×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изключително оспорвана битка и изненадващ нов лидер на СДС - загуба за Бургас и Варна (допълнена)


07 Юли 2018, Събота, 12:07 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)

Румен Христов надделя над Антон Койчев с 369 на 322 гласа


Румен Христов изненадващо е новият председател на Съюза на демократичните сили (СДС). Той бе избран от 23-ата Национална извънредна отчетно-изборна конференция с 369 срещу 322 гласа. Резултатите бяха обявени от представител на изборната комисия.

Конкурент на Христов бе бургазлията д-р Антон Койчев, който е лидер на СДС-София. Той получава 322 гласа.
Съотношението в процентите е 53,4 на 46,6.


Припомняме, че Бургас и Варна подкрепиха д-р Койчев. Той бе избраникът и на досегашния лидер на СДС Божидар Лукарски. Затова и очакванията бяха да надделее.

Изборът бе с тайно гласуване.

След него Румен Христов обеща пред делегатите да няма „лов на вещици”, както и да се бори за възраждане на СДС.
След това той говори пред медиите. Христов каза, че няма да води еднолично партията и че е готов да работи и с Божидар Лукарски, който се е кандидатирал за зам.-председател на СДС. В момента преброяването по отношение на кандидатите за заместници продължава. Сред тях отново е бургазлията Костадин Марков.

Припомняме, че Антон Койчев изключи коалиция с ДСБ и „Демократична България". Той поддържаше „консервативно-патриотичната линия” на Божидар Лукарски и съдружие с националистите.

Победителят Румен Христов обаче не е на това мнение.
Той потвърди това и пред журналистите, след като бе избран, но все пак уточни, че няма да управлява еднолично и решението с кого да се коалират ще се вземе от съответния партиен орган.

След въпрос на „Флагман” какво мисли за коалиция с „Демократична България”, Христов каза: „Аз заявих моята позиция. Аз смятам, че Съюзът на демократичните сили е демократична формация. Решенията няма да се вземат нито от мен, нито от Националния изпълнителен съвет. Те ще бъдат взети след едно много сериозно обсъждане, след водене на преговори. Опция е. Опция е самостоятелно явяване. Опция е явяване в рамките на десницата. Опция е и някаква друга коалиция, за която се говореше – за консервативно-патриотична. Но обещах на конференцията и сигурно ще се случи, ние да проведем една програмна, теоретична конференция, на която да поговорим за нашата идейна същност, защото когато говорим за консерватизъм, бих казал, че и аз като десен човек споделям ценностите на консерватизма, но споделям ценностите на консерватизма на Рейгън, на Тачър, на Хелмут, на Камерън, на Мей, а не на Найджъл Фараж, на Марин Льо Пен, на „Алтернатива за Германия” и т.н.”

След питане на „Флагман” дали споделя консерватизма на Валери Симеонов (лидера на НФСБ), Румен Христов отговори: „Много ми е рано да седна да давам оценки на други лидери. Още повече че Съюзът на демократичните сили е опозиционна партия в момента и сигурно ще бъда критичен, което е нормално.

Румен Христов е роден през 1955 г. в Борово, обл. Русе. Той е икономист, има богат политически опит. Бил е депутат и зам.-министър на земеделието. Работил е и за президентската администрация по времето на Желю Желев и Петър Стоянов.

Считан е за близък до ДПС. Човек на статуквото. Склонен на съдружие с ГЕРБ и Бойко Борисов.
Затова и дори и той да работи за коалиция с „Демократична България”, в която влизат партиите ДСБ и „Да, България” на Христо Иванов, оттам едва ли биха посрещнали това с ентусиазъм.



