×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Супервулкан заплашва Европа


14 Юли 2018, Събота, 21:15 ч.
Източник: факти.бг

Регистрирана е засилена активност
Зачестилите земетресения в Бавария, Саксония и съседните чешки земи са повод геофизиците да излязат публично с въпроса дали вулканът под германската провинция Бавария се пробужда.

„Регистрираме засилена активност“, потвърди Торстен Дам от германския Център за геофизични изследвания в Потсдам. Той посочи, че земетресенията стават все по-силни и че цикличността намалява. Само през пролетта има регистрирани повече от 1000 земетресения. Повечето от тях са били прекалено малки, за да бъдат усетени, но около дузина са изплашили хората наоколо.

"Смятаме, че наблюдаваме пробуждането на вулкан", каза Дам, добавяйки, че много неща сочат за това, като например фактът, че във водния басейн Егерер се оформя резервоар с магма.

"В продължение на три десетилетия измерванията в този регион показват нарастващ интензитет. Тъй като става въпрос за бавен процес, това е относително кратко време ", каза Дам, цитиран от Нова телевизия. Неговата теза се подкрепя от факта, че подземната активност от 1997 г. насам все повече се увеличава. Със сензори на дълбочина 400 метра Дам и международният му екип ще проучват подземните събития.

"С това ще имаме възможност да регистрираме още по-слаби трусове и да слушаме по-добре и по-надълбоко земята", обясни Дам, добавяйки, че се надява сондирането да започне тази година.

В категории: Животът


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 7-звезден спектакъл на "Лазур" 7-звезден спектакъл на "Лазур" 06/06/2026, Събота 20:29 0
Георги РУСЧЕВ Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран 06/06/2026, Събота 20:00 1
Флагман.БГ Асиметричните рокли превземат сезона Асиметричните рокли превземат сезона 06/06/2026, Събота 18:00 0
Тервел ИЛИЕВ Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? 06/06/2026, Събота 17:30 0
Тервел ИЛИЕВ Украйна се извини на Гърция Украйна се извини на Гърция 06/06/2026, Събота 15:40 1
1
Коментара по темата
1.
до Любомир ПЕТРОВ от АП-Бургас
14.07.2018 20:25:09
3
3
ще остане ли гр.Айтос най-добрият град,но за имотни измами с наследствени имоти ,но при нотариус Бисер ДЕМИРЕВ № 324...правени с неузаконени и незаконни наследствени къщи , но благодарение на най-некомпетентната прокурорка Молена Стойчева-ГЕНЧЕВА /която неможа да разгъне пълния си потенциал и да разкрие по безспорен начин обективната истина в името на Върховенството на ЗАкона/.Но тези имотни измами с наследствени имоти са правени и с правомощията на Държавни служители от Община Айтос които са издавали официално документите с невярно съдържание ,а именно
фалшиви удостоверения за наследници на тодор костадинов Тодоров починал на 30.05.1985г много преди да бъде издадено Разрешително за строеж №9 от 1987г на негово име
фалшиво разрешително за строеж №9 /1987
фалшиви скици
фалшиви Данъчни оценки
и мн.др. заблуди и измами с една единствена крайна цел......в крайна сметка лицето Сийка Вълкова Танева да придобие НЕЗАКОННО НЕДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО ПО НАСЛЕДСТВО от Тодор Костадинов Тодоров -като негова съпруга ,но без да имат сключен граждански брак ....но при скандално известният на ПРОКУРАТУРАТА Айтоски нотариус Бисер ДЕМИРЕВ № 324
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Според американски анализ провалени стратегически сметки и неясни военни цели тласкат САЩ към нов конфликт без ясен изход Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Спецполицаи неутрализираха 44-годишният нападател, родом от Несебър след истински трилър в градския транспорт, извършителят сам се обадил на тел. 112, за да обяви похищението Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Очакват се и други промени в държавните структури в Бургаско, но те ще бъдат извършвани постепенно в следващите месеци  План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. Спасителният вариант изисква 24,73 млн. евро от държавата Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Как тарикатите, въвеждали по един символ, сами изхвърлиха децата си от най-желаните училища в центъра на Бургас Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Една от основните причини е тоталитарния режим, който не е искал филмът у нас да носи името на военна програма, изпълняваща се в САЩ по онова време Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Ние сме си виновни, защото допуснахме да ни превземат такива, коментира бащата на Сияна Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Бил почитател на високите скорости Трета жертва при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София Трета жертва при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София Причината за инцидента е гонка, виновните са арестувани Поздравителни адреси до Флагман.бг по повод 15-ия рожден ден Поздравителни адреси до Флагман.бг по повод 15-ия рожден ден Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори