИЦИ от общ.Айтос
8.
Томчо Белчев
15.08.2018 08:39:58
3
7
Ай ся зелените да почистят
7.
Аз
15.08.2018 07:59:11
0
10
Беше приказно местенце...
6.
Петър
15.08.2018 07:22:26
0
11
Като погледнеш всички постройки са незаконни във въпросната местност! Какви зелени, какви еколози?! С писанията си защитавате тези, които унищожават, а това е Държавните институции!! Тези, които управляват, както Държавата, така и Созополска община!
5.
UBER SS
15.08.2018 02:47:59
0
7
ERDOGANE , MNOGOOO VI GO NATResKA DONAD TRUMP / BAX TOZ PICH /
AIII SIA ,XODI DA SA PODMIECH OTZAD
4.
Осирането
15.08.2018 00:23:36
0
13
започна там когато тия с лимузините почнаха да го осират с тъпите си празни строежи и обекти... 2004 - 2018 точно за има няма 14г.
3.
ЕРДОГАН
14.08.2018 23:32:15
16
6
АМУНА КОЯИМ ГЯВУРЛАР. КЪДЕТО СЕРЕТЕ ТАМ И ЯДЕТЕ! ДОМУЗИ ЕНИЧАТИ.
2.
Зико
14.08.2018 22:20:58
4
30
За последно съм ходил там през 1979 - не мога да ви опиша, сутрин рано каква беше водата...имаше кефали по един лакът, а за попчетата - без думи!Не знам кога започна осирането, но простаците в България се оказаха повече от достатъчно.
1.
Еколог
14.08.2018 22:16:02
6
15
СУПЕР Е ЗА ДИВО КЪМПИНГУВАНЕ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Те спечелиха бронзовите медали на финалния турнир от Държавното първенство по баскетбол в столицата Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Благодаря на всеки, който си купи билет. Вие не бяхте там само за да гледате футбол. Вие дойдохте, за да изпратите послание, пише дългогодишният капитан на националния ни отбор Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Фолк звездата категорично отхвърли слуховете, че е посегнала на живота си Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Легендарният български специалист подписва договор за 1+1 години със столичния клуб след прекарано лечение Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща С голяма разкъсно-контузна рана Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец С тяхна помощ хванаха шофьор с 3,18 промила край Морската градина Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Очаквано, брюкселските говорилници започнаха да използват "проруски" в определенията си за кабинета на Радев Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Никое от нашите деца не краде, казва леля му Евдокия и споделя, че и тя се поти на паважа Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Вторият обвинен за трагедията на „Челопешко шосе“ Васил Филипов няма мярка мярка за неотклонение, защото е в болница (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ Трябва да се предприемат същите действия, каквито ние за ваканционното селище, добави той
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, вчера в колата ме изпраскаха и отпред и отзад.
- Обади ли се на полицията и на застрахователя?
- Не ме разбра...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори