×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Петър Кънев: Русия приема спокойно членството ни в НАТО и ЕС, а ние се превъзбуждаме, че това ни разделя


Петър Кънев: Русия приема спокойно членството ни в НАТО и ЕС, а ние се превъзбуждаме, че това ни разделя
Президентът Радев и премиерът Борисов действат в една посока по отношение на Русия, смята бургаският депутат
03 Юни 2018, Неделя, 04:00 ч.
Автор: Флагман

Доналд Тръмп обърка изцяло света, трябва да гледаме напред и да видим каква ще е нашата игра, коментира бургаският депутат




Премиерът Бойко Борисов и президентът Румен Радев действат в една посока – за подобряване на отношенията с Русия. Това смята бургаският депутат от „БСП за България” Петър Кънев.
Припомняме, че той бе в делегацията с Радев при посещението в Русия миналата седмица.

В интервю за БНР Петър Кънев коментира, че ръководството на Руската федерация гледа спокойно на това, че ние сме членове на НАТО и Европейския съюз.
На въпрос дали България трябва да промени начина на говорене, след като сега официално определяме Русия като заплаха за националната сигурност, Кънев отговаря: „Този тип говорене си е натовското говорене. И по този въпрос най-спокойно се говори на срещата в Сочи. България е член на НАТО, България е член на Евросъюза, България си има своите ангажименти. Коментираше се в пряк текст, тъй като президентът Путин беше уведомен и знаеше много добре кой е Румен Радев – че е бивш пилот на „МиГ-29”. Стана въпрос за надеждността на тези самолети. Президентът в прав текст отговори, че самолетът е великолепен, но България няма никакъв шанс да закупи такива самолети, защото е страна-членка на Евросъюза, на НАТО и естествено трябва да купи оборудване, което е съвместимо с натовските стандарти. По тези неща в Русия се гледа много спокойно. Ние някак си се превъзбуждаме, като почнем да търсим какво ни разделя. Русия се интересува от своите интереси, ние също. Трябва да си ги гоним докрай.”

Бургаският депутат казва, че лично за него било много интересно да отиде отново на подобна среща в Русия, след като преди 10 години пак бил там, но с експрезидента Георги Първанов. Той обаче не видял голяма разлика.
Освен че са остаряли и помъдряли двамата руски ръководители, трудно мога да отбележа нещо по-различно. Срещите лично за мен преминаха много интересно”, коментира Кънев за разговорите с президента Владимир Путин и премиера Дмитрий Медведев.

Бургаският депутат разказва и как е минал работният обяд: „Аз донякъде не бях и подготвен за това, защото от руска страна бяха четирима министри и всъщност президентът Путин даваше думата на всеки един от министрите по за 2-3 минути да резюмира какво е положението с българо-руските отношения в областта на културата, транспорта, на икономиката, където аз също взех думата, за да резюмирам нашите очаквания.”

Доста новини останали неотразени. Коментирали се и теми, свързани с лицензионните режими, туризма, честванията на 140-годишнината от Освобождението на България.
Най-много време отне темата за различните варианти за изграждане на АЕЦ „Белене”. Новият шеф на „Росатом” може би около десетина минути разказа за различните модели, които за момента са направени между „Росатом” и Финландия, Унгария и Турция, за изграждане и финансиране на атомни станции. Радев тогава отговори, че най-вероятно българският модел ще бъде четвърти и доста по-различен. Така че когато говорим за икономика и за българския интерес, трябва да бием в една точка и да спрем да търсим под вола теле”, казва още бургаският народен представител.

Дмитрий Медведев съобщил на делегацията на Румен Радев, че Бойко Борисов до дни също ще идва в Русия.
Руснаците обаче не се вълнували много от проблемите в отношенията между Радев и Борисов.

„Те много добре знаят, че реалната власт е в министър-председателя и че за пръв път от няколко години имаме президент, който разбира от геополитика и си мери приказките. Това беше намекнато не един път. Руснаците си дават сметка, че ние преди десетина години с отказа си от „Южен поток“ ги излъгахме. И на двете срещи Медведев и Путин коментираха, че отказът ни от „Южен поток“ им е струвал около 800 млн. долара“, коментира депутатът от БСП.

Според Петър Кънев посещението на Бойко Борисов явно е било свързано с три теми – руският газ и как той да стигне до България, рестартирането на АЕЦ „Белене” и руският туризъм.
България трябва да намери своето място в икономически план, смята бургаският депутат. Той не е оптимист за така наречения от Румен Радев „Български поток”.
„Мисля, че по-скоро ще се мине на варианта за отклоняване на част от капацитета на втората турска тръба за прекарване през България. Мисля, че и в ЕС изведнъж си дадоха сметка, защото много добре знаем, че причината България да се откаже от проекта „Южен поток“ е ЕС, че да разчитат само на Ердоган и всичко това, което Русия дава като газ за Западна Европа, да зависи от настроението на една деликатна ситуация в съседната ни държава, не е най-добрият вариант. Сами си давате сметка, че е пълен абсурд българският министър-председател да отиде на разговори с Путин, без да информира Меркел и Юнкер. Мисля, че не бива да си играем на русофоби и русофили, а трябва да видим къде са българските интереси, защото виждате, че България може да бъде заобиколена“, казва още Петър Кънев.