В категории: Бургас , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
14
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 26/07/2026, Неделя 10:37 0
Светлозария КИДЕРОВА 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 26/07/2026, Неделя 09:50 2
Михаил ДИМИТРОВ Жегата се завръща с температури до 33 градуса Жегата се завръща с температури до 33 градуса 26/07/2026, Неделя 08:40 1
14
Коментара по темата
14.
Дарт Мол
08.07.2018 02:16:30
3
1
Пирова победа. Морето никога не губи.
13.
F 1
07.07.2018 23:43:08
1
4
Богат човек. Факт. Но като министър отговорен човек.
12.
Въй
07.07.2018 23:25:13
2
2
Най-обикновени жалки мухльовци
11.
оффф...
07.07.2018 19:11:19
2
1
Кои са тези?
10.
до 6
07.07.2018 18:33:54
0
3
Калканджиева като 1МатаХари е работила скьпоплатена гювендия в Истанбулския скьпи марков хотел ЧИРАГАН ПАЛАС опрявала е турски фабриканти и бизнесмени от Близкия Изток от които СЬБИРАЛА оперативна информация за оперативно интересни лица за бизнеса/рафик на херц амфети/ им ие предавала инфото на босовете от СИК /Маргините
9.
Син чугун
07.07.2018 18:05:13
6
7
С този избор вместо да се оттласнем от дъното, продължаваме да дълбаем надолу. Хората очакваха нов лидер, ново лице, а не вечния кандидат. Неговата кандидат - президентска кандидатура донесе най-ниския резултат за СДС на национални избори. Днес селото победи града, а за СДС, която е най- старата градска партия, това е равно на сепуко.
8.
Караджа
07.07.2018 17:44:37
1
2
Аз съм от ГрудУУ и ше ви е.б.а майката пУмияри!
7.
GCHQ
07.07.2018 17:44:24
5
7
СДС-ДСБарите са изрелски подлоги.
РАДАН Кьнев-Кордова /евреин сефарад от испанския град Кордова на иврит РАДАН-ТИРАНИН Диктатор /
ЛУКАРски- ЛУКАР на иврит ВЬЗГЛАВНИЦА,силно изразен тироид характерен антроплогичен белег за семити иракчано-вавилонци сигани-гипти/
Надежда Неински ДСБрка - дядо турски сефарад от Одрин преселник в Кьрджалииско ,истинско и име ЕДИТ АИСМАН антроплогични черти класическа сефарадка-мароканска
Мистьр 10% Божков -от сьщите
Стефан СОФИЯНСКИ-4пьти си сменял фамилията от Никополски на Тьрновски на Горнооряхвски/според свещената книга на евреиския закон Торах 4пьти моце да СМЕНЯЩ фамилията и името с ЦЕЛ заблуда на друговеци/
Петьр Стоянов/ грузински евреин черкезин ,антропологични черти крив нос тип кука изпькнали очи -тироид ,сьщия сниман на дипломиране в Правния факултет в МГУ Москва-1984год с ритуална евреиска шапчица КИПА
Мартин ДИМИТРОВ ДСБ-слугата на Костов ,е ЖЕНЕН за племеницата на Андреи ЛУКАНОВ
Които има уши да чуе и очи да види че ДСБ-СДС-ДБГ НЕ служат на БГ интереси а работят за чужди
6.
Gergi
07.07.2018 17:14:59
0
6
Ауе еййй - 4 !
Дядото на Лукича е Енгелс , уе !
А ханчето тогаа са го дрьжали СИК !
Маргините водеа там тая - манякенката , Калкана !
И кат не стааа е ритнаа на Цариградску от колата !
Малке сте , та да знаете хавата !
А па я е помним !
5.
Gergi
07.07.2018 17:05:49
1
7
Ша зеим Габаритье и Мамала за саветньици , а Перата ще ний Адокат !
Ако Боби не го затгий до тогяз...
4.
*********
07.07.2018 17:03:56
2
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
Gergi
07.07.2018 16:59:57
3
8
Само Венци Чамурджиев и Кабата - лидери на СДС !!!
Другото е талаш , господжа Пенчева !
,,Котвата" ще ни е офиса !
Неа се дадем на СИК !
Нито на гагаузите - ТИМ !
Само бат Венси и Кавата...
2.
n
07.07.2018 16:53:37
5
8
Не знам на кого какво сте натрили, но прогонихте всички нормални десни гласоподаватели. Жалки сте, а толи "лидер" поне като хубавото Наде най-накрая ще закрие партията ви. Има толкова дясно мислещи хора и нито една партия, за която да гласуваме.
1.
стар седсесар
07.07.2018 16:49:05
3
11
Това е най -очакваният избор. Другото беше изхвърлянията на Динко Марков и лапачите и вие се подведохте по тях . Опозиционерите бяхме повече и им натрихме носовете ха -ха -ха .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бойко Борисов: ГЕРБ се готви за връщане във властта, улицата ще свали настоящото правителство Бойко Борисов: ГЕРБ се готви за връщане във властта, улицата ще свали настоящото правителство Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент Партията може да представи своята двойка през септември, а бившият външен министър атакува кабинета за бюджета, Безмер и санкциите срещу Русия Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Неправилно съхраняваната риба предизвиква хистаминово отравяне, което силно наподобява истинска алергия България поиска нови дерогации за Лукойл Нефтохим Бургас, обяви вицепремиерът Александър Пулев България поиска нови дерогации за Лукойл Нефтохим Бургас, обяви вицепремиерът Александър Пулев Министърът обяви международен одит в Лукойл и рестарт от нулата на преговорите с Райнметал Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност АПИ трябва да подмени над 16 000 километра ограничителни системи по магистрали и междуградски пътища Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години Юнската дефлация не заличава натрупаното поскъпване, а ресторантите, хотелите и личните услуги продължават да дърпат сметките нагоре 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера Дронове и паркови патрули следят за нарушители, а конете за лагера на Бялото братство ще минават далеч от туристите Какво сервират на туристите? БАБХ провери 200 обекта Какво сервират на туристите? БАБХ провери 200 обекта Най-честите нарушения са лоша хигиена, изтекли срокове и липса на данни за алергени През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян Сделките намаляват с двуцифрени темпове, а според анализатора над половината продавачи вече приемат отстъпка 13 месеца без отговор: Пепи издъхна след мистериозен ритуал 13 месеца без отговор: Пепи издъхна след мистериозен ритуал Прокуратурата проверява последните часове на 35-годишната жена и причината за смъртта ѝ
21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин Германската полиция разпространи и портрет на Абдул Б. Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Сред пострадалите са деца със специални потребности и техните придружители, няма опасност за живота им 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН Олара Отуну е бивш заместник генерален секретар на световната организация и дипломат с дългогодишен международен опит Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Богатите туристи се затварят в луксозни вили, наемат готвачи и заобикалят ресторантите и клубовете Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Полицията издирва 21-годишен заподозрян и предупреди гражданите да не го доближават, защото е въоръжен и опасен САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Номинираната за “Оскар” българска актриса Мария Бакалова ще се включи доброволно в инициативата на Министерството на туризма за представяне на страната ни пред света
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори