Руснаци на протест, изкараха пенсионната реформа геноцид
Политически активисти и граждани излязоха по улиците на руската столица, за да изразят недоволството си от одобрената пенсионна реформа
19 Юли 2018, Четвъртък, 10:16 ч.
Правителството предвижда да увеличи възрастта за пенсиониране при мъжете от 60 на 65 години, а на жените - от 55 на 63 години
В Москва започнаха протести срещу пенсионна реформа, съобщава БНТ.
Някои от протестиращите вдигнаха плакати с надпис „Пенсионната реформа = геноцид“.
Политически активисти и граждани излязоха по улиците на руската столица, за да изразят недоволството си от одобрената пенсионна реформа. Правителството предвижда да увеличи възрастта за пенсиониране при мъжете от 60 на 65 години, а на жените - от 55 г. на 63 г.
„За първи път в живота си очаквам митинг. Аз съм много възмутена от реформата, която ще приложат. И реших вместо да прекарам времето си в Ютюб, да дойда и да изразя своята позиция - аз съм против пенсионната реформа“, каза Анна Бариянина.
„Не искам да удължават моята младост. Искам да взема това, което съм заработил. Работих и плащах пенсионни осигуровки. А сега се оказва, че няма да мога да използвам това“, каза пък Олег Коваленко.
Целта на реформата е да се справи с проблема със застаряването на населението и слабия икономически растеж. Според проучвания обаче този ход е понижил одобрението за президента Владимир Путин, което от 75% вече е паднало на 69 на сто.
В категории:
Животът
Обмислят нов модел за саниране, ще бъдат обхванати повече сгради
Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война?
15/03/2026, Неделя 12:36
0
Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи
България и Турция готвят нов граничен пункт до Капитан Андреево
Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда
Чак сега разбрах, че малкият син капак в пералнята крие функция, която спестява препарат и пари
3 зодии с шанс за рязък финансов скок след края на ретроградния Меркурий
Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната
Изкупиха билетите за концерта на Емануела в Арената за 6 часа
Доматите с 10% нагоре, мандарините с 5% - нов скок на плодовете и зеленчуците на борсите
Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе
ВСС отпуска по 2832 евро за облекло на магистратите

Няма никаква причина хора да се пенсионират по рано от 70 години за мъже и жени.
Това е пълна порно да се пенсионират млади хора на 60 години.
Путин смятам добре ще ги зачатка тея мързели.