Според него е нормално България да се извини за това, че е развалила един голям договор като този за „Южен поток” под влиянието на ЕС. Тогава обаче страната ни не тежала толкова много на европейската карта за разлика от днес.

Петър Кънев смята, че няма смисъл да се връщаме назад, а да гледаме напред и каква „ще бъде нашата игра” на фона на действията на американския президент Доналд Тръмп, който объркал изцяло света.

Бургаският депутат счита и за неудачни критиките на някои русофоби за посещенията на българските държавни ръководители в Русия. Той припомня, че тези дни германският канцлер Меркел и френският президент Макрон също са били в Руската федерация за срещи с Путин.

В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище 16/05/2026, Събота 21:38 1
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Краси Радков? Какво се случва с Краси Радков? 16/05/2026, Събота 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити 16/05/2026, Събота 20:20 1
9
Коментара по темата
9.
Уууу на кумуната
04.06.2018 20:26:00
0
0
До 8:

Това че си бил в Париж където е офиса на робитр не значи че си видял Франция тъпак.
Аз виждам Французите по целия свят и ходя в Франция постоянно. Не е така.
Ако си мислиш че Москва не е една кога чеченци и мангали, много се лъжеш. Там мюсюлманите са двойно повече.
8.
...4, 5, 6
04.06.2018 12:31:40
1
0
Не можем да очакваме развитие напред за страната ни с хора, мислещи като вас! Злобата не помага, само вреди! Европа е променена коренно, преди седмица бях в Париж...кочина е! Повече от 40% са имигрантите, спят в чували по улиците, мирише лошо, крадат се чантите на минувачите , грозни гледки навсякъде...! Мнооого сбъркана политика! СБЪРКАН модел! И нашите политици трябва да се водят от държавните интереси, а не да слугуват! Вижте Унгария, Австрия, Словения, Швейцария...Меркел, Макрон, Орбан...и те правят завой в политиката! А нашите медии НЕ отразяват реалностите, те също са слуги, има тежка цензура на информацията!
7.
Пурко
04.06.2018 10:10:51
1
2
Руснаците, много добре знаят, кой, какъв е. Те казаха : няма вече по-голям брат, няма братушки, няма прошка- има условия ! На думите на бб, че не са злопаметни, те отговарят : Ние,злото не го помним, ние го записваме. България, за тях, както и за,много, други страни, не е суверенна държава, защото е играела роля, на продажна проститутка. Сега ББ ще докаже ли, че това не е така, или ще се изплъзне от политиката, както Г......в?
6.
Истината
04.06.2018 05:22:14
2
2
Нито коментар за газовото робство вече 30 години ни продават петрол на по високи цени отколкото продават на Германия и Англия, ясно за да ни изкупят и елиминират. Защо ли?
Защото сме истината.
5.
пешев
04.06.2018 00:03:57
3
3
Казано честно,боли ме к.ра как приема Русия членството ни в НАТО.Сигурен съм,че Русия никога няма да достигне до такова ниво на технологии,икономика,богатство и интелигентност,че да бъде конкурентна на ЕС,НАТО или САШ.Единственото в което са що годе добри,това е дезинформацията,лъжите,изопзчаването на събитията.Това разбира се не е възможно да се случи ако в родината ни не живеят 20% полуидиоти,които сляпо вярват на руската пропаганда и лъжи.Всъщност Русия е една супер изостанала държава,където по думите на един мой гост-руснак с пълна сила се завръща феодализма.
4.
комунистически безродник
03.06.2018 23:24:25
5
11
"Русия приема спокойно членството ни в НАТО и ЕС, а ние се превъзбуждаме, че това ни разделя"

А, бе "другарю", а бе (хитър) Петре, а бе Кънев, ще цитирам главния герой от филма "Дзифт" - "Ти това, другарю, с гъза си ли го измисли?".
Вие българските комунисти сте уникален случай от медицинска гледна точка и който разкодира алгоритъма на перверзното ви мислене ще получи Нобелова награда за принос в психиатрията.
Истината е, че Русия винаги е била най-безжалостен и безскрупулен противник на България. Не че ние сме с нещо по-специални. Ние сме поредните. Другото име на Русия (за която вие комунягите блеете) е АГРЕСИЯ. И това, че е толкова голяма по територия (СССР беше още по-голям), само показва колко народи е поробила за да се разшири толкова. И тоя газ и петрол, който сега продава, за да се изхранва и да се въоръжава за поредното "освобождение", е откраднат от поробеното местно население (чукчи и др. по-слабо развити народи), които са много близки до американските индиянци, за чиято участ вие лицемерните комуняги проляхте реки от крокодилски сълзи. Русия винаги е била враг № 1 на България, пред който турци, гърци или сърби са доста назад в класацията. Всичките ни националреволюционери са били против Русия. Раковски казва - "Проклета Русия, да не попаднете в нейните железни нокти, З. Стоянов - "Руският камшик боли повече от турския" и пр. и пр. За вас българските комунисти нищо не значи това, че на 09.09.1944г. Русия (тогава СССР) както се казва "си намери махната" да ни окупира с цел болшевизация. Че нареди да избиете цвета на нацията, открадна държавния ни архив, златния резерв, че ни натика в комунистическото кално блато, за вас - българските комунисти, това нищо не означава.
"Другаре", сбъркани хорица сте вие, сбъркани и скверни...
3.
До №1 Спри се бре, не разпостранявай лъжи!
03.06.2018 23:13:17
7
3
БСП Орешарски спряха Южен поток, това за протокола! Борисов се извини от името на България, защото никой не го интересува какво е надробила и крала БСП! Никой не знае БСП дали съществува, знае се България от 1300 години!
2.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
03.06.2018 21:23:16
3
6
Така бат Петьо, овците бачкат за 2-3 лв на час и се кефят,а вашата работа става
1.
Българин
03.06.2018 20:50:03
6
10
Бойко Борисов предаде интересите ни,продавайки всички печеливши проекти,за да запази богатството си.Много отдавна американците в лицето на ЦРУ ракриха милиардите откраднати от Борисов и го принудиха да се откаже от Русия и да подари печеливши предприятия и природните ни богатства на американо-британски фирми.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците Министерството на образованието обяви неучебни дни от 20 до 25 май Хора гинат в прокълната къща до гробище Хора гинат в прокълната къща до гробище Това е една от най-упоритите и мрачни мистерии, в която се преплитат смърт, страх, суеверие DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели? "Благодаря ви много за цялата подкрепа, която ми се изпрати от България и на всички извън България също. Обичам ви и ще се видим на финала.", каза изпълнителката Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала Наблюдава се обаче и частично завръщане на тенденциите от 2016 година, които се характеризираха с тежък, матов финиш и силен контур, но днес те се прилагат в много по-омекотен и сияен вариант Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Босът на коледното градче в Бургас поиска да прибира наемите от обектите на Тройката и през лятото Плащал наем всеки месец, а можел да използва площада само през зимата, недоволства Веселин Велев Какво се случва с Краси Радков? Какво се случва с Краси Радков? Актьорът изглеждаше стряскащо отслабнал България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“ България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“ Наградите „Марсел Безансон“ отличават постиженията на участващите изпълнители и се връчват всяка година непосредствено преди големия финал  Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом След поредица от тежки житейски изпитания, включително години неуспешни инвитро процедури, раздяла с партньора и оставане на улицата "с две чанти и кредит“ Затрупаха рекламна агенция с поръчки за портрети на Румен Радев Затрупаха рекламна агенция с поръчки за портрети на Румен Радев От министерства до общини всички искат „по-топъл“, „по-бащински“ и „евроатлантически“ Радев, "леко усмихнат, но без да изглежда либерален" Тайно общество докара жена до ръба, а тя призна: Исках да се самоубия Тайно общество докара жена до ръба, а тя призна: Исках да се самоубия Пострадали разказват за психотормоз, разбити семейства и загуби за десетки хиляди евро
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия Животното е открито край датския остров Анхолт Русия върна на Украйна телата на 528 убити Русия върна на Украйна телата на 528 убити Координационният щаб изрази благодарност към Международния комитет на Червения кръст за оказаната помощ и подкрепа при репатрирането на тленните останки САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение САЩ предупреждават: Ормузкия проток остава затворен до лятото, световният пазар на енергия в напрежение Американският министър на енергетиката Крис Райт обещава дипломатическо решение, но военна намеса остава опция Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Централната банка на Турция повиши прогнозата за инфлацията до 24 процента Анкара под напрежение заради регионалните рискове и продължаващите икономически предизвикателства Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Дара на шесто място според букмейкърите: Може ли „Bangaranga“ да обърка сметките на фаворитите? Българската изпълнителка впечатли с хитовото си парче и вече предизвиква вълна от реакции пред големия финал на „Евровизия 2026“ Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Иран постави ултиматум за флаговете на Мондиал 2026, предизвиква спорове за LGBTQ символите Националният отбор на ислямската република ще играе в Сиатъл при условие „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена „Фалшифициране“ на „Одисеята“: Нолан взриви Атина с чернокожа актриса в ролята на Хубавата Елена Международни реакции и дебати за историческата достоверност и холивудската визия на Нолан Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Тръмп: Тайван не трябва да обявява независимост Американският президент обсъди с китайския лидер Си Дзинпин оръжейната политика към Тайван и предупреди за рисковете от отделяне на острова МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия МВР с нов критерий за оценка на областните директори – реалният брой на загиналите и ранените в ПТП-а на съответната територия Новата стратегия предвижда полицаите и камерите да бъдат извадени от скритите места по пътищата, като фокусът се измести изцяло върху превенцията, а не върху механичното събиране на глоби Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано Тъжната вест за неговата кончина бе споделена от последната му стопанка, която се е грижила всеотдайно за него до последния му дъх
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